15 ورزشکار صومعه سرا به اردوی تیم ملی دعوت شدند

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : چهارشنبه ۱۰ اردیبهشت ۹۳ - ۱:۳۰

  کد خبر : 22311

  ۱۵ ورزشکار صومعه سرا به اردوی تیم ملی دعوت شدند

  حسن آموزگار در گفت‌وگو با خبرنگار واران نیوز، با بیان اینکه هیئت‌های ورزشی در سطح شهرستان فعلیت بسیار خوبی دارند، …

  حسن آموزگار در گفت‌وگو با خبرنگار واران نیوز، با بیان اینکه هیئت‌های ورزشی در سطح شهرستان فعلیت بسیار خوبی دارند، اظهار کرد: این فعالیت هیئت‌های ورزشی باعث شده است تا رشد ۴۶ درصدی در ورزشکاران سامان‌یافته در شهرستان داشته باشند.
  وی با اشاره به اینکه در سال ۹۱، دوازده باشگاه خصوصی در شهرستان فعالیت می‌کردند، افزود: این آمار در سال ۹۲ به نوزده باشگاه خصوصی رسید که در این بخش رشد ۵۷ درصدی داشته‌اند که پیش‌بینی می‌شود در سال ۹۳ آمار باشگاه‌های خصوصی به ۲۵ عدد برسد.
  رئیس ورزش و جوانان صومعه‌سرا با بیان اینکه در سال ۹۰ چهار هزار ورزشکار سامان یافته داشته‌اند، گفت: در سال ۹۲، هفت هزار و ۳۰۰ ورزشکار سامان‌یافته در این شهرستان دارند که معادل رشد ۴۶درصدی ورزشکاران سامان یافته در استان است.
  آموزگار با بیان اینکه در سال ۹۱، بیست و هفت هیئت ورزشی فعال داشته‌اند، تصریح کرد:در سال ۹۲، این آمار به ۴۷ هیئت رسید که همه هیئت‌ها حکم گرفتند و این نشان از رشد ۷۴ درصدی در بحث هیئت‌های ورزشی است.
  وی با اشاره به اینکه صومعه‌سرا دارای ۱۶۹ روستا است، خاطرنشان کرد: در سال ۹۱، در چهل روستا شورای ورزش داشتند، و اکنون این آمار به ۷۰ شورای ورزشی در روستاها رسیده است که این نشان از رشد ۷۵ درصدی دارد.
  رئیس ورزش و جوانان صومعه‌سرا تاکید کرد: برای گسترش بیشتر روستاها در بخش ورزش، با شوراها و دهیار روستاها ارتباط و همکاری دارند و آنها افراد را برای شورای ورزشی روستا به اداره معرفی می‌کنند و برای آنها حکم صادر می‌شود.
  آموزگار با بیان اینکه در سال ۹۱ و ۹۲ هیئت‌های ورزشی که فعال بودند و مکان نداشتند، به آنها مکان دادند، اظهار کرد: هیئت فوتبال، والیبال، بسکتبال، تیراندازی، تکواندو، کشتی، قواصی، شنا، شطرنج و کانون بسیج ورزشکاران قبلا مکان نداشتند که اکنون دارای مکان هستند.

  وی با اشاره به اینکه ۱۵ ورزشکار در شهرستان به تیم ملی دعوت شدند، افزود: سال ۹۲ دانیال زحمتکش از طاهرگوراب کاپیتان تیم ملی جوانان و افشین ساکت پرافتخارترین تکواندوکار استان گیلان و پرافتخارترین ورزشکار سال شهرستان شد.
  رئیس ورزش و جوانان صومعه‌سرا گفت: افشین ساکت نائب قهرمان جهان در مسابقات المپیک کشورهای اسلامی دنیا که در اندونزی برگزار شد و مدال طلای جام باشگاه‌های آسیا را که در تهران برگزار شد را کسب کرد.
  آموزگار با بیان اینکه مسعود رهنما از صومعه‌سرا پرافتخارترین سرمربی کاراته آسیا شد، تصریح کرد: بعد از ۵۲ سال کاراته آسیا توانست تمام مدال‌های مسابقات را کسب نماید.
  وی با بیان اینکه در سال ۹۲ انوش عباسی از صومعه‌سرا مربی تیم ملی قایقرانی شد، خاطرنشان کرد: سال گذشته عرشیا رونقی و احسان خداوردی‌نژاد در مسابقات جهانی کاراته نوجوانان سبک شیتوریو به ترتیب مدال طلا و برنز کسب کردند.
  رئیس ورزش و جوانان صومعه‌سرا تاکید کرد: برای اولین بار توانستند در مسابقات کشتی در رده نونهالان و نوجوانان صاحب مقام استانی شوند و به مسابقات کشوری راه پیدا کنند.
  آموزگار با بیان اینکه همه هیئت‌های ورزشی در صومعه‌سرا فعال هستند، اظهار کرد: هیئت بسکتبال به عنوان هیئت برتر استان انتخاب شده است.
  وی با بیان اینکه هیئت والیبال بانوان در سطح شهرستان بسیار فعال است، افزود: در بحث هیئت‌های ورزشی و باشگاه‌های خصوصی در استان اول هستند.

  رئیس ورزش و جوانان صومعه‌‌‌‌‌‌‌‌سرا با اشاره به اینکه میزان اعتباری که برای ورزش تخصیص می‌دهند، کافی نیست، گفت: یکی از دلایل مالی در شهرستان نبود کارخانجات صنعتی و اسپانسر خوب مالی است.
  آموزگار با بیان اینکه شهرداری و اسپانسران می‌توانند کمک مالی به ورزش شهرستان کنند، تصریح کرد: از دیگر نهادهایی که می‌تواند به ورزش کمک کند اصناف است که ریالی به ورزش کمک نمی‌کند.
  وی خاطرنشان کرد: اصناف در تمام شهرستان‌ها به ورزش کمک مالی می‌کنند اما اصناف صومعه‌سرا هیچگونه کمکی به ورزش شهرستان نمی‌کند.

  رئیس ورزش و جوانان صومعه‌سرا با اشاره به اینکه ۵ پروژه در دست اجرا دارند، تاکید کرد: سالن چمثقال، کلسر، اباتر، واقعه‌دشت و گوراب‌زرمیخ پروژه‌های نیمه‌تمامی است که باید تکمیل شود.
  آموزگار با بیان اینکه اعتبارات ساخت پروژه‌های نام برده از اعتبارات ملی بود، اظهار کرد: با توجه به اینکه اعتبارات ملی بسیار خوب بود، متاسفانه سه سال است که اعتبارات از ملی به استانی تبدیل شده است.
  وی افزود: در استان پروژه‌های زیادی موجود است به همین دلیل تخصیص اعتبارات استانی برای شهرستان بسیار ضعیف است.
  رئیس ورزش و جوانان صومعه‌سرا گفت: نماینده مجلس شهرستان پیگیر است که اعتبارات را دوباره از استانی به ملی تبدیل کند تا پروژه‌های نیمه تمام به اتمام برسند.
  آموزگار تصریح کرد: یکی از پروژه‌های مهم شهرستانی، پروژه سالن و چمن مصنوعی زمین تختی است

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro