مشاهده بیماری گاوی لمپی اسکین در شهرستان

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : جمعه ۲۷ تیر ۹۳ - ۲۱:۱۸

  کد خبر : 23502

  مشاهده بیماری گاوی لمپی اسکین در شهرستان

  دکتر مهدی بهروزی با بیان اینکه در طرح مبارزه با بیماری لمپی اسکین هستند، گفت: اولین نقطه شناسایی این بیماری …

  دکتر مهدی بهروزی با بیان اینکه در طرح مبارزه با بیماری لمپی اسکین هستند، گفت: اولین نقطه شناسایی این بیماری در سطح استان درصومعه‌سرا روستای گازگیشه بود.

  به گزارش واران نیوز، رئیس شبکه دامپزشکی صومعه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌سرا صبح امروز در جلسه اقتصاد مقاومتی که در سالن جلسات جهاد کشاورزی تشکیل شد، اظهار کرد: در دامپزشکی ظرفیت‌های خوبی برای کمک به اقتصاد مقاومتی دارد.

  وی افزود: بحث آموزش افراد و توزیع واکسن برای واکسیناسون طیور را می‌توانند به افراد متقاضی داشته باشند.

  رئیس شبکه دامپزشکی صومعه‌ سرا با بیان اینکه سپاه قرار است در بحث مشاغل خانگی پرورش جوجه بومی را داشته باشد، گفت: در صورت انجام اینکار اولین قدم نقطه‌یابی مناسب پرورش اینگونه جوجه است.

  دکتر بهروزی با بیان اینکه این امر نباید به گونه‌ای باشد که هرکسی در هرجا بخواهد جوجه پرورش دهد، تصریح کرد: یک سری ظرفیت و مرغداری‌های صنعتی در شهرستان وجود دارد که از گذشته در حال اشتغالزایی هستند و چرخی در صنعت مرغداری به چرخش در می‌آورند.

  وی با بیان اینکه نقطه یابی در این امر خیلی مهم است، خاطرنشان کرد: ما باید سعیمان بر این باشد که اشتغال قبلی را زنده و پویا نگه داریم بعد اشتغال جدید ایجاد کنیم.

  رئیس شبکه دامپزشکی صومعه‌سرا با بیان اینکه توانایی اموزش ۱۵۰ نفر برای واکسن طیور را دارند و واکسن رایگان در اختیار انها قرار می‌دهند ، تاکید کرد: با این کار اشتغالزایی خوبی برای مردم می‌شود.

  دکتر بهروزی با بیان اینکه در طرح مبارزه با بیماری لمپی اسکین هستند، تصریح کرد: اولین نقطه شناسایی این بیماری در سطح استان در صومعه‌ سرا روستای گازگیشه بود.

  وی با بیان اینکه با دیدن یک بیماری وارد قرق شدند، خاطرنشان کرد: در قرق داربست نصب کردند و سم‌پاشی نمودند و دام را واکسینه کردند.

  رئیس شبکه دامپزشکی صومعه‌سرا با بیان اینکه حجم بزرگی از این عملیات در حال انجام است، تاکید کرد: در حین اینکه در این عملیات سم‌پاشی انجام می‌شود باید دام را واکسینه کرد در روستاها به دلیل عدم همکاری به مشکل برخورد کرده‌اند.

  دکتر بهروزی با بیان اینکه مصوب شود تا در هر روستا یک رابط برای همکاری با دامپزشکی داشته باشند، اظهار کرد: سم را تحویل رابط می‌دهد و عملیات را مستندات کند تحویل دامپزشکی دهد.

  وی با بیان اینکه در سطح جامعه با توجه به سیاست‌های دولت که عدم تورم است، افزود: اینکه ما مدام پول را به جامعه تزریق کنیم، بعد هم نگران آن باشیم که پول در جای درست مصرف می‌شود، باید به جای تزریق پول، امکانات و ملزومات به جامعه بدهیم و از ظرفیت‌های آن استفاده کنیم.

  رئیس دامپزشکی صومعه‌ سرا با اشاره به اینکه در این شهرستان ظرفیتی بزرگی به نام شرکت تعاونی دامداران صومعه‌سرا وجود دارد، گفت: این شرکت بالغ بر ۳۰۰ عضو دارد و متاسفانه کار اصلی خود را انجام نمی‌دهد و فقط شیرفروشی می‌کند.

   بهروزی تصریح کرد: در بحث آبزیان در رابطه با برنامه انگلی وارد عمل شده‌اند و بالغ بر ۲۰ تعداد را درمان کرده‌اند.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro