گفت‌وگو با حسام‌‌الدین ابراهیمی مخترع صومعه سرایی

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : شنبه ۲۴ خرداد ۹۳ - ۲۲:۰۷

  کد خبر : 23024

  گفت‌وگو با حسام‌‌الدین ابراهیمی مخترع صومعه سرایی

  حسام‌الدین ابراهیمی دانشجوی رشته مقطع کارشناسی ۱۹ سال دارد و در یکی از روستاهای تولم شهر زندگی می‌کند. وی توانسته …

  حسام‌الدین ابراهیمی دانشجوی رشته مقطع کارشناسی ۱۹ سال دارد و در یکی از روستاهای تولم شهر زندگی می‌کند.

  وی توانسته است تا کنون پنج اختراع را به ثبت برساند و عضو سازمان پارک علم و فناوری و عضو سازمان علمی و پژوهشی و بنیاد نخبگان استان گیلان باشد.

  اولین اختراع وی تغذیه الکترونیکی ماکیان است برای کسانی که در روستاها پرندگان محلی دارند صبح در را باز میکند و همراه با کر کر کر به پرندگان غذا می دهد و با تاریک شدن هوا با صدای لا لا لا پرندگان را به سمت لانه هدایت می کند و در را از پشت میبندد و هر گاه مخزن تغذیه خالی شد به صاحب آن پیامک می دهد که جای مخزن تغزیه خالی است. و این اختراع نمونه خارجی و داخلی ندارد.

  دومین اختراع وی، شعله پوش اسلحه ژ-۳ است. وقتی در شب تیراندازی می شود لوله از خود یک آتشی بیرون می دهد و با ساخت و اختراع این شعله پوش، اسلحه ژ-۳ آتش را در خودش محو می‌کند که در حال حاضر در ارتش جمهوری اسلامی مورد استفاده و بررسی قرار گرفته است.

  سومین اختراع وی، سیستم هوشمند آبرسانی ماکیان است. برای افرادی که در روستاها پرورش پرندگان را دارند ولی صبرو حوصله آبرسانی به پرندگان را ندارند، با اختراع این سیستم وقتی آب ظرف خالی می شود سنسور فعال می شود و از طریق مدار الکتریکی به موتور پمپاژ دستور میدهد که پمپاژ را شروع کند که این آب از طریق شلنگ وارد مخزن میشود و پس از پر شدن پمپاژ قطع می شود که در مرحله ثبت به انجام رسیده است.

  چهارمین اختراع این مخترع صومعه‌سرایی، دستگاه پرفراژ است که به صورت برقی کار می کند و قیمت آن در بازار از دو میلیون تا ۶۰ میلیون تومان است.

  وی با ۲۰۰ هزار تومان یک پرفراژ ساخته است.

  آخرین اختراع این مخترع جوان، ساخت دوچرخه چندکاره است که روی زمین و آب راه می‌رود، ضد برق است و در کیف جا می‌شود.

  این دوچرخه استفاده عمومی و نظامی دارد.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro