برگزاری اولین جشنواره رشته و خشکار در طاهرگوراب

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : جمعه ۶ تیر ۹۳ - ۲۰:۴۳

  کد خبر : 23276

  برگزاری اولین جشنواره رشته و خشکار در طاهرگوراب

  سرپرست صنایع دستی،میراث فرهنگی و گردشگری صومعه‌سرا با بیان اینکه اولین جشنواره سنتی رشته و خشکار در دهستان طاهرگوراب این …

  سرپرست صنایع دستی،میراث فرهنگی و گردشگری صومعه‌سرا با بیان اینکه اولین جشنواره سنتی رشته و خشکار در دهستان طاهرگوراب این شهرستان برگزار شده است، گفت: احیای آئین‌های بومی، محلی از اهداف برگزاری اینگونه جشنواره‌ها است.

  علیرضا مهرگان در گفت‌وگو با خبرنگار واران نیوز، با بیان اینکه اولین جشنواره سنتی رشته و خشکار در دهستان طاهرگوراب این شهرستان برگزار شده است، اظهار کرد: چندین جوان خوش ذوق این دهستان و با حمایت چندین ارگان این جشنواره را برگزار کرده‌اند.

  وی افزود: عرضه مستقیم رشته و خشکار، برگزاری انواع مراسمات بومی و محلی مانند طناب کشی، موسیقی محلی، و احیای رسوم‌های فراموش شده از برنامه‌های این جشنواره است.

  مسئول یگان حفاظت صنایع دستی، میراث فرهنگی و گردشگری صومعه سرا با بیان اینکه احیای آئین‌های بومی، محلی از اهداف برگزاری اینگونه جشنواره‌ها است، گفت: به نوعی میراث‌دار آداب و سنن سنتی هستند تا این سنت‌ها را به نسل‌های آینده منتقل کنند.

  مهرگان تصریح کرد: روستاهایی که پتانسی جذب گردشگر دارند با برپایی اینگونه جشنواره‌ها، روستاها را به گردشگران می‌شناسانیم تا بتوانیم آنها را جذب کنیم.

  وی با بیان اینکه اهداف مختلفی را در میراث فرهنگی و گردشگری این شهرستان دنبال می‌کنند، خاطرنشان کرد: پی گیری بیمه هنرمندان صنایع دستی یکی از برنامه های وی در این اداره است.

  سرپرست صنایع دستی،میراث فرهنگی و گردشگری صومعه‌سرا تاکید کرد: : از دیگر برنامه های وی جذب سرمایه گذار برای تالاب سیاه درویشان با توجه به پتانسیل خوبی که برای جذب گردشگر دارد، است.

  مهرگان با بیان اینکه سعی بر این است تا تمام هنرمندان صنایع دستی را شناسایی و بیمه کنند، اظهار کرد: هنرمندان در رشته های معرق، قلاب بافی، منجق و پولک دوزی و غیره فعالیت می‌کنند.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro