امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Monday, 3 October , 2022
امروز : دوشنبه, ۱۱ مهر , ۱۴۰۱ - 8 ربيع أول 1444
شناسه خبر : 23080
  پرینتخانه » اخبار صومعه سرا تاریخ انتشار : 17 ژوئن 2014 - 18:54 |

مراکز فنی و حرفه ای می تواند با برنامه ریزی صحیح خلاءارتباط صنعت و دانشگاه را پر کنند

سرپرست مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای صومعه سرابا اشاره به نام‌گذاری امسال با عنوان “اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی”، گفت: هدف اصلی از اقتصاد مقاومتی تکیه بر تولید داخلی است و تولید بدون مهارت و حرفه آموزی محقق نمی شود . واران نیوز: ابراهیم سالاری خاطرنشان کرد: تکیه بر نیروهای داخلی […]

مراکز فنی و حرفه ای  می تواند با برنامه ریزی صحیح  خلاءارتباط صنعت و دانشگاه را پر کنند

سرپرست مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای صومعه سرابا اشاره به نام‌گذاری امسال با عنوان “اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی”، گفت: هدف اصلی از اقتصاد مقاومتی تکیه بر تولید داخلی است و تولید بدون مهارت و حرفه آموزی محقق نمی شود .

واران نیوز: ابراهیم سالاری خاطرنشان کرد: تکیه بر نیروهای داخلی و مردمی کردن اقتصاد می‌تواند اقتصاد کشور را در سال جدید شکوفا کند.

وی مهمترین مسئله امروز دنیا وایران را اشتغال دانست وافزود : تجارب موفق ما در نقاط مختلف کشور نشان می دهد با آموزش های مهارتی، هر خانواده ایرانی می تواند برای خود یک شغل ایجاد کند.

سالاری افزود : در کشور های جهان آموزش فنی و حرفه ای یکی از ابزارو راهکار ها برای توسعه اشتغال پایدار و توانمند سازی نیروی انسانی است .

وی اظهار داشت : کشور ما باتوجه به سند چشم انداز توسعه بیست ساله باید تا سال ۱۴۰۴ به کشوری توسعه یافته و دارای جایگاه اول اقتصادی ،علمی و تکنولوژی منطقه تبدیل شود .

وی یکی از شاخصه های رسیدن به این امر را داشتن نیروی انسانی ماهر و توانمند و متخصص دانست و افزود :در این راستا مرکز آموزش فنی و حرفه ای که متولی مهارت آموزی است می تواند با برنامه ریزی صحیح نقش خود را به نحو احسن ایفا کند .

این مسوول با اشاره به اینکه جوانان امروز دیگر مهارت آموزی و تخصص رانیاز خود برای پیشرفت و توسعه در جوامع می دانند اظهار داشت : مراکز فنی و حرفه ای می تواند خلاءارتباط صنعت و دانشگاه را پر کند .

وی افزود : سالانه حدود ۱۴۰۰نفر در دومرکز برادران و خواهران در شهرستان صومعه سرا مهارت کسب می کنند که باتوجه به رهگیری اشتغال این مرکز از این تعداد حدود ۲۰۰ نفر در سال گذشته جذب بازار کار شده اند .

سرپرست مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای صومعه سرا تصریح کرد : در این مرکز حدود ۳۰ حرفه به برادران و خواهران در سه بخش صنعت ، کشاورزی ، خدمات آموزش داده می شود و ۳۰ آموزشگاه آزاد نیز زیر نظرفنی وحرفه ای صومعه سرا در سه بخش اشاره شده بالا فعالیت می کنند. .

سالاری از آموزش ۴۵۰ نفر در سه ماهه سال جاری خبر داد و افزود :دوره های آموزشی اتومکانیک ، برق خودرو ، جوشکاری ، تراشکاری ، PLC ، تاسیسات حرارتی و برودتی ، برق صنعتی ، پرورش قارچ ، حسابداری ، کارآفرینی ، گرافیک و قلاب بافی و … در مرکز به صورت رایگان برگزار می شود و ی اظهار داشت :

کارگاه مستقر در ندامتگاه از جمله کارگاه‎های آموزشی سیار در حال فعالیت مرکز فنی و حرفه‎ای شهرستان صومعه سرا می باشد.

این مسئول ادامه داد: همچنین فعالیت کارگاه‌های آموزش روستاییان در روستاها و آموزش رشته های مورد نیاز صنایع بخش دیگری از فعالیت مرکز فنی و حرفه‌ای شهرستان است.

سالاری تصریح کرد: تحقیقات نشان می دهد که ثابت شغلی کسانی که مهارت می آموزند ۵ برابر کسانی است که فاقد مهارت اند.

وی در ادامه گفت: آموزش رشته‌های کاربردی موجب می‌شود، افراد پس از گذراندن دوره‌های آموزشی و کسب مجوز، تأسیس کارگاه و علاوه بر ایجاد اشتغال برای خود، افراد دیگری را نیز به کار بگیرند.

وی افزود : این دانشگاه اولین پذیرش خود را در رشته های مکانیک خودرو ، برق الکترونیک ، تاسیسات صنعتی ،برق صنعتی در مقطع کاردانی در سال ۹۰-۹۱ آغاز کرده است .

سالاری با اشاره به اینکه در چهار رشته کاردانی ۲۲۰ دانشجو در حال تحصیل هستند گفت : گفت در صدد پذیرش دانشجو درچند رشته در مقطع کارشناسی در دانشگاه علمی و کاربردی مهارت صومعه سرا هستیم واظهار داشت : دانشگاه علمی – کاربردی مهارت صومعه سرا فرصتی مناسب برای دانشجویان است .

سالاری در ادامه برنامه های آتی خود برای ارتقا مرکز صومعه سرا در آینده خبردادو افزود :راه اندازی گروه المپیاد کارآموزی ، حمایت از رشته های مهارتی محصول محور که با کمترین هزینه ایجاد شغل گردد از این دست برنامه هابرای توسعه مرکز هستند.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.