طرح نشاط معنوی در 10 بقاع متبرکه صومعه سرا برگزار می شود

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : شنبه ۱۷ خرداد ۹۳ - ۱۸:۱۵

  کد خبر : 22948

  طرح نشاط معنوی در ۱۰ بقاع متبرکه صومعه سرا برگزار می شود

  عزیز خادم شریف گفت: مجموعه کلاس‌های طرح تابستانی نشاط معنوی در ۱۰بقعه متبرکه شاخص این شهرستان برگزار می‌شود. رئیس اوقاف …

  عزیز خادم شریف گفت: مجموعه کلاس‌های طرح تابستانی نشاط معنوی در ۱۰بقعه متبرکه شاخص این شهرستان برگزار می‌شود.

  رئیس اوقاف و امورخیریه صومعه‌سرا در گفت‌و گو با خبرنگار واران نیوز، با اشاره به اقدامات مختلف سازمان اوقاف و امور خیریه، اظهار کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه در راستای اجرایی کردن منویات مقام معظم رهبری در زمینه تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی، اقدامات مختلفی انجام می‌دهد.

  وی افزود: در همین راستا سالانه بیش از ۳۵ عنوان برنامه فرهنگی در امامزادگان و بقاع متبرکه اجرایی می‌شود که این برنامه‌ها به صورت مناسبتی و مستمر در طول سال اجرایی می‌شود.

  رئیس اوقاف و امور خیریه صومعه‌سرا گفت: طرح تابستانی نشاط معنوی، دانش آموزان دختر و پسر در رده های سنی هشت تا ۱۸ سال را در سه مقطع ابتدایی، راهنمایی و متوسطه زیر پوشش دارد.

  خادم شریف در ادامه با اشاره به این که هدف از اجرای طرح نشاط معنوی غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان است، بیان کرد: یکی از رویکردهای اجرایی شدن این طرح برقراری ارتباط معنوی بین جوانان و امامزادگان به عنوان اماکن متبرکه است.

  وی با بیان این که سازمان اوقاف با اجرایی کردن این طرح در تلاش است تا بنیه دینی، اعتقادی و معرفتی جوانان را تقویت نماید ابراز داشت: در تلاش هستیم با امید خداوند متعال اجرای این طرح سبب ارتقای سطح معرفتی و معنوی جوانان شود و لذا با همین دیدگاه طرح تابستانی نشاط معنوی در امامزادگان برگزار می‌شود

  رئیس اوقاف و امور خیریه صومعه‌سرا اظهارکرد : بهینه‌سازی اوقات فراغت و تقویت بنیه مذهبی و دینی جوانان و نوجوانان، مقابله با تهاجم فرهنگی دشمنان و ایجاد حلقه‌های معرفتی در راستای ارتقای سطح آگاهی جوانان از دیگر اهداف اجرای طرح نشاط معنوی است.

  وی در پایان با بیان این که در قالب طرح مذکور برنامه‌های مختلفی اجرا می‌شود، افزود: در این طرح کلاس‌های قرآن، احکام و عقاید، اردوهای یک روزه و انواع رشته‌های ورزشی اجرا می‌شود که در این راستا ثبت‌نام از دانش‌آموزان در طرح نشاط معنوی از ۱۰ خرداد ماه آغاز شده و کلاس‌های آموزشی این طرح نیز پس از پایان فصل مدارس تشکیل خواهد شد.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro