باز هم یک صومعه سرایی به چندین نفر زندگی بخشید

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : سه شنبه ۷ مرداد ۹۳ - ۱۱:۴۲

  کد خبر : 23645

  باز هم یک صومعه سرایی به چندین نفر زندگی بخشید

  واران نیوز: برای ما مسلمانان ایام ماه مبارک رمضان و شب های قدراز  اهمیت ویژه ای  برخوردار است در این …

  واران نیوز: برای ما مسلمانان ایام ماه مبارک رمضان و شب های قدراز  اهمیت ویژه ای  برخوردار است در این ایام کمک به نیازمندان و فقرا ،اطعام و افطاری ، جشن گلریزان و تمام برنامه خیر حال و هوای دیگری دارد اما در روستای قاضده صومعه سرا خانواده ای در این ایام بدور از هیاهو مال و ثروت و دل مشغولی ها به دنبال شاد کردن دل کسانی هستند که امید به زندگی را از دست داده اند همسر وپدر و مادری که حاضر شدند اعضای بدن فرزندشان را اهدا کنند.

  ما به سمت خانه راهنمایی می‌شویم وقتی وارد حیاط خانه می‌شویم با منزلی ساده و به دور از تجملات مرسوم این زمانه اما پر از گذشت و فداکاری روبه‌رو می‌شویم.

  ما را به داخل اتاق راهنمایی می‌کند. به محض وارد شدن قاب عکسی بر طاقچه اتاق می‌بینم که در همان نگاه اول ذهنم را به سوی جوانی می‌برد که بیش از ۸عضوش  امروز در بدن افراد دیگری است.

  با شنیدن سلامی رشته افکارم پاره می‌شود. نگاه می‌کنم مادر و پدری را می‌بینم که گویی تمام غم‌های عالم را در سینه خود جای داده است اما با این وجود همچون کوه استوار است. گویی تمام قفل‌های عالم را بر دهانم زده‌اند فکر نمی‌کردم روبه‌رو شدن و گفتگو با خانواده‌ای که از بزرگی و گذشت چیزی کم نگذاشته‌اند؛ اینقدر سخت باشد.

  مادر مهرداد گفت: اهدای اعضای بدن فرزندم فقط برای رضای خداوند و عاقبت بخیری صورت گرفته است.

  پدر مهرداد اشک‌هایش جاری شده‌ است و دست‌های لرزانش گویی آخرین بارگونه‌های پسر را نوازش کرده است. وقتی به او گفتند مهرداد مرگ مغزی شده است به یاد این جمله افتاد که انسان امانتی است از سوی خداوند و اگر در شرایطی قرار گرفتید که می‌توانستید برای نجات و ادامه زندگی انسان به او کمک کنید، حتماً این کار را انجام دهید.

  پدر مهرداد، جوانی که با اعضای بدنش، شادی را به چند خانواده دیگر هدیه کرده است، در ادامه می‌افزاید: ما نمی‌دانیم اعضای بدن پسرمان در بدن چه کسانیست اما فقط  برای سربلندی کودکانش دعا می کنم .

  همسر مهرداد می گوید: امیدواریم هیچ خانواده‌ای دچار مصیبت نشود. فوت همسرم  برای من و دو کودکم بسیار سخت و کمر شکن است ولی ما انسان‌ها قادر به مقابله با سرنوشت نیستیم.

  وی افزود :توصیه ما به خانواده‌هایی که فردی از اعضای آن خانواده دچار مرگ مغزی می‌شود این است که به پیوند اعضا رضایت دهند.

  وی گفت :بعد رضایت با وجدانی راحت با همسرم وداع کردم زیرا معتقدم که اهدای عضو امری مقدس است و همسرم لحظات آخر عمرمش با نیت خیر و عاقبت بخیری سپری شد.

  ، پدر ۴۳ ساله  ای که مهرداد راحت جو نام داشت، چند روز پیش به علت فشار خون بالا دچار مرگ مغزی شد و بعد از ۴روز بستری در بیمارستان دکتر مسیح دانشوری خانواده وی ۸عضو  بدنش را به بیماران نیازمند اهدا کردند.

  لازم به ذکر است صدف فرخنده اهل صومعه سرا ۱۱ ساله که ۲۶ خرداد ماه امسال در اثر حادثه عروقی داخل جمجمه دچار مرگ مغزی شده بود با رضایت خانواده برای اهدای عضو به بیمارستان امام خمینی (ره) در تهران منتقل شد.

  بیاییم با الگو قرار دادن این خانواده ها و با رضایت دادن برای اهدای عضو بیمارمان که مرگ مغزی شده و امیدی به بازگشت آن نیست، شادی را به فرد و خانواده‌ای که به این پیوند نیاز دارند، هدیه کنیم.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro