اقدامات لازم برای جلوگیری از بیماری " لمپی‌اسکین" در صومعه‌سرا انجام گرفته است

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : دوشنبه ۲ تیر ۹۳ - ۱۶:۴۸

  کد خبر : 23169

  اقدامات لازم برای جلوگیری از بیماری ” لمپی‌اسکین” در صومعه‌سرا انجام گرفته است

  رئیس شبکه دامپزشکی صومعه‌سرا با بیان اینکه این بیماری غیر مشترک است و خطری برای انسان ندارد، گفت: اقدامات لازم …

  رئیس شبکه دامپزشکی صومعه‌سرا با بیان اینکه این بیماری غیر مشترک است و خطری برای انسان ندارد، گفت: اقدامات لازم برای جلوگیری از بیماری “لمپی‌اسکین” در سطح شهرستان انجام گرفته است.

  مهدی بهروزی در گفت‌وگو با خبرنگار واران نیوز، با بیان اینکه هر ساله با شروع فصل گرما جمعیت حشرات ناقل بیماری‌های دامی در سطح منطقه افزایش پیدا می‌کند، اظهار کرد: به تبع این موضوع، احتمال وقوع بیماری‌های منطقه از این حشرات بیشتر می‌شود.

  وی افزود: از جمله این بیماری‌ها، تیلریوز یا همان زردی، تب سه روزه و جدیدا هم بیماری لمپی اسکین که در مناطق غرب کشور شیوع پیدا کرده است.

  رئیس شبکه دامپزشکی صومعه‌سرا با بیان اینکه احتمال بیماری لمپی اسکین در شهرستان وجود دارد، گفت: مهمترین راهکار پیشنهادی این نهاد، کنترل پشه‌ها و حشرات ناقل بیماری از طریق سم‌پاشی با استفاده از سموم و حشره‌کش‌های مناسب و سایر اقدامات برای بهسازی محیط‌های دامپروری است.

  بهروزی تصریح کرد: بیماری پوستی لمپی اسکین، از طریق گزش حشرات منتقل شده و با علایم تب، جوش‌های پوستی، ترشحات چشم و بینی تظاهر نموده و در مواردی نیز باعث تلف شدن دام می‌گردد.

  وی خاطرنشان کرد: به همین دلیل اداره کل دامپزشکی استان گیلان، سم مورد نیاز برای سم‌پاشی در دامداری‌های صنعتی و غیر صنعتی و همچنین میدان دام جمعه‌بازار را تهیه و در اختیار شبکه دامپزشکی شهرستان قرار داده است.

  رئیس شبکه دامپزشکی صومعه‌سرا تاکید کرد: سیاست اجرایی آنها در این زمینه، مراجعه به محل نگهداری دام‌ها و اجرای عملیات سم‌پاشی توسط اکیپ مبارزه با بیماری‌های دامی است.

  بهروزی اظهار کرد: عملیات سم‌پاشی از امروز در سطح شهرستان عملیاتی شده و در حال اجرا است.

  وی افزود: این بیماری غیر مشترک است و خطری برای انسان ندارد و اقدامات مناسب برای جلوگیری از شیوع این بیماری صورت گرفته است

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro