شاعری که زیر سایه، ام .اس می سراید

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۱۹ مرداد ۹۳ - ۱:۴۳

  کد خبر : 23820

  شاعری که زیر سایه، ام .اس می سراید

  واران نیوز: دراین روز های گرم که دل ما کمی باران می خواهد به همراه رییس اداره ارشاد و اعضای …

  واران نیوز: دراین روز های گرم که دل ما کمی باران می خواهد به همراه رییس اداره ارشاد و اعضای انجمن شعر شهرستان صومعه سرا به منزل شاعر جوانی می رویم که از عطر باران می گوید .

  نرجس خاتون شیخی متولد ۱۳۶۴ شاعر جوانی است که مدتهاست با بیماری ام . اس دست وپنجه نرم می کند .

  نرجس خاتون که ۱۳ سال است دچاری این بیماری مرموز شده است را برروی ویلچر می بینیم با صدای گرفته به استقبال می آید و خوشا مد می گوید . مادرش شریک غم ها و تنهایی ها ی او برایمان از علاقه نرجس به هنر می گوید و از این که او علاوه بر سرودن شعر ،دستی توانا در موسیقی ،و خوشنویسی و قالیبافی داشته است .

  نرجس خاتون دیگر این روزها حال خوشی ندارد . مادرش می گوید نرجس برای تمام لحظه های زندگی اش برنامه داشت اما بیماری ام اس مانع از آن شد که بتواند ترم آخر خود را در دانشگاه هنرهای تجسمی با موفقیت به پایان ببرد . یک جلد از کتاب شعرش را که در سال ۹۱ به چاپ رسیده با نام «عطر باران »به ماهدیه می دهد کتاب شعرش را که ورق می زنی حالت عوض می شود از هر ورق صدای پای زندگی می آید واشعارش ضربان قلبت را بالا می برد و پُراند از امید .

  دوست داری مرورشان کنی و حتی یادداشتی پایش بنویسی . خط به خط که کلماتش را می خوانی برشانه هایت احساس سنگینی می کنی نرجس خاتون شیخی در حالی که کتاب شعر خود را در دستان دارد می گوید امیداورم بتوانم دو باره به انجمن شعر بیاییم و کتاب شعر دیگری را به چاپ برسانم جمله ای که نشان از امید دارد و شاید پیامی است برایمان که از زندگی زود نامید می شویم .

  رئیس اداره ارشاد اسلامی شهرستان صومعه سرا می گوید: باید در این بیماران ایجاد امید و انگیزه کنیم تا به زندگی معمولشان بازگردند و دچار سرخوردگی و ناامیدی نشوند سید محمود رزمگیر افزود :نگاهی که این شاعر صومعه سرایی به جامعه و زندگی دارد بسیار ارزشمند است . وی افزود : این بازدید در جهت حمایت از بیماران مبتلا به ام اس و فرهنگسازی در جامعه برای حمایت از این افراد است .

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro