اجرای عملیات مبارزه با لمپی اسکین در شهرستان

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۱۲ مرداد ۹۳ - ۲۳:۰۳

  کد خبر : 23750

  اجرای عملیات مبارزه با لمپی اسکین در شهرستان

  رئیس شبکه دامپزشکی صومعه‌ سرا از اجرای عملیات مبارزه با بیماری‌های لمپی اسکین در سطح دامداری‌های صنعتی و روستایی این شهرستان خبر داد.

   

  مهدی بهروزی در گفت‌وگو با خبرنگار واران نیوز، با بیان اینکه عملیات مبارزه با بیماری لمپی‌اسکین از تاریخ یک تیرماه سال جاری اغاز و تا کنون ادامه دارد، اظهار کرد: در این عملیات بالغ بر هفت هزار و ۸۰۰ راس گاو و گوساله واکسینه شدند.

  وی افزود: در عملیات مبارزه با بیماری لمپی اسکین ۱۳۴ هزار متر مربع محیط جایگاه دامداری صنعتی و روستایی تحت سم‌پاشی قرار گرفته‌اند.

  رئیس شبکه دامپزشکی صومعه‌ سرا با بیان اینکه در ۳۶ روستا و دامداری‌های صنعتی شهرستان عملیات انجام شده، گفت: برای عملیات سم‌پاشی ۱۵۸ لیتر سم توسط اداره کل دامپزشکی استان گیلان تهیه و تامین شده است.

  بهروزی تصریح کرد: عملیات مبارزه با بیماری لمپی اسکین بدون دریافت اخذ و به صورت رایگان در دامداری‌های شهرستان انجام شده است.

  وی خاطرنشان کرد: برای انجام این عملیات از دو اکیپ مبارزه با بیماری‌های دامی شهرستان و نیروها و تکنسین‌های شاغل در بخش خصوصی دامپزشکی به صورت قرار داد خرید خدمت استفاده شده است.

  رئیس شبکه دامپزشکی صومعه‌ سرا تاکید کرد: در عملیات مذکور در دو منطقه بزرگ قرق، باقلاکش و گازگیشه با کمک اهالی حصاربندی انجام و بالغ بر دو هزار راس گاو و گوساله موجود در قرق‌های ذکر شده مورد سم‌پاشی و واکسیناسیون قرار گرفتند.

  بهروزی اظهار کرد: نتیجه عملیات تا کنون مثبت بوده،  به نحوی که از شدت بروز بیماری در منطقه کاسته شده است.

  وی افزود: با این حال اطلاع‌ رسانی به موقع توسط دامداران و اهالی روستاها به شبکه دامپزشکی شهرستان کمک زیادی برای کنترل بیشتر بیماری است.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro