اسکان 50 معلول ایزوله در آسایشگاه نیکان صومعه‌ سرا

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : دوشنبه ۳۰ تیر ۹۳ - ۱۰:۱۲

  کد خبر : 23548

  اسکان ۵۰ معلول ایزوله در آسایشگاه نیکان صومعه‌ سرا

  مسئول و موسس آسایشگاه معلولان نیکان صومعه‌سرا از اسکان ۵۰ معلول ایزوله در این آسایشگاه خبر داد و گفت: این …

  مسئول و موسس آسایشگاه معلولان نیکان صومعه‌سرا از اسکان ۵۰ معلول ایزوله در این آسایشگاه خبر داد و گفت: این نهاد تنها آسایشگاه ایزوله غیردولتی در سطح استان است.

  بهمن اندرز در گفت‌وگو با خبرنگار واران نیوز، ضمن تسلیت ایام سوگواری شهادت مولی الموحدین، امام علی(ع)، اظهار کرد: آسایشگاه بهزیستی نیکان از سال ۷۹ با ظرفیت ۳۰ نفر شروع به فعالیت کرده است.

  وی با بیان اینکه هم اکنون تعداد مددجویان این آسایشگاه به ۵۰ نفر رسیده است، افزود: سی و دو نفر پرسنل در این نهاد کار می‌کنند که ۲۱ نفر از انها تمام وقت و مابقی به صورت پاره‌وقت هستند.

  موسس آسایشگاه نیکان صومعه‌سرا گفت: نیروهای پاره‌وقت آسایشگاه، اعم از پرستار، متخصص داخلی، متخصص روان‌درمانی و غیره هستند.

  اندرز با بیان اینکه عمده مددجویان این آسایشگاه بهره هوشی انها از صفر تا بیست و پنج درصد است، تصریح کرد: این مددجویان در هر سنی باشند بهره هوشی آنها از هوش یک کودک سه ساله تجاوز نمی‌کند.

  وی با بیان اینکه آسایشگاه بهزیستی نیکان صومعه‌ سرا تنها آسایشگاه ایزوله در سطح استان است که به صورت غیر دولتی اداره می‌شود، خاطرنشان کرد: مددجویان این آسایشگاه همه بالای چهارده سال و ایزوله فاقد تکلم، تحرک و کنترل هستند.

  مسئول و موسس آسایشگاه نیکان صومعه‌ سرا تاکید کرد: بهزیستی بابت هر معلول به این آسایشگاه یارانه پرداخت می‌کند.

  اندرز با بیان اینکه اکثر خانواده‌های مددجویان نیازمند هستند و به فرزندان خود سر نمی‌زنند، اظهار کرد: قیومیت بیش از ۱۵ مددجو را خود تقبل کرده است.

  وی با بیان اینکه آسایشگاه کنونی برای ظرفیت مددجویان بسیار کم است، افزود: با کمک مسئولان یک آسایشگاه بزرگتر می‌خواهند بسازند.

  مسئول آسایشگاه نیکان صومعه‌ سرا گفت: وجود این مددجویان انسان را به یاد سلامتی خویش می‌اندازد و خداوند را به دلیل سلامتی که به ما عنایت کرده سپاس‌گذاری می‌کنیم.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.ir