6 فقره آتش سوزی در اراضی جنگلی تنیان در طی 4 روز

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : سه شنبه ۲۱ مرداد ۹۳ - ۲:۳۴

  کد خبر : 23853

  ۶ فقره آتش سوزی در اراضی جنگلی تنیان در طی ۴ روز

  رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری صومعه‌سرا از شش فقره آتش سوزی در اراضی جنگلی و جنگل‌کاری سنواتی مناطق تنیان این …

  رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری صومعه‌سرا از شش فقره آتش سوزی در اراضی جنگلی و جنگل‌کاری سنواتی مناطق تنیان این شهرستان خبر داد و گفت: از ۱۷ مرداد تا کنون این آتش سوزی به صورت مقطعی ادامه دارد.

  ابراهیم فرجی در گفت‌وگو با خبرنگار واران نیوز، با بیان اینکه از ۱۷ مرداد تا کنون شش فقره آتش سوزی در اراضی جنگلی و جنگل کاری مناطق مختلف تنیان این شهرستان به وقوع پیوسته است، اظهار کرد: با حضور ماموران منابع طبیعی و اطفا حریق به موقع و کمک از مراکز آتش نشانی گوراب زرمیخ، ماسال و صومعه سرا اطفا گردید.

  وی با بیان اینکه با توجه به بررسی‌های به عمل آمده بی احتیاطی اهالی و مسافرین عامل آتش سوزی بوده است، افزود: از دهیاران و شورای اسلامی تنیان تقاضا می‌شود نسبت به شناسایی عاملین با این نهاد همکاری کنند.

  رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری صومعه‌ سرا با بیان اینکه تعداد آتش‌سوزی های حادث شده ۶ فقره بود، گفت: زمان آتش سوزی معمولا در ساعت‌های ۱۴، ۱۸ و دو نصف شب لغایت ۵ صبح بوده است.

  فرجی با بیان اینکه مساحت آتش سوزی ۲۰ هکتار است، تصریح کرد: ادوات مورد استفاده در اطفا حریق ماشین‌های آتش نشانی شهرداری، بیل، چنگک، آتش کوب، داس و کوله پشتی سم پاش و آب پاش بوده است.

  وی خاطرنشان کرد: اکثر آتش سوزی‌ها سطحی بوده و گیاهان سوخته شده لاش برگ‌ها و علف‌های هرز کف جنگل و تنه‌ عده‌ای از درختان افرا و صنوبر بوده است.

  رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری صومعه‌ سرا تاکید کرد: بر اساس قانون حفاظت بهره‌برداری از مراکز و مراتع تبصره ذیل ماده ۴۷ اعلام می‌نماید که تمامی دستگاه‌های لشکری و کشوری وظیفه دارند در مواقع حریق با منابع طبیعی همکاری کنند.

  فرجی اظهار کرد: بر این اساس از فرماندار و ریاست دادگستری تقاقضا می‌شود دستور دهند در مواقع حریق دستگاه‌های لشکری و کشوری کمک کار منابع طبیعی باشند.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro