مسأله اقتصاد و فرهنگ را نمی توان با مدیریت عادی اداره کرد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۲۸ اردیبهشت ۹۳ - ۱۴:۲۴

  کد خبر : 22627

  مسأله اقتصاد و فرهنگ را نمی توان با مدیریت عادی اداره کرد

  شهردار تولمشهر گفت: تحقق شعار امسال در مدیریت شهری، به طور قطع موجب افزایش ارائه خدمات به شهروندان می شود.

  جواد لاجوردی در گفتگو با خبرنگار ما گفت: اقتصاد و فرهنگ در حوزه مدیریت شهری کاربرد بسیاری دارد چرا که شهرداری در تمامی حوزه ها با مسائل اقتصادی و فرهنگی از طریق ارتباط مستقیم با شهروندان سروکار دارد .

  وی افزود: تحقق شعار امسال در مدیریت شهری، به طور قطع موجب افزایش ارائه خدمات به شهروندان می شود.

  وی ادامه داد: شورا و شهرداری تولمشهر در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیریت جهادی نامگذاری شده تلاش دارند تا با مشارکت مردم باعث رشد و تعالی حوزه فرهنگ در کنار اقتصاد باشند.

  شهردار تولمشهر اظهار کرد: مسأله اقتصاد و فرهنگ را نمی توان با مدیریت عادی اداره کرد و بنا به گفته مقام معظم رهبری این دو موضوع مهم نیازمند عزم ملی و مدیریت جهادی مسوولان و مردم است که باید تلاش شود تا با برگزاری برنامه های فرهنگی این امر نهادینه شده و تعامل مناسب میان مردم و مسوولین به وجود آید.لاجوردی بر گزاری مراسم گرامیداشت آیت ا..احسانبخش رادر زادگاهش را از بزرگترین برنامه های فرهنگی در سال جاری عنوان کرد.وی افزود: در همین راستا مسابقه انشاء نویسی باموضوع بزرگداشت آیت ا..احسانبخش خواهیم داشت که آثار برگزیده به شکل کتابچه چاپ خواهد شد و به نفرات برتر جوایزی اهدا می شود. شهردار تولمشهر تکمیل پروژه های نیمه تمام رادر اولویت برنامه های عمرانی اعلام کرد.

  وی خاطرنشان کرد: از اوایل سال جاری علیرغم کمبود بودجه، طرح آسفالت معابر اصلی و فرعی و جمع آوری آب های سطحی در دستور کار قرار گرفته است.

  وی گفت: مطالعات در خصوص نقاط ترافیکی تولمشهر و اصلاح مسیرهای پرتردد انجام گرفته که با اجرایی شدن آن شاهد کاهش بار ترافیکی در شهر بویژه در روز بازار هفتگی خواهیم بود .مهندس لاجوردی افزود: احداث ساختمان جدید شهرداری و انتقال بازار احشام به خارج از شهر از دیگر برنامه های شورا و شهرداری خواهد بود .وی از در دست مطالعه بودن طرح خرید زباله های خشک از شهروندان جهت کاهش حجم زباله در چند ماه آینده خبر داد و افزود: بازار هفتگی تولمشهر در کنار اهمیتی که برای تقویت اقتصاد خانوارهای کم درآمد دارد یکی از جاذبه‌‎های گردشگری بی‌نظیر استان نیز است.

  وی افزود: این بازار از بزرگترین بازارهای هفتگی در کشور است که در روز های پنج شنبه کل شهر یکپارچه به شکل بازار در می آید.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro