حتی یک بند از عملیات بانکی بدون ربا اجرا نمی‌شود

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۱۱ اردیبهشت ۹۳ - ۳:۱۱

  کد خبر : 22354

  حتی یک بند از عملیات بانکی بدون ربا اجرا نمی‌شود

  به گزارش واران نیوز به نقل از دیار میرزا: مشاور معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور با اعلام تدوین …

  به گزارش واران نیوز به نقل از دیار میرزا: مشاور معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور با اعلام تدوین برنامه ششم توسعه در دولت گفت: با وجود اینکه ۷ بانک از ۱۱ بانک دولتی، خصوصی شده اند، اما این بانک‌ها شرایط بسیار نامناسبی ایجاد کرده اند.

   سیدکاظم دلخوش عصر امروز در مراسم افتتاح دهمین نمایشگاه عمران و ساختمان کیش با بیان اینکه شرایط اقتصاد دیگر به عقب بر نمی گردد، گفت: با وجود اصل ۴۴ اما بیش از ۷۰ درصد اقتصاد در اختیار دولت است.

  مشاور معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور با تاکید بر اینکه طبق قانون اصل ۴۴ سهم بخش های تعاون و خصوصی در اقتصاد مشخص شده است اظهار داشت: در مورد تعاونی ها یک مورد بعد این است که در مواردی به جای پیگیری حقوق خود به شعار رو می آوریم.

  دلخوش با بیان اینکه ۷ بانک از ۱۱ بانک  دولتی کشور را خصوصی کردیم افزود: اما متاسفانه امروز بانکهای خصوصی شرایط دشواری را برای مردم بوجود آورده اند.

  وی خاطرنشان کرد: در مورد هدفمندی یارانه ها که مورد تایید همه فعالان اقتصادی کشور است برخی کاستی ها وجود دارد و متاسفانه بخش هایی از آن به اجرا در نیامد با این حال در مصرف انرژی صرفه جویی هایی حاصل شد.

  دلخوش یک بخش از مشکلات کشور را مسائل مدیریتی دانست و خاطرنشان کرد: متاسفانه سیستم بانکی کشور اسلامی نیست و دریافت سود مرکب خلاف شرع است و اینکه بانکها بخواهند تولید کنندگان را سرگردان کنند نیز تخلف محسوب می شود.

  مشاور معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور  تصریح کرد: حتی یک بند از عملیات بانکی بدون ربا امروز اجرا نمی شود. در حال حاضر قانون برنامه ششم توسعه در دولت در دست تدوین و طراحی است

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro