خبرنگاران فرماندهان و رزمندگان عرصه جنگ نرم هستند

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۱۹ مرداد ۹۳ - ۱:۲۵

  کد خبر : 23812

  خبرنگاران فرماندهان و رزمندگان عرصه جنگ نرم هستند

  فرمانده سپاه ناحیه صومعه‌ سرا با بیان اینکه خبرنگاران فرماندهان و رزمندگان عرصه جنگ نرم هستند، گفت: قرن۲۱، قرن مدرنیته …

  فرمانده سپاه ناحیه صومعه‌ سرا با بیان اینکه خبرنگاران فرماندهان و رزمندگان عرصه جنگ نرم هستند، گفت: قرن۲۱، قرن مدرنیته است که هر روز پدیده‌ای نو حادث می‌شود و قابل پیش‌بینی نیست و رسانه مهمترین نقش را در جنگ نرم دارد.

  به گزارش واران نیوز، کیا عاشوری ظهر امروز در نشست با خبرنگاران ضمن تبریک روز خبرنگار، اظهار کرد: ۱۷ مرداد روز خبرنگار و سالروز شهادت شهید صارمی است که در شهر مزار شریف افغانستان به دست تروریستان به شهادت رسید.

  وی با بیان اینکه شهید صارمی از خبرنگاران خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران بود که به شهادت رسید، افزود: وی تنها شهید خبرنگار نبود بلکه در هشت سال دفاع مقدس بیش از ۱۵۰ خبرنگار شهید شدند.

  فرمانده سپاه ناحیه صومعه‌ سرا با بیان اینکه تعداد وب‌سایت‌ها و خبرنگاران این شهرستان زیاد است، گفت: این کثرت، درایت و بینش و سطح بالای افکار مردم شهرستان را نشان می‌دهد.

  عاشوری با بیان اینکه هیچ خبری در شهرستان از چشم خبرنگاران پنهان نیست و این نشان از حضور پرشور خبرنگاران دارد، تصریح کرد: خبرنگاران در عرصه خبرنگاری باید صادقانه به خبرها بپردازند و از نقد موضوعات به صورت عیب‌جویی خودداری کنند.

  وی خاطرنشان کرد: نقد و نظارت، اطلاع‌رسانی شفاف، طرح و تفکر آرا در جامعه از وظایف خبرنگاران است.

  فرمانده سپاه ناحیه صومعه‌ سرا با بیان اینکه خبرنگاران باید خبرهای خوب و مفید را در رسانه متعلق به خود قید کنند، تاکید کرد: هر قدر مطالب بهتر و مفیدتر باشد ان سایت و خبرگزاری موفق‌تر است و بازدیدکنندگان بیشتری دارد.

  عاشوری با بیان اینکه حفظ آرامش و امنیت در جامعه به دست خبرنگاران است، اظهار کرد: با وجود جناح‌های مختلفی که در شهرستان وجود دارد اگر خبرنگاران در این عرصه نقش خود را به خوبی ایفا کنند فضای همدلی مناسبی ایجاد می‌شود.

  وی با بیان اینکه خبرنگاران باید در مقابله با فضای ماهواره‌ای تلاش بیشتری کنند، افزود: خبرنگاران سربازان جنگ نرم هستند.

  فرمانده سپاه ناحیه صومعه‌سرا با اشاره به اینکه رسانه مهمترین نقش را در جنگ نرم دارد، گفت: قرن۲۱، قرن مدرنیته است که هر روز پدیده‌ای نو حادث می‌شود و قابل پیش‌بینی نیست.

  عاشوری تصریح کرد: بیشترین هجمه وارده به کشور جنگ نرم است که دشمن با بهره‌گیری از مدرنیته جنگ را از خانه‌ها شروع کرده است.

  وی خاطرنشان کرد: غرب در صدد است که با اشاعه ماهواره، سایت‌های مبتذل و مستهجن افکار جوانان را به خود متمرکز کند.

   

  فرمانده سپاه ناحیه صومعه‌ سرا با بیان اینکه خبرنگاران فرماندهان و رزمندگان عرصه جنگ نرم هستند، تاکید کرد: بیشترین کمکی که خبرنگاران در این عرصه می توانند کنند برنامه‌های مناسبتی سپاه را پوشش دهند.

  در ادامه این نشست از ۸ نفر از خبرنگاران فعال این شهرستان تجلیل شد و به صورت نمادین اولین کارت خبرنگار افتخاری خبرگزاری بسیج توسط نماینده ولی فقیه در سپاه شهرستان به سرهنگ عاشوری اهدا شد.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro