سه درصد تولیدات کشاورزی کشور در گیلان است

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : جمعه ۹ خرداد ۹۳ - ۱۵:۲۷

  کد خبر : 22807

  سه درصد تولیدات کشاورزی کشور در گیلان است

  مسئول ترویج کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی گیلان با بیان اینکه مساحت خطه گیلان درکشاورزی در کشور کمتر از یک درصد …

  مسئول ترویج کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی گیلان با بیان اینکه مساحت خطه گیلان درکشاورزی در کشور کمتر از یک درصد است، گفت: سه درصد از تولیدات کشاورزی کشور درگیلان است.

  به گزارش واران نیوز، علی اصغر داداش پور در جشنواره توت فرنگی در روستای صوفیانده این شهرستان اظهار کرد: در چند سال اخیر تعداد زیادی از جشنواره های مختلف در استان برگزار کرده اند.

  وی افزود: برگزاری جشنواره توسط تلاش مردمان صورت می گیرد و با کمک مسئولان سعی در این است که اینگونه جشنواره ها ادامه داشته باشد.

  مسئول ترویج کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی گیلان با بیان اینکه خاصیت کشاورزی در چند کارکردی آن است، گفت: صومعه سرا دارای بیست هکتار باغ  توت فرنگی است، و همین مقدار توت فرنگی کافی است که در این زمینه بر روی مردم کار شود.

  داداش پور تصریح کرد: کشاورزی می تواند منشا درآمد برای روستائیان و باعث پویایی روستاها و توسعه روستایی شود.

  وی خاطرنشان کرد: کشاورزی اهمیت فراوانی دارد و در برنامه های فراتولیدی کارکردهای گردشگری را مدنظر است که درآمد حاصل از آن به کشاورزان و روستاها برگردد.

  مسئول ترویج کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی گیلان با بیان اینکه مساحت خطه گیلان درکشاورزی در کشور کمتر از یک درصد است، تاکید کرد: سه درصد از تولیدات کشاورزی کشور درگیلان است.

  داداش پور اظهار کرد: کشاورزانی که در بحث کشاورزی فعال و موفق هستند از آنها تجلیل می شود.

   

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro