افتتاح بزرگترین واحد تولید قارچ دکمه‌ای صنعتی در صومعه‌سرا+عکس

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : شنبه ۲۴ خرداد ۹۳ - ۲۳:۳۸

  کد خبر : 23028

  افتتاح بزرگترین واحد تولید قارچ دکمه‌ای صنعتی در صومعه‌سرا+عکس

  رئیس جهادکشاورزی صومعه‌سرا از افتتاح بزرگترین واحد تولید قارچ دکمه‌ای صنعتی در این شهرستان با حضور مسئولان استانی و شهرستانی خبر داد.

  رئیس جهادکشاورزی صومعه‌سرا از افتتاح بزرگترین واحد تولید قارچ دکمه‌ای صنعتی در این شهرستان با حضور مسئولان استانی و شهرستانی خبر داد.

  به گزارش واران‌نیوز، احمد پادیاب عصر امروز در حاشیه افتتاح پروژه قارچ صنعتی دکمه‌ای در روستای کلنگستان این شهرستان، اظهار کرد: بر اساس سیاست سازمان جهاد کشاورزی، توسعه در این نهاد باید همه جانبه باشد.

  وی با بیان اینکه در راستای بسترسازی برای کشت‌های مکانیزه، طرح تجهیز و نوسازی اراضی سنتی را در یازده هزار هکتار اراضی این شهرستان انجام داده‌اند، افزود: حدود یک هزار و پانصد هکتار از این اراضی را با حضور مهندس شعبان‌نژاد نقشه برداری و طراحی کرده‌اند.

  رئیس جهادکشاورزی صومعه‌سرا گفت: برای کشت مکانیزه سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به شهرستان اختصاص داده شد تا بتوانند کاشت، داشت و برداشت مکانیزه را در شهرستان با هدف کاهش هزینه تولید در سطح هکتار اجرایی کنند.

  پادیاب تصریح کرد: کلاس‌های آموزشی متعددی در این شهرستان اجرا کردند و به همین دلیل پروژه‌های زیرساختی قارچ دکمه‌ای را در برنامه‌ خود قرار دادند تا مشاغل خانگی را که از اقتصاد مقاومتی و از منویات مقام معظم رهبری است در این شهرستان توسعه دهند.

  وی با بیان اینکه واحد تولیدی قارچ دکمه‌ای صنعتی از بزرگترین و بی‌نظیرترین کارخانه‌های سطح استان گیلان و مازندران است، خاطرنشان کرد: این پروژه حدود یک میلیارد تومان از محل اعتبارات توسعه بخش کشاورزی پرداخت شده و یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان آورده صاحب پروژه است.

  تولید و عرضه روزانه ۷۰۰ کیلو قارچ در صومعه‌سرا

  در ادامه مدیر کارخانه قارج صنعتی دکمه‌ای تاکید کرد: طرحی که اجرا شده است از سال ۹۰ مسائل اداری آن را پیگیری کردند و در سال ۹۱ پروانه تاسیس را دریافت نمودند.

  رضا زاهد اظهار کرد: استارت شروع ساخت این پروژه مردادماه ۹۱ بود و از همان سال تا آذر ماه ۹۲ پروژه ساخت و ماشین آلات به اتمام رسید و تولید آزمایشی را در مرحله کار قرار دادند تا اینکه پروانه بهره‌برداری را دریافت نمودند.

  وی با بیان اینکه سه ماه و نیم است تولید آزمایشی به اجرا در آمده، افزود: روزانه ۷۰۰ الی ۸۰۰ کیلو قارچ تولید و به بازار عرضه می‌کنند.

  مدیرکارخانه قارچ صنعتی با بیان اینکه مشارکت وی با بانک کشاورزی ۲۷۰ تن قارچ با ۹ سالن به ابعاد شش در دوازده بود، گفت: از آورده شخصی استفاده کردند و کار را تا ۱۴ سالن پیش بردند ولی به تورم خوردند و ۴ سالن پکیج و قفسه ندارد.

  زاهد تصریح کرد:با وجود گذاشتن پکیج، تولید این کارخانه به سالی ۷۰۰ تن و روزی یک تن و ۴۰۰ افزایش می‌یابد.

  وی، دلیل شروع به کار این طرح را، ارتباط این کار با رشته مستانه جمالی دبیر این طرح عنوان و خاطرنشان کرد: از دلایل دیگر این کار، کمبود قارچ در استان است و هر قارچی که در رستوران‌ها، سوپرمارکت‌ها و غیره مشاهده می‌شود از استان‌های هم جوار وارد گیلان می‌شود.

  مدیر کارخانه قارچ صنعتی با اشاره به اینکه به دلیل کمبود قارچ در استان، تصمیم گرفته شد که استان گیلان را خودکفا کنند، تاکید کرد: قارچ دکمه‌ای به دلیل حساسیتی که دارد نیاز به تجهیزات و امکانات پیشرفته دارد تا بتواند به موفقیت برسد.

  زاهد با بیان اینکه مساحت این کارخانه دو هزارو ۸۵۰ متر مربع است، اظهار کرد: با ایجاد کارخانه قارچ دکمه‌ای برای ۲۰ جوان اشتغالزایی کرده‌اند.


  گزارش تصویری

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro