اصحاب فرهنگ و هنر نباید وارد حاشیه‌های سیاسی شوند

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : جمعه ۳ مرداد ۹۳ - ۵:۲۹

  کد خبر : 23606

  اصحاب فرهنگ و هنر نباید وارد حاشیه‌های سیاسی شوند

  رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، با بیان اینکه با بیان اینکه اصحاب فرهنگ و هنر نباید وارد حاشیه‌های سیاسی …

  رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، با بیان اینکه با بیان اینکه اصحاب فرهنگ و هنر نباید وارد حاشیه‌های سیاسی شوند، گفت: حاشیه‌های سیاسی باعث می‌شود که قدرت از اهل علم و هنر گرفته شود و هنرمند در عرصه آزادی به همه جا می‌رسد.

  به گزارش واران نیوز، فیروز فاضلی ظهر امروز در جمع اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه این شهرستان اظهار کرد: در طول تاریخ همیشه با یک مثلث سه ضلعی ارزش، منفعت و امنیت روبه‌رو هستیم.

  وی با بیان اینکه در کل تاریخ چالش‌های اصلی انسان‌ها حتی در عرصه هنر بر سر این سه موضوع است، افزود: اگر امنیت نباشد دو ضلع دیگر این مثلث دچار چالش می‌شوند.

  رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه هنر به کمک این مثلث سه ضلعی آمده است، گفت: ارزش‌ها مفاهیم ثابتی هستند و به واسطه منفعت و امنیت معنا پیدا می‌کنند.

  فاضلی با بیان اینکه هنرمند تبیین‌کننده ارزش‌ها است، تصریح کرد: ارزش‌ها ثابت هستند و آنچه که به آن ارزش می‌دهد افکار هنرمند است.

  وی خاطرنشان کرد: بحث منفعت یکی از پارامترهایی است که براساس نگرش ما به ارزش‌ها معنا پیدا می‌کند.

  رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه اگر ما فقط منفعت آخرت را مبنای کار خویش قرار دهیم راه به جایی نخواهیم برد، تاکید کرد: در قران ۱۱۵ بار کلمه آخرت و در مقابلش ۱۱۵ بار کلمه دنیا به کار رفته است.

  فاضلی اظهار کرد: بحث منفعت فقط وابسته به آخرت نیست و آخرت و دنیا به هم پیوسته هستند.

  وی افزود: اهل فرهنگ و هنر و رسانه وقتی وارد این عرصه شده‌اند خداوند به آنها عنایت داشته که توانسته‌اند قلم به دست بگیرند و خداوند با گردنبند نون به آن قسم خورده است.

  رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان گفت: اگر از انسانی فرهنگ، هنر و رسانه را بگیرند دیگر چیزی برایش باقی نمی‌ماند.

  فاضلی تصریح کرد: انسان به واسطه کدگذاری‌هایی که در زبان خود می‌کند، شخصیت خویش را به همگان نشان می‌دهد.

  وی با بیان اینکه اصحاب فرهنگ و هنر نباید وارد حاشیه‌های سیاسی شوند، خاطرنشان کرد: هرگاه آنان وارد حاشیه‌های سیاسی شده‌اند ضرر کرده‌اند و حاشیه‌های سیاسی باعث می‌شود که قدرت از اهل علم و هنر گرفته شود.

  رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه هنرمند در عرصه آزادی به همه جا می‌رسد، تاکید کرد: هنرمند باید با حفظ ارزش‌ها کار خود را انجام دهد.

  فاضلی با بیان اینکه عرصه هنر عرصه آزادی است، تصریح کرد: کبوتر هنر یک آسمان برای پرواز می‌خواهد.

  وی با بیان اینکه باید داشته‌های خود را حفظ کنیم، خاطرنشان کرد: اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه با عنایت خداوند وارد این عرصه شده‌اند.

  رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان تاکید کرد: آیت‌الله احسان بخش، آیت اله ضیابری و آیت الله عربانی افرادی هستند که به شهرستان صومعه سرا ارزش می‌دهند.

  فاضلی با بیان اینکه برای اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه بانک اطلاعاتی تشکیل داده‌اند، اظهار کرد: بانک اطلاعاتی شامل مختصری از اطلاعات فردی، رزومه کاری، سابقه فعالیت، عناوین کسب شده و معرفی آثار گروههای مختلف شامل فعالان قرآنی، رسانه ، شعر و ادب و هنرمندان در استان است .

  وی افزود: یقینا کارهایی که به هنرمندان واسپاری می شود، چشم انداز روشنی داشته  و ارتقاء فرهنگی و هنری را به همراه خواهد داشت.

  د رادامه این نشست جلسه پرسش و پاسخ توسط مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با اصحاب رسانه و فرهنگ و هنر انجام شد.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro