افزایش گرما و کاهش حجاب بعضی ها

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۹۳ - ۱۴:۵۰

  کد خبر : 22588

  افزایش گرما و کاهش حجاب بعضی ها

  فصل تابستان از قدیم برای تمام افراد یاد آور خاطرات زیبا و به یاد ماندنی بود،از سفرهای طولانی با خانواده …

  فصل تابستان از قدیم برای تمام افراد یاد آور خاطرات زیبا و به یاد ماندنی بود،از سفرهای طولانی با خانواده تا تعطیلات مدارس و شادی کودکان در پارکها و کوچه ها،فصلی که اکثر افراد مخصوصاً دانش آموزان و بعضاً دانشجویان برای رسیدن آن، لحظه شماری می کردند و هنوز هم میکنند.

  واران نیوز: فصل تابسان مخصوصاً در گیلان با مناظر و چشم انداز های بی نظیرش رنگ و بویی دیگر دارد در واقع همین امر باعث ایجاد جذابیت این فصل در نزد گیلانیان و حتی ایرانیان شده است.از طرفی فصل درو محصول و پایان چشم انتظاری کشاورزان و … از خصوصیات منحصر این فصل می باشد.

  اما چند سالی است فرا رسیدن این فصل باعث ایجاد دغدغه ایی در دل مردم متدین و دیندار منطقه صومعه سرا شده است و آن هم پوشش نا مناسب برخی از بانوان به بهانه گرم شدن هواست.

  شاید این سوال به ذهن خطور کند که منظور از این حرف چیست؟ باید گفت با آمدن فصل گرما و به خصوص تابستان خیابان های شهر پر میشود از جوانانی که پوشش نامناسب دارند و برای آنها فرقی نمیکند که حجاب داشته باشند یا نه؛ گویی با یک دیگر سر تنگی لباس و یا کوتاهی آن مسابقه ای برگزار کرده اند، پوششی برای خود انتخاب کرده اند که حتی نمیتوان نام بد حجاب را بر روی آنها گذاشت و فقط باید به آنها بی حجاب گفت.

  این افراد لباس هایی برای پوشیدن انتخاب میکنند که با فرهنگ شهرستان که فرهنگی اسلامی و دینی است در تضاد است.

  پوششی که متاسفانه در سایه غفلت مسئولین سال به سال بر حامیان و استفاده کنندگان آن اضافه میشود

  لباس هایی که روح کودکان ما را آلوده و جوانان خوبمان را منحرف میکند

  برای شهرستان صومعه سرا با سابقه درخشان دینی و انقلابی و برگزاری مراسمات سید سالار شهیدان،امام حسین (ع)، و شهری که در آن حوزه علمیه وجود دارد، شهری که زادگاه عالم ربانی آیت الله احسان بخش است بسیار سنگین است که جوانانش این طور لباس بپوشند و اینطور رفتار کنند.

  به راستی ما باید چه کنیم،چه کسی را مقصر بدانیم چه فردی را مسئول این قضایا بدانیم؟

  گزینه اولی که به ذهن ما میرسد مسئولین هستند، در زیر به دو مثال برای نقش مسئولین در کم شدن این ناهنجاری ها اشاره میکنیم.

  ۱- نظارت مسئولین بر دانشگاه های شهرستان

  بسیاری از این دانشگاه ها دارای قوانین اسلامی هستند که وقتی آن ها را مطالعه میکنید با خود میگویید خدا را شکر که در دانشگاه ها این قوانین اسلامی را میبینید.

  اما نوشتن قوانین کار سختی نیست، این اجرای قوانین و عمل به مقررات است که با مشکل روبروست وضعیت پوشش دانشجویان پسر و دختر در دانشگاه ها ۱۸۰ درجه با قوانین آن در تضاد است بعضی اوقات وقتی به داخل دانشگاه میرویم آنجا را با عروسی و یا مجالس خانوادگی اشتباه میگیریم ساعت ۸ صبح کلاس ها شروع میشود و همه دختران آرایش کرده و با لباس هایی بسیار زننده در این کلاس ها حضور پیدا میکنند،وقتی هم در محوطه دانشگاه قدم می زنیم گویی به یک پارک آمده ایم.

  آیا ریاست این دانشگاه ها غافلند و یا خود را به غفلت زده اند؟ به راستی جا دارد مسئولین فکری به حال این موضوع کنند.

  ۲- مدارس غیر دولتی شهرستان

  با افزایش دانش آموزان تعداد مدارس نیز افزایش یافته و متاسفانه نظارت بر این مدارس کاهش یافته.

  دانش آموزان از ابتدایی تا دبیرستان در سنی هستند که شخصیتشان شکل میگیرد و باید مراقب آنان بود، خیلی از خانواده ها برای اینکه دانش آموزشان بهتر درس بخواند آنها را به مدارس غیر دولتی میفرستند.

  مدارس جایی است که می توان در تربیت نسل انقلابی و تعمیق فرهنگ ناب انقلاب اسلامی در آن کوشید،اما متاسفانه واقعیت چیز دیگری است.

  آنچه مشاهده میشود عدم اجرای قانون و مقررات و هنجار شکنی در جامعه است.

  به راستی چرا بر این مدارس نظارتی وجود ندارد، آیا ما به این باور نرسیده ایم که نوجوانان دختری که در این مدارس تحصیل میکنند مادران آینده همین جامعه هستند؟

  چرا مسئولین شهری چشم خود را بر روی این مدارس بسته اند و به قول خودشان مصلحت اندیشی میکنند

  (منظور از مدارس غیر دولتی در شهرستان صومعه سرا تمام این مدارس نیست بلکه تعدادی از آنهاست)

  و اما میرسیم به خودمان و وظیفه ما در بهبود وضعیت جامعه و پوشش جوانان این شهرستان

  وظیفه ما نسبت به این ناهنجاری ها زنده کردن امر به معروف و نهی از منکر در این شهرستان است.

  زنده کردن به این معنا نیست که همایش های امر به معروف و نهی از منکر را دو برابر کنیم منظور ما از زنده کردن این مهم، اجرای دقیق آن توسط مردم و مسئولین است.

  اجرای دقیق و صحیح آن جامعه را به تکامل میرساند جامعه امر به معروف و نهی از منکر جامعه ای است که در آن دانش آموز به معلم و معلم به دانش آموز امر به معروف میکنند، واین امر با حفظ احترام و کرامت فرد صورت می پذیرد

  در چنین جامعه ای دیگر در آن مسئولین حق ندارند اشتباه کنند زیرا مردم به آنها گوشزد میکنند، در چنین جامعه ای دیگر افراد بی حجاب و بد حجاب را نمیتوان دید زیرا آنها دیگر نمیتوانند با آزادی به گناه کردن خود ادامه دهند و با آمرین به معروف مواجه میشوند.

  ما باید این موضوع مهم را از خود شروع کنیم و امر به معروف ونهی از منکر را خودمان زنده کنیم تا با این کار شاهد این ناهنجاری ها در جامعه نباشیم.

  اهمیت فرهنگ و کار فرهنگی و لزوم انجام فرهنگ سازی به گونه اسلامی تا به آنجاست که رهبر معظم انقلاب در نام گذاری امسال آن را نیز لحاظ نمود.

  خوب است که همگان بر خود فرض بدارند ضمن عمل به فرامین رهبری در انجام قوانین و مقررات و جلوگیری از هنجار شکنی ها پیش قدم باشند، باید کوشید که بد حجابی و پوشش و ظاهر نادرست چه در دختران و چه در پسران تبدیل به یک چیز معمولی و عادی نشود و کار تا جایی پیش نرود که دیگر کسی به خود اجازه ندهد با این مسائل برخورد کند و از بروز آن جلو گیری کند و یا به گونه ایی شود که در جامعه ،بد حجابی و پوشش غیر اسلامی گویای پرستیژ یا به عبارتی کلاس کاری بالا باشد.

  در آخر این حدیث را از امام رضا (ع) به شما تقدیم میکنیم:

  «امر به معروف و نهی از منکر کنید؛ وگرنه، اشرار بر شما چیره می-شوند و خوبانتان دعا می کنند و مستجاب نمی‌گردد»

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro