بیش از 2000هیئت مذهبی در گیلان فعالیت می کنند

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : جمعه ۲ خرداد ۹۳ - ۲:۳۶

  کد خبر : 22698

  بیش از ۲۰۰۰هیئت مذهبی در گیلان فعالیت می کنند

  معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه تشکل‌های مذهبی یکی از تشکل‌های اثرگذار و مردم نهاد است، گفت: …

  معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه تشکل‌های مذهبی یکی از تشکل‌های اثرگذار و مردم نهاد است، گفت: بیش از ۲ هزار هیئت مذهبی در استان فعالیت می‌کنند.

  به گزارش واران نیوز به نقل از تسنیم، حجت‌الاسلام میرحسین گلمیرزاده صبح امروز در جلسه رابطین هیئت‌های مذهبی اظهار کرد: تشکل‌های دینی یکی از تشکل‌های اثرگذار مردم نهاد به عنوان هیئت‌های مذهبی در عرصه‌های مختلف فعالیت می‌کند.

  وی افزود: هیئت‌های مذهبی به خوبی جایگاه آن برای مردم مشخص شده و معلوم شده است این تشکل مردم نهاد در پیروزی انقلاب اسلامی نقش داشته‌اند.

  معان فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه رژیم گذشته با جلسات حوزه و هیئت‌های مذهبی دشمنی می‌کردند، گفت: آنها در این فکر بودند که جلسات مذهبی را تعطیل کنند و از پرچم اهل بیت و از گام‌هایی که در اطراف این پرچ برداشته می‌شد، وحشت داشتند.

  گلمیرزاده با بیان اینکه نقش هیئت‌های مذهبی در دفاع مقدس برای دشمنان به خوبی مشخص بود، تصریح کرد: دشمنان اعتراف کرده‌اند اگر دو قدرت عاشورا که هیئت‌های مذهبی در آن نقش دارند و مهدویت و فرهنگ انتظار بخواهد از فرهنگ شیعه گرفته شود، آنها به هدف خود خواهند رسید.

  وی با اشاره به اینکه هیئت‌های مذهبی اثرگذار و قدرتمند هستند، خاطرنشان کرد: از این ظرفیت بالامی‌توان برای نشر ارزش‌های دینی استفاده کرد.

  معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه از سال‌های گذشته شورای هیئت‌های مذهبی تشکیل شد، تاکید کرد: در استان بیش از دو هزار تشکل هیئت‌های مذهبی فعالیت می‌کند.

  گلمیرزاده با بیان اینکه در هیئت‌های مذهبی بانوان فقط نباید به خواندن دعا و نوحه بسنده کنند، اظهار کرد: مهمترین مسئله‌ای که در تشکل‌های مذهبی بانوان باید رعایت شود، ترویج سبک دینی فاطمی است.

  وی با بیان اینکه تشکل‌های مذهبی باید به کلاس درس برای تروج سبک زندگی اسلامی تبدیل شود، افزود: این امر تحقق پیدا نمی‌کند، مگر اینکه نگاه جهادی با عزم ملی داشته باشیم.

  معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه با نگاه جهادی در هشت سال دفاع مقدس به پیروزی دست یافتیم، گفت: اکنون در این برهه از زمان هم باید افراد با نگاه جهادی و عزم ملی زندگی و سیره فاطمی را ترویج دهند.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro