طرح تفکیک زباله از مبدا با 1000 خانوار در صومعه‌سرا اجرایی می‌شود

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۲۸ اردیبهشت ۹۳ - ۲۲:۰۲

  کد خبر : 22640

  طرح تفکیک زباله از مبدا با ۱۰۰۰ خانوار در صومعه‌سرا اجرایی می‌شود

  شهردار صومعه‌سرا با بیان اینکه برای اجرای تفکیک زباله از مبدا، با یک شرکت در حال بستن قرارداد هستند، تصریح کرد: قرار است با یک هزار خانوار طرح تفکیک زباله از مبدا در شهرستان اجرایی شود

  حسن آقاجانی در گفت‌وگو با خبرنگار واران نیوز، با بیان اینکه شهرداری صومعه‌سرا یکی از سهامداران کارخانه کود آلی رشت است، اظهار کرد: این نهاد در کارخانه کودآلی تعدادی نیرو دارد و امکاناتی را برای آنها فراهم کرده است.
  وی با بیان اینکه روزانه ۳۵ تن زباله در شهرستان تولید می‌شود، افزود: این زباله‌ها هر روز با پنج ماشین به کارخانه کود آلی رشت انتقال داده می‌شود.
  شهردار صومعه‌سرا  با بیان اینکه جایگاه قصاب‌سرا در شهرستان مکان انباشت و دفن زباله نیست، گقت: این جایگاه مکان نوخاله‌های ساختمانی، شاخ و برگ‌‎های درختان و یا ضایعاتی است که تحت هیچ شرایطی در کارخانه کود آلی آنها را قبول نمی‌کنند.
  آقاجانی تصریح کرد: آن دسته از زباله‌ها را که کارخانه کودآلی قبول نمی‌کند، ضایعات است که باید به جایگاه قصاب‌سرا انتقال داده شود.
  وی خاطرنشان کرد: حجم زیاد زباله‌های نوخاله و ریختن زباله توسط مردم در قصاب‌سرا و سوزاندن زباله‌ها توسط مردم مشکلات جدی از جمله تولید گاز، آتش و دود را برای مردم به وجود آورده است.
  شهردار صومعه‌سرا تاکید کرد: در حال حاضر جایگاه قصاب‌سرا را دیوراکشی کرده‌اند و درب ورودی گذاشته‌اند تا کسی نتواند زباله‌های خانه خود را در آنجا بریزد.
  آقاجانی با بیان اینکه جایگاه قصاب‌سرا از نوخاله پر شده است، اظهار کرد: تصمیم بر این است دیگر زباله و نوخاله در این جایگاه ریخته نشود و نوخاله‌ها را به یک مکان جدید انتقال دهند.
  وی با بیان اینکه زمین و جایگاه کافی برای دفن زباله ندارند، افزود: ارگان‌هایی مانند منابع طبیعی با هماهنگی فرمانداری می‌توانند زمینی که به دور از شالیزارها و خانه‌های مردم باشد در اختیار شهرداری قرار دهد تا بتوان نوخاله‌ها و ضایعات را در آن مکان ریخت.
  شهردار صومعه‌سرا گفت: بیش از ۱۰۰ سطل زباله در دو هفته اخیر در اقصی نقاط شهرستان نصب کرده‌اند و این روند همچنان ادامه دارد.

  آقاجانی با بیان یانکه برای اجرای تفکیک زباله از مبدا، با یک شرکت در حال بستن قرارداد هستند، تصریح کرد:  قرار است با یک هزار خانوار طرح تفکیک زباله از مبدا در شهرستان اجرایی شود

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro