همدان خاستگاه بیماری ام.اس است/شناسایی 55 بیمار ام.اس

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : چهارشنبه ۳ آبان ۹۱ - ۱۶:۴۵

  کد خبر : 2384

  همدان خاستگاه بیماری ام.اس است/شناسایی ۵۵ بیمار ام.اس

  مدیرکل بیمه سلامت استان همدان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در حال حاضر ۵۵ بیمار ام.اس در همدان شناسایی …

  مدیرکل بیمه سلامت استان همدان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در حال حاضر ۵۵ بیمار ام.اس در همدان شناسایی شده است، گفت: همدان خاستگاه بیماری ام اس است.

  خبرگزاری فارس از همدان، عباس جمشیدی بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه دغدغه همه دولت‌ها بر گسترش پوشش بیمه‌ای و خدمات درمانی است، اظهار کرد: در کشور ما هزینه پرداختی از جیب مردم در راستای خدمات درمانی بالا است.

  وی با بیان اینکه بر اساس قانون برنامه پنجم توسعه، حداقل پرداختی از جیب مردم در راستای خدمات درمانی در صورت بیمه بودن، باید ۳۰ درصد و با داشتن بیمه  تکمیلی نیز صفر باشد، تصریح کرد: این مهم اتفاق نیفتاده در حالی که حداقل سرانه‌ای که بیمه شده می‌پردازد باید با هزینه‌های درمانی‌اش تناسب داشته باشد.

  مدیرکل بیمه سلامت استان همدان با بیان اینکه حمایت دولت از سازمان‌های بیمه‌گر بحث بسیار مهمی است، گفت: اگر سیستم‌های درمانی به جای مجوزهای درمانی چون خرید دستگاه سی‌تی اسکن مبالغ را صرف بیماریابی کنند، صندوق‌های بیمه‌گر قوی‌تر خواهند شد.

  وی با اشاره به پیشینه و روند تشکیل سازمان بیمه سلامت ایران، عنوان کرد: این سازمان جایگزین سازمان بیمه خدمات درمانی شده است که بر این اساس وظیفه زیر پوشش قراردادن همه افراد فاقد پوشش بیمه‌ای را بر عهده دارد.

  جمشیدی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه داروهای گران‌قیمت نیاز به بررسی و تأیید سازمان‌های بیمه‌گر دارد، خاطرنشان کرد: با توجه به اختلاف قیمتی که در کشور ما به نسبت سایر کشورها در این زمینه وجود دارد احتمال قاچاق این داروها بیشتر است.

  به گفته وی، در استان همدان یک میلیون و ۷۸ هزار نفر زیر پوشش بیمه‌ای قرار دارند که حدود ۷۰ درصد از جمعیت استان را شامل می‌شود.

  مدیرکل بیمه سلامت استان همدان با بیان اینکه با همه مؤسسات موجود در استان همدان قرارداد تنظیم شده است، گفت: ۲۱ درمانگاه عمومی، ۲۱ بیمارستان، سه مرکز جراحی محدود، شش درمانگاه تخصصی، ۳۸ آزمایشگاه، ۳۱ مرکز توانبخشی، ۲۶ مرکز پرتوپزشکی، ۱۴۶ داروخانه در استان، ۲۰۱ پزشک عمومی، ۲۳۵ متخصص و ۱۷ پزشک فوق تخصص نیز با بیمه سلامت ایران در استان همدان قرارداد دارند.

  وی با بیان اینکه به صورت ماهانه مبلغ ۵ میلیارد تومان در استان همدان برای طرفین قرارداد پرداخت می‌کنیم، خاطرنشان کرد: هیچ بدهی به مؤسسات خصوصی نداریم.

  جمشیدی با اشاره به وجود ۹۳ نفر بیمار تالاسمی، ۱۵۹ نفر بیمار هموفیلی و ۵۵ نفر بیمار ام.اس، ۲۱۰ نفر بیمار پیوند کلیه و ۴۵۳ بیمار کلیوی مزمن در استان همدان ابراز کرد: همدان خاستگاه بیماری ام اس است.

  به گفته وی، در استان همدان یک‌هزار و ۴۷۰ بیمار خاص وجود دارد که دارای کارت هوشمند بیمه هستند.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro