رسانه موفق اخبار را از طریق ضمیر ناخوداگاه به خورد مخاطب می دهد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : دوشنبه ۲۰ مرداد ۹۳ - ۳:۴۱

  کد خبر : 23848

  رسانه موفق اخبار را از طریق ضمیر ناخوداگاه به خورد مخاطب می دهد

  مربی سپاه قدس گیلان با بیان اینکه رسانه‌ای موفق است که اخبار را از طریق ضمیر ناخودآگاه به خورد مخاطب …

  مربی سپاه قدس گیلان با بیان اینکه رسانه‌ای موفق است که اخبار را از طریق ضمیر ناخودآگاه به خورد مخاطب دهد، گفت: رسانه‌های غربی در این امر موفق هستند و فرهنگ سبک زندگی خود را طوری به مخاطب القا می‌کنند که مخاطب متوجه تغییر خود نمی‌شود.

  به گزارش وارن نیوز، حجت الاسلام نوروزی، عصر امروز در نشست هیئت عاشقان ولایت با موضوعیت دجال واره، اظهار کرد: رسانه زمانی می‌تواند موفق باشد که اخبار را از طریق ضمیر ناخودآگاه به خورد مخاطب بدهد.

  وی افزود: رسانه‌های غربی در این امر موفق هستند و فرهنگ سبک زندگی خود را طوری به مخاطب القا می‌کنند که مخاطب متوجه تغییر خود نمی‌شود.

  مربی سپاه قدس گیلان با بیان اینکه ما در دنیای رسانه بی‌سواد هستیم، گفت: در مواجه با ماهواره یک راهکار وجود دارد و آن هم اینکه سواد رسانه‌ای مخاطب را بالا ببریم.

  نوروزی تصریح کرد: بالا بردن سواد رسانه‌ای مخاطب، باعث می‌شود تا وی هنگام تماشای ماهواره یا فیلم با مدیریت آن را تماشا کند و تاثیری بر وی و زندگیش نگذارد.

  وی خاطرنشان کرد: غرب با استفاده از تکنیک‌های مدرن و برنامه‌ریزی شده فرهنگ خود را به خورد مخاطب می‌دهد بدون اینکه مخاطب ذره‌ای متوجه شود.

  مربی سپاه قدس گیلان با بیان اینکه غرب به این موضوع پی برده مخاطب ایرانی متدین و مذهبی است، تاکید کرد: بعد از فتنه ۸۸ شبکه های جدیدی مانند فارسی وان و من و تو باز شد که اعتقادات مخاطب را در نظر می گیرند.

  نوروزی اظهار کرد: غرب دریافته است که هر چه پیام‌دهنده به پیام گیرنده از لحاظ عقاید، باورها و اعتقادات نزدیک تر شود پیام گیرنده اطلاعات و مطالب را بهتر و بیشتر درک می کند.

  وی افزود: شبکه های فارسی زبان غربی برای قومیت، ملیت، اعتقادات و باورهای مخاطب احترام قائل می‌شود و باعث اعتماد مخاطب به آن شبکه می گردد.

  مربی سپاه قدس گیلان با بیان اینکه بزرگترین شبکه های فارسی زبان دنیا BBC است، گفت:  اثرگذارترین و پربیننده ترین شبکه های ماهواره ای فارسی وان و منو تو است.

  نوروزی تصریح کرد: ۲۲ درصد مطالب فیلم‌های فارسی وان رابطه جنسی نامشروع، ۱۵ درصد به دنیا امدن فرزندان نامشروع، ۱۲ درصد خیانت زن به مرد، ۱۲ درصد تجاوز جنسی زننده و ۹ درصد دوستی با جنس مخالف است.

  وی خاطرنشان کرد: در جنگ نرم بالعکس جنگ سخت سر و صدا در ان حاکم نیست و آرام آرام قشرهای فرهنگی و متدین ما را بدون اینکه خود بفهمند از راه بدر می کند.

   مربی سپاه قدس گیلان تاکید کرد: بچه مذهبی ها باید موجی در جامعه ایجاد کنند که ارزش های غیر واقعی برای افراد ضد ارزش شود.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro