باید فرهنگ مدیریت و تفکیک زباله را به خانه‌ها آورد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : سه شنبه ۱۳ خرداد ۹۳ - ۱۵:۱۶

  کد خبر : 22861

  باید فرهنگ مدیریت و تفکیک زباله را به خانه‌ها آورد

  رئیس محیط زیست صومعه‌سرا با بیان اینکه باید فرهنگ مدیریت و تفکیک زباله را به خانه‌ها آورد، اظهار کرد: مردم …

  رئیس محیط زیست صومعه‌سرا با بیان اینکه باید فرهنگ مدیریت و تفکیک زباله را به خانه‌ها آورد، اظهار کرد: مردم وقتی ببیند که مدیران جلوی ادارات خود را پاک نگاه می‌دارند و زباله‌ها را از یکدیگر تفکیک می‌کنند، این فرهنگ ایجاد می‌شود که نظافت فقط مختص به شهرداری نیست.

  به گزارش واران نیوز، علی قربانی ظهر امروز در جلسه پسماند این شهرستان، با تبریک اعیاد شعبانیه، اظهار کرد: مدیریت جهادی که دستور مقام معظم رهبری است، انتظار می‌ر‌ود که مدیران دستگاه‌های دولتی در این شهرستان به صورت مدیریت جهادی عمل کنند.

  وی با بیان اینکه کارگروه پسماند چندسال است که آغاز به کار کرده است و مهمترین مشکل پسماند در شهرستان، پسماند عفونی بود، افزود: با توجه به اینکه بیمارستان جایگاه انهای بهداشتی زباله خود را نداشت، تدابیر لازم برای این مشکل اندیشیده و حل شد.

  رئیس محیط زیست صومعه‌سرا گفت: برای جمع‌آوری زباله‌های عفونی در بخش خصوصی با مقاومت زیاد پزشکان مواجه شدند که با پیگیری‌های رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان، بخش زیادی از مشکلات این بخش حل شده است.

  قربانی با اشاره به اقدامات انجام شده درکارگروه طرح جامع مدیریت پسماند تصریح کرد: ضرورت بازیافت وساماندهی پسماندها بسیار مهم و نیاز جدی مدیریت شهری و روستایی است.

  وی با بیان اینکه شهرداران باید توجه ویژه‌ای به پسماندهای عادی شهر داشته باشند و این امر از اهم موضاعات است، خاطرنشان کرد: تفکیک از مبدا باید در پایان سال ۹۲ قطعی می‌شد که متاسفانه در شهرستان صورت نگرفت.

  رئیس محیط زیست صومعه‌سرا با بیان اینکه در فصل زراعی، عده‌ای از کشاورزان اقدام به سوزاندن پسماندهای کشاورزی می‌کنند، تاکید کرد: این امر برای مردم ایجاد معضل می‌کند و جهاد کشاورزی و شبکه بهداشت آموزش‌های لازم را برای نسوزاندن پسماندهای کشاورزی به کشاورزان بدهند.

  قربانی با بیان اینکه باید فرهنگ مدیریت و تفکیک زباله را به خانه‌ها آورد، اظهار کرد: مردم وقتی ببیند که مدیران جلوی ادارات خود را پاک نگاه می‌دارند و زباله‌های ادارات را از یکدیگر تفکیک می‌کنندف، این فرهنگ ایجاد می‌شود که نظافت فقط مختص به شهرداری نیست.

  وی با بیان اینکه پسماند عادی قابلیت تبدیل به کود عالی را دارد، افزود: در آینده شاهد راه‌اندازی کارخانه در شهرستان هستیم که این امر مستلزم همکاری منابع طبیعی است.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro