هوشمندسازی ۳۰ مدرسه در صومعه‌ سرا

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : چهارشنبه ۲۲ مرداد ۹۳ - ۱۸:۴۹

  کد خبر : 23860

  هوشمندسازی ۳۰ مدرسه در صومعه‌ سرا

  رئیس آموزش و پرورش صومعه‌سرا از هوشمندسازی ۳۰ مدرسه این شهرستان تا پایان شهریورماه امسال خبر داد و گفت: ۵۰ میلیون تومان برای هوشمندسازی این مدارس اعتبار هزینه شده است.

  واران نیوز به نقل از تسنیم: مجید آلیانی در گفت‌وگو با خبرنگار ما، با بیان اینکه ۳۰ مدرسه این شهرستان تا پایان شهریور ماه هوشمندسازی می‌شوند، اظهار کرد: شهریورماه امسال کلاس توجیهی معلمان برای استفاده از دستگاه هوشمند برگزار می‌شود.

  وی با بیان اینکه دانش‌آموزان از اول مهر ماه امسال در ۳۰ مدرسه هوشمندسازی شده به علم‌آموزی می‌پردازند، افزود: هر کلاس هوشمند به یک آزمایشگاه مجازی تبدیل می‌شود.

  رئیس آموزش و پرورش صومعه‌ سرا با اشاره به اینکه ۵۰ میلیون تومان برای هوشمندسازی مدارس اعتبار هزینه شده است، گفت: با وجود کلاس‌های هوشمند دیگر نیازی به خرید لوازم آزمایشگاهی نیست و با نشان دادن یک فیلم می‌توان مطالب و علم زیادی را به دانش‌آموزان انتقال داد.

  آلیانی تصریح کرد: آشنایی دانش‌آموزان با فناوری، تسهیل در یادگیری دروس، ایجاد جذابیت در مدارس، پژوهش محور شدن دانش آموزان وغیرهاز جمله فواید و مزایای طرح هوشمندسازی مدارس است.

  وی با بیان اینکه رشد همه جانبه دانش آموزان، ارتقا توانایی‌ها و قابلیت‌های فردی، تربیت نیروی انسانی متفکر و آشنا شدن به فن‌آوری از دیگر اهداف هوشمند سازی مدارس است، خاطرنشان کرد: در صورت اطلاع رسانی و آگاه ساختن والدین از این فواید، اولیای دانش آموزان به صورت داوطلبانه به حمایت از مدارس خواهند پرداخت.

  رئیس آموزش و پرورش صومعه‌سرا تاکید کرد: طبق پژوهش‌ها و ﻣﻄﺎﻟﻌﺎت اﻧﺠﺎم ﺷﺪه، ﯾﺎدﮔﯿﺮی در کلاس‌های هوشمند هشت ﺑﺮاﺑﺮ از ﯾﺎدﮔﯿﺮی ﺑﻪ ﺷﯿﻮه ﺳﻨﺘﯽ اﺳﺖ.

  آلیانی اظهار کرد: با توجه به نقش اساسی استفاده از وسایل و تکنولوژی‌های آموزشی جدید در ارتقای سطح علمی دانش‌آموزان و بروز کردن اطلاعات آنها، برای هوشمندسازی مدارس اقدامات خوبی در این شهرستان انجام شده است.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro