اولین قرارگاه مرکزی اقتصاد مقاومتی در صومعه‌ سرا تشکیل شد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۲۶ تیر ۹۳ - ۲۱:۴۵

  کد خبر : 23498

  اولین قرارگاه مرکزی اقتصاد مقاومتی در صومعه‌ سرا تشکیل شد

  نماینده ولی فقیه در جهاد کشاورزی صومعه‌ سرا، اولین شهرستانی که قرارگاه مرکزی اقتصاد مقاومتی را تشکیل داده، صومعه‌ سرا است.

  نماینده ولی فقیه در جهاد کشاورزی صومعه‌ سرا، اولین شهرستانی که قرارگاه مرکزی اقتصاد مقاومتی را تشکیل داده، صومعه‌ سرا است.

  به گزارش واران نیوز، حجت الاسلام سیدمهدی حسینی، نماینده ولی فقیه در جهاد کشاورزی صومعه‌ سرا، صبح امروز در جلسه اقتصاد مقاوتی اظهار کرد: بحث اقتصاد مقاومتی از دیرباز در بیانات مقام معظم رهبری گنجانده شده و ایشان به شیوه‌های مختلف آن را بیان کرده‌اند.

  وی با بیان اینکه امسال مقام معظم رهبری با همت و شدت بیشتری بحث اقتصاد مقاومتی را دنبال نمودند، افزود: یعنی به همه توصیه کردند و فتوا صادر نمودند که در راستای اقتصاد مقاومتی همت کنند.

  نماینده ولی فقیه در جهاد کشاورزی صومعه‌ سرا با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی که غرب در نظر دارد اقتصاد ریاضتی است، گفت: اقتصاد مورد نظر مقام معظم رهبری، اقتصاد پویا، ماندگار، نجات‌دهنده و پیشرو است.

  حسینی با بیان اینکه مرجع اقتصاد مقاومتی مسلمانان، حضرت علی(ع) است، تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی برای رونق بخشیدن به چرخه اقتصادی کشور و رفتن به سوی بی‌نیازی است.

  وی به نامگذاری امسال توسط مقام معظم رهبری اشاره و خاطرنشان کرد: عزم ملی یعنی از یک کشاورز ساده تا به فردی که بالاترین مسئولیت را دارد باید برای اقتصاد مقاومتی کشور تلاش مضاعف نماید.

  نماینده ولی فقیه در جهاد کشاورزی صومعه‌سرا به مسئولان عالی رتبه چین و ژاپن اشاره و تاکید کرد: آنها در حالی که حقوق بسیار بالایی دریافت می‌کنند، اما برای ارتقای چرخه اقتصادی کشور در خانه خودشان کارگاه تولیدی کوچکی تشکیل داده‌اند و کار می‌کنند.

  حسینی با بیان اینکه در هشت سال دفاع مقدس مسئولان و جوانان خود را به آب و خاک می‌زدند که از این میهن دفاع کنند، اظهار کرد: امروز جنگ و دیدگاه‌های جنگی عوض شده و دشمن در صدد است که با تحریم اقتصادی، چرخه اقتصاد کشور را فلج کند.

  وی با بیان اینکه سه شاخصه، تلاش، تقلا و تعصی در اقتصاد مقاومتی بسیار مهم است، افزود: تلاش عملی است که فرد فقط برای خانواده خود انجام می‌دهد.

  نماینده ولی فقیه در جهاد کشاورزی صومعه‌سرا گفت: تقلا عملی است که فرد برای ارتقای اقتصاد جامعه انجام می‌دهد و تعصی الگو گرفتن از حضرت علی(ع) است.

  حسینی تصریح کرد: دراقتصاد مقاومتی در امتداد مسیر انقلاب جهانی حضرت امام عصر گام بر می‌داریم و قدم‌هایی را که بر می‌داریم برای مسیرهای نورانی است.

  وی خاطرنشان کرد: جهاد کشاورزی به عنوان قرارگاه مرکزی و اداره عمل کننده اقتصاد مقاومتی است.

  نماینده ولی فقیه در جهاد کشاورزی صومعه‌سرا تاکید کرد: اولین شهرستانی که قرارگاه مرکزی اقتصاد مقاومتی را تشکیل داده، صومعه‌سرا است.

  حسینی با بیان اینکه آنچه می‌تواند کشور را زنده و پویا نگه دارد، بحث تولید است، اظهارکرد:  باید حمایت همه جانبه از جهادکشاورزی شود و اندیشمندان خوبی در جهاد دارند که خالصانه کار می‌کنند، اما اگر سیستم‌های دیگر همکاری نکنند یک جای کار دچار نقص می‌شود.

  وی با اشاره به اقدامات بزرگ جهادگران در دوران دفاع مقدس، افزود: با وجود اینکه آنها می‌دانستند هیچکونه پشتیبانی ندارند اما به راه خود ادامه دادند و توانستند باعث پیروزی انقلاب اسلامی شوند.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro