احداث 14 واحد مسکونی برای نیازمندان صومعه‌سرایی

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۲۳ مرداد ۹۳ - ۱۵:۵۰

  کد خبر : 23867

  احداث ۱۴ واحد مسکونی برای نیازمندان صومعه‌سرایی

  مسئول زکات صومعه‌سرا از احداث و پیشرفت فیزیکی ۲۰ تا ۸۰ درصدی ۱۴ واحد مسکونی در این شهرستان خبر داد …

  مسئول زکات صومعه‌سرا از احداث و پیشرفت فیزیکی ۲۰ تا ۸۰ درصدی ۱۴ واحد مسکونی در این شهرستان خبر داد و گفت: این واحدهای مسکونی برای افرادی است که از هیچ نهادی حمایت نمی‌شوند.
  به گزارش واران نیوز، حجت الاسلام علی افسرده ظهر امروز در نشست با خبرنگاران اظهار کرد: برای هر چیزی زکات است و انسان باید کاری کند که جامعه به سمت بی‌نیازی برود.
  وی با بیان اینکه در آمد زکات فطریه سال ۹۲ در صومعه‌ سرا ۳۵میلیون تومان است، افزود: این میزان زکات در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۷۰ میلیون تومان است.
  مسئول زکات صومعه‌ سرا با اشاره به اینکه زکات مستحبی سال جاری که تاکنون جمع‌آوری شده ۲۱۰ میلیون تومان است، گفت: این میزان زکات در سال گذشته ۱۵۱ میلیون تومان بوده است.
  افسرده تصریح کرد: مرغ، ماهی، برنج و غیره را که برخی از افراد به مددجویان اهدا می‌کنند را هم زکات می‌گویند.
  وی به کارهای جدیدی که توسط زکات این شهرستان انجام می شود اشاره و خاطرنشان کرد: این نهاد در حال احداث ۱۴ واحد مسکونی برای کسانی که فاقد مسکن هستند و زیر چادر زندگی می‌کنند و از هیچ نهادی از آنها حمایت نمی‌کند است.
  مسئول زکات صومعه‌ سرا با بیان اینکه این واحدهای مسکونی از ۲۰ تا ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته‌اند، تاکید کرد: اینگونه افراد از هیچ نهادی حمایت نمی‎شوند و فقط خیرین و مودیان زکات پای کار آمدند و به آنها با هماهنگی دبیرخانه زکات کمک می‌کنند.
  افسرده اظهار کرد: حدود هفت مورد تعمیرات مسکن داشتند که از پنج تا ده میلیون تومان برای این موارد هزینه شده است و افراد در ان مساکن زندگی می‌کنند.
  وی افزود: انتظاری که از اصحاب رسانه می‌رود این است که به زکات یک نگاه ویژه‌ای داشته باشند که این نگاه، نگاه به محرومین و نیازمندان است.
  مسئول زکات صومعه‌ سرا با بیان اینکه در قرآن ۳۴ بار کلمه زکات آمده، گفت: که ۲۳ بار این کلمه در کنار کلمه نماز امده است.
  افسرده با بیان اینکه ۱۰۳ روستا در شهرستان دارند، تصریح کرد: در هر روستا رابط و شورای زکات دارند که شامل امام جماعت، دهیار، رئیس شورا و رئیس هیئت امنا است.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro