کاهش 14 درصدی طلاق در شهرستان

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : دوشنبه ۱۹ خرداد ۹۳ - ۱۶:۲۱

  کد خبر : 22956

  کاهش ۱۴ درصدی طلاق در شهرستان

  رئیس ثبت احوال صومعه‌سرا با بیان اینکه ذر سال ۹۱، ۲۶۴ فقره طلاق و در سال ۹۲، ۲۲۷ فقره طلاق ثبت شده است، گفت: طلاق در این شهرستان ۱۴ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته است.

  حسن نورانی با بیان اینکه ذر سال ۹۱، ۲۶۴ فقره طلاق و در سال ۹۲، ۲۲۷ فقره طلاق ثبت شده است، گفت: طلاق در این شهرستان ۱۴ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته است.

  به گزارش واران نیوز، رئیس ثبت احوال صومعه‌سرا ظهر امروز در جلسه شورای وقایع حیاتی این شهرستان، اظهار کرد: برای برنامه‌ریزی‌های دقیق کشوری، ثبت درست و به موقع وقایع حیاتی بسیار حائز اهمیت است.

  وی با بیان اینکه در سال ۹۱، یک هزار و ۶۸۷ ولادت در شهرستان ثبت شده است، افزود: در سال ۹۲، یک هزار و ۷۱۷ ولادت اتفاق افتاده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۱٫۸ درصد افزایش داشته است.

  رئیس ثبت احوال صومعه‌سرا با اشاره به اینکه در سال ۹۱، ۹۴۴ نفر در شهرستان فوت کرده‌اند، گفت: در سال ۹۲، ۹۷۹ نفر وفات یافته‌اند که نسبت به سال ۹۱، ۳٫۷ درصد افزایش یافته است.

  نورانی تصریح کرد: در سال ۹۱، یک هزار و ۸۱۶ فقره ازدواج و در سال ۹۲ یک هزار و ۶۶۵ فقره ازدواج صورت گرفته است که این آمار نشان از کاهش ۸٫۳ درصدی ازدواج در این شهرستان دارد.

  وی با بیان اینکه ذر سال ۹۱، ۲۶۴ فقره طلاق و در سال ۹۲، ۲۲۷ فقره طلاق ثبت شده است، خاطرنشان: طلاق در این شهرستان ۱۴ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته است.

  رئیس ثبت احوال صومعه‌سرا به فراوانی نام نوزادان دختر و پسر در سال ۹۲ اشاره و تاکید کرد: در دختران نام فاطمه، نازنین زهرا، زهرا، رها و زینب و معصومه بیشترین آمار و در پسران نام ابولفضل، محمدطاها، امیرعلی، امیرحسین و علی‌اصغر بیشترین آمار را دارند.

  نورانی به کارت هوشمند ملی که یکی از مهمترین پیش‌نیازهای هویت دیجیتال است اشاره و اظهار کرد: این امر همزمان با برنامه دولت الکترونیک به صورت وسیع و فراگیر در شهرستان دنبال می‌شود.

  وی افزود: در این طرح به هر شهروند یک کارت هوشمند ملی داده می‌شود که به عنوان مرجع هویت فرد در فضای دیجیتال و خدمات مربوطه قرار می‌گیرد.

  رئیس ثبت احوال صومعه‌سرا با بیان اینکه، این طرح منحصر به فرد در حوزه فناوری اطلاعات از حیث فراگیر بودن و ملی بودن بسیار حائز اهمیت است، گفت: ویژگی خاص آن نیز طرح حاکمیتی بودن ماهیت آن است.

  نورانی با اشاره به اینکه سهمیه روزانه شهرستان برای ثبت‌نام افراد برای دریافت کارت هوشمند، ۵ کارت است، تصریح کرد: افراد با ثبت‌نام در این طرح استقبال فراوانی کرده‌اند.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro