همه باید در ارتقای مسائل فرهنگی کشور تلاش کنند

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : جمعه ۵ اردیبهشت ۹۳ - ۱۷:۱۱

  کد خبر : 22193

  همه باید در ارتقای مسائل فرهنگی کشور تلاش کنند

  امام جمعه صومعه‌سرا با بیان اینکه همه باید در ارتقای مسائل فرهنگی کشور تلاش کنند، گفت: اگر فرهنگ کشور سر خط نباشد هیچ چیز دیگری سر جای خودش باقی نمی‌ماند

  به گزارش واران نیوز، حجت‌الاسلام اسماعیل صدیقی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان، اظهار کرد: معرفت سر و  معرفت دل، دو نوع معرفت در دنیا است.
  وی با بیان اینکه انسان باید به دنبال معرفت دل باشد تا در قیامت عالم محشور گردد، افزود: با معرفت سر، انسان در قیامت نجات پیدا نمی‌کند.
  خطیب جمعه صومعه‌سرا با بیان اینکه باید باورهای قلبیمان را روزبه‌روز بیشتر کنیم، گفت: زیاد کردن معرفت ذهن کافی نیست، علاوه بر معرفت ذهن، دل هم باید آگاه باشد و باور کند که در این عالم خدایی است.
  صدیقی با بیان اینکه کسی قلبش عالم باشد از خدا خشیت دارد و عقربه زندگیش با وجود خدا می‌چرخد، تصریح کرد: کسی که سطح تحصیلات بالا داشته باشد ولی خشیتی از خدا ندارد عالم نیست.
  وی با اشاره به اینکه در فرهنگ قرآنی کسی که از خدا پروا داشته باشد عالم معرفی می‌شود، خاطرنشان کرد: کسانی که باور قلبی داشته باشند در قیامت عالم محشور می‌شوند.
  امام جمعه صومعه‌سرا به ماه رجب اشاره نمود و تاکید کرد: اولین پنج‌شنبه ماه رجب، لیله الرغائب است که در این روز خیرات بسیار سفارش شده است.
  صدیقی با بیان اینکه در ماه رجب رحمت خداوند سرازیر می‌شود و اعمال فراوانی در این ماه وارد شده است ، اظهار کرد: استغفار کردن، صدقه دادن و دعا کردن از اعمالی است که در این ماه زیاد به آن سفارش شده است.
  وی به سالروز شکست آمریکا در طبس ایران اشاره کرد و گفت: دشمن با وجود تدارکاتی که برای یک عملیات وسیع کشیده بود تا جاسوس خانه خود در ایران و به قول خودشان  گروگان گیرها را مورد حمله قرار دهد، به خواست خداوند شکست خورد.
  خطیب جمعه صومعه‌سرا تصریح کرد: به امر خدا، طوفان شن برپا شد و عده‌ای از دشمنان کشته شدند و مابقی آنها از خاک ایران بیرون رفتند.
  صدیقی با بیان اینکه خدا از نظام جمهوری اسلامی ایران حمایت می‌کند و همراه با نظام ما است، خاطرنشان کرد: همه باید در راستای آرمان‌ها و ارزش‌های نظام جمهوری اسلامی ایران گام برداریم.
  وی تاکید کرد: همه باید در ارتقای مسائل فرهنگی کشور تلاش کنیم که اگر فرهنگ کشور سر خط نباشد هیچ چیز دیگری سر جای خودش باقی نمی‌ماند.
  خطیب جمعه صومعه‌سرا به نهم اردیبهشت ماه روز شورا اشاره و اظهار کرد: شوراهای شهر، بخش و روستا وقتی مسئولیتی را قبول کرده‌اند باید به نحو احسن آن را به پایان برسانند.
  صدیقی افزود: شوراها باید کمک حال مسائل و مشکلات مردم در نظام جمهوری اسلامی ایران باشند و برای مشکلات شهر و روستا قدم بردارند

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro