مراکز فنی و حرفه ای می تواند با برنامه ریزی صحیح خلاءارتباط صنعت و دانشگاه را پر کنند

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : سه شنبه ۲۷ خرداد ۹۳ - ۱۸:۵۴

  کد خبر : 23080

  مراکز فنی و حرفه ای می تواند با برنامه ریزی صحیح خلاءارتباط صنعت و دانشگاه را پر کنند

  سرپرست مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای صومعه سرابا اشاره به نام‌گذاری امسال با عنوان “اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی …

  سرپرست مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای صومعه سرابا اشاره به نام‌گذاری امسال با عنوان “اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی”، گفت: هدف اصلی از اقتصاد مقاومتی تکیه بر تولید داخلی است و تولید بدون مهارت و حرفه آموزی محقق نمی شود .

  واران نیوز: ابراهیم سالاری خاطرنشان کرد: تکیه بر نیروهای داخلی و مردمی کردن اقتصاد می‌تواند اقتصاد کشور را در سال جدید شکوفا کند.

  وی مهمترین مسئله امروز دنیا وایران را اشتغال دانست وافزود : تجارب موفق ما در نقاط مختلف کشور نشان می دهد با آموزش های مهارتی، هر خانواده ایرانی می تواند برای خود یک شغل ایجاد کند.

  سالاری افزود : در کشور های جهان آموزش فنی و حرفه ای یکی از ابزارو راهکار ها برای توسعه اشتغال پایدار و توانمند سازی نیروی انسانی است .

  وی اظهار داشت : کشور ما باتوجه به سند چشم انداز توسعه بیست ساله باید تا سال ۱۴۰۴ به کشوری توسعه یافته و دارای جایگاه اول اقتصادی ،علمی و تکنولوژی منطقه تبدیل شود .

  وی یکی از شاخصه های رسیدن به این امر را داشتن نیروی انسانی ماهر و توانمند و متخصص دانست و افزود :در این راستا مرکز آموزش فنی و حرفه ای که متولی مهارت آموزی است می تواند با برنامه ریزی صحیح نقش خود را به نحو احسن ایفا کند .

  این مسوول با اشاره به اینکه جوانان امروز دیگر مهارت آموزی و تخصص رانیاز خود برای پیشرفت و توسعه در جوامع می دانند اظهار داشت : مراکز فنی و حرفه ای می تواند خلاءارتباط صنعت و دانشگاه را پر کند .

  وی افزود : سالانه حدود ۱۴۰۰نفر در دومرکز برادران و خواهران در شهرستان صومعه سرا مهارت کسب می کنند که باتوجه به رهگیری اشتغال این مرکز از این تعداد حدود ۲۰۰ نفر در سال گذشته جذب بازار کار شده اند .

  سرپرست مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای صومعه سرا تصریح کرد : در این مرکز حدود ۳۰ حرفه به برادران و خواهران در سه بخش صنعت ، کشاورزی ، خدمات آموزش داده می شود و ۳۰ آموزشگاه آزاد نیز زیر نظرفنی وحرفه ای صومعه سرا در سه بخش اشاره شده بالا فعالیت می کنند. .

  سالاری از آموزش ۴۵۰ نفر در سه ماهه سال جاری خبر داد و افزود :دوره های آموزشی اتومکانیک ، برق خودرو ، جوشکاری ، تراشکاری ، PLC ، تاسیسات حرارتی و برودتی ، برق صنعتی ، پرورش قارچ ، حسابداری ، کارآفرینی ، گرافیک و قلاب بافی و … در مرکز به صورت رایگان برگزار می شود و ی اظهار داشت :

  کارگاه مستقر در ندامتگاه از جمله کارگاه‎های آموزشی سیار در حال فعالیت مرکز فنی و حرفه‎ای شهرستان صومعه سرا می باشد.

  این مسئول ادامه داد: همچنین فعالیت کارگاه‌های آموزش روستاییان در روستاها و آموزش رشته های مورد نیاز صنایع بخش دیگری از فعالیت مرکز فنی و حرفه‌ای شهرستان است.

  سالاری تصریح کرد: تحقیقات نشان می دهد که ثابت شغلی کسانی که مهارت می آموزند ۵ برابر کسانی است که فاقد مهارت اند.

  وی در ادامه گفت: آموزش رشته‌های کاربردی موجب می‌شود، افراد پس از گذراندن دوره‌های آموزشی و کسب مجوز، تأسیس کارگاه و علاوه بر ایجاد اشتغال برای خود، افراد دیگری را نیز به کار بگیرند.

  وی افزود : این دانشگاه اولین پذیرش خود را در رشته های مکانیک خودرو ، برق الکترونیک ، تاسیسات صنعتی ،برق صنعتی در مقطع کاردانی در سال ۹۰-۹۱ آغاز کرده است .

  سالاری با اشاره به اینکه در چهار رشته کاردانی ۲۲۰ دانشجو در حال تحصیل هستند گفت : گفت در صدد پذیرش دانشجو درچند رشته در مقطع کارشناسی در دانشگاه علمی و کاربردی مهارت صومعه سرا هستیم واظهار داشت : دانشگاه علمی – کاربردی مهارت صومعه سرا فرصتی مناسب برای دانشجویان است .

  سالاری در ادامه برنامه های آتی خود برای ارتقا مرکز صومعه سرا در آینده خبردادو افزود :راه اندازی گروه المپیاد کارآموزی ، حمایت از رشته های مهارتی محصول محور که با کمترین هزینه ایجاد شغل گردد از این دست برنامه هابرای توسعه مرکز هستند.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro