افتتاح و بهره‌برداری از 3 پروژه همزمان با هفته جهاد کشاورزی در شهرستان

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : سه شنبه ۲۰ خرداد ۹۳ - ۴:۰۸

  کد خبر : 22990

  افتتاح و بهره‌برداری از ۳ پروژه همزمان با هفته جهاد کشاورزی در شهرستان

  مدیر جهاد کشاورزی صومعه‌سرا از افتتاح و بهره‌برداری ۳ پروژه همزمان با هفته جهاد کشاورزی در این شهرستان خبر داد …

  مدیر جهاد کشاورزی صومعه‌سرا از افتتاح و بهره‌برداری ۳ پروژه همزمان با هفته جهاد کشاورزی در این شهرستان خبر داد و گفت: برای بهره‌برداری از این سه پروژه دو میلیارد و ۸۸۰ میلیون تومان اعتبار هزینه شده است.

  احمد پادیاب در گفت‌وگو با خبرنگار واران‌نیوز، با بیان اینکه ۲۱ تا ۲۷ خرداد ماه امسال هفته جهاد کشاورزی است، اظهار کرد: در این هفته ۳ پروژه با اعتبار دو میلیارد و ۸۸۰ میلیون تومان در این شهرستان به بهره برداری می‌رسد.

  وی افزود: دیدار با نماینده ولی فقیه در استان، دیدار با امام جمعه شهرستان، افتتاح سه پروژه، تقدیر از ۲۵ کشاورز نمونه شهرستان و ایراد سخنرانی قبل از خطبه‌های نماز جمعه از برنامه‌های هفته جهاد کشاورزی است.

  افتتاح و بهره‌برداری از ۳ پروژه همزمان با هفته جهاد کشاورزی

  مدیر جهاد کشاورزی صومعه‌سرا با بیان اینکه سه پروژه در هفته جهاد کشاورزی افتتاح می‌شود، گفت: پروژه قارچ دکمه‌ای صنعتی در روستای کلنگستان این شهرستان از بزرگترین پروژه‌هاییست که در استان گیلان کم نظیر است.

  پادیاب با بیان اینکه برای بهره‌برداری و افتتاح از این پروژه دو میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان هزینه شده است، تصریح کرد: یک میلیارد تومان از محل تسهیلات طرح توسعه کشاورزی برای این پروژه وام دریافت گردیده است که برای ۲۵ نفر اشتغالزایی می‌نماید.

  وی با اشاره به اینکه طرح تجهیز و نوسازی اراضی سنتی در روستای کهنه‌سر با اعتبار هزینه شده ۱۵۰ میلیون تومان، از دیگر پروژه های قابل بهره‌برداری در هفته جهاد کشاورزی است، خاطرنشان کرد: با این طرح، امکان کاشت، داشت و برداشت مکانیزه و مدرن سازی مدیریت مزرعه و سیستم آب رسانی برای کشاورزان در آن روستا فراهم شده است.

  مدیر جهاد کشاورزی صومعه‌سرا تاکید کرد: لایروبی و بازسازی استخر ذخیره‌ آب در روستای کلسر برای تامین آب زراعی کشاورزان و پرورش ماهیان گرم‌آبی برای استفاده دو منظوره با ۳۰ میلیون تومان هزینه از دیگر پروژه های قابل بهره‌برداری است.

  برداشت سالانه ۱۲۰ هزارتن شلتوک از مزارع صومعه‌سرا

  پادیاب اظهار کرد: سالانه حدود ۱۲۰ هزارتن شلتوک و ۷۰ هزار تن برنج سفید از شالیزارهای صومعه‌سرا برداشت می‌شود.

  وی افزود: پروژه‌های مشاغل خانگی مانند پرورش مرغ، اردک، بلدرچین، قارچ خوراکی، باغات خیارکاری و هندوانه نسبت به سالهای گذشته در شهرستان توسعه یافته است.

  مدیر جهادکشاورزی صومعه‌سرا با بیان اینکه کشت برنج در شالیزارهای شهرستان صد در صد انجام شده است، گفت: امسال افزایش ۵۰ درصدی کشت مکانیزه را در صومعه‌سرا داشته‌اند.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro