جشنواره توت فرنگی به اول خرداد موکول شد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۲۱ اردیبهشت ۹۳ - ۱۸:۴۱

  کد خبر : 22552

  جشنواره توت فرنگی به اول خرداد موکول شد

  دبیر اجرایی جشنواره توت فرنگی گیلان با بیان اینکه چهارمین جشنواره توت فرنگی در صوفیانده صومعه‌سرا برگزار می‌شود، گفت: صوفیانده با داشتن ۲۰ هکتار باغ توت فرنگی مقام برتر تولید در استان را دارد

  سیروس نوروزی در گفت‌وگو با خبرنگار واران‌نیوز، با بیان اینکه چهارمین جشنواره توت فرنگی قرار بود همزمان با ولادت امام علی(ع) در صوفیانده برگزار شود، اظهار کرد: به دلیل عقب افتادن برداشت توت فرنگی، این جشنواره به یک خرداد موکول شد.
  وی با بیان اینکه ۴۵ سال پیش نهال توت فرنگی توسط یکی از اهالی صوفیانده به این روستا آورده شده است، افزود: با پیگیری‌های باغداران و رسیدگی به کشت توت فرنگی این روستا مقام اول را در استان کسب کرده است.
  دبیر اجرایی جشنواره توت فرنگی گیلان با بیان اینکه روستای صوفیانده دارای ۲۰ هکتار باغ توت فرنگی است، گفت: این روستا مقام برتر استان در تولید توت فرنگی را دارد.
  نوروزی با بیان اینکه برنامه‌های متنوعی در جشنواره برگزار می‌شود، تصریح کرد: سخنرانی نماینده استاندار و بخشدار، برگزاری موسیقی محلی، لافندبازی، کشتی گیله‌مردی، جشن عروسی سنتی، اهدای جوایز به باغداران  نمونه، غرفه‌های فروش توت فرنگی و پذیرایی از مهمانان از جمله برنامه‌های این جشنواره است.
  وی خاطرنشان کرد: هدف از برگزاری جشنواره توت فرنگی، ترویج و تشویق باغدارن و جوانان روستا در خصوص کشت محصول و مهاجرت نکردن از روستا است.

  دبیر اجرایی جشنواره توت فرنگی گیلان تاکید کرد: امید است با همکاری مسئولان مربوطه، این محصول مانند محصولات دیگر تحت بیمه قرار بگیرد.
  نوروزی با بیان اینکه جهاد کشاورزی صومعه‌سرا پیگیر است که به باغداران توت فرنگی پروانه بهره برداری دهد، اظهار کرد: باغداران در صورت داشتن پروانه بهره برداری می‌توانند وام مشاغل خانگی دریافت کنند

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro