عضویت بیش از ۶۰۰ نفر در جمعیت هلال احمر

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : دوشنبه ۲۷ مرداد ۹۳ - ۲:۳۰

  کد خبر : 23911

  عضویت بیش از ۶۰۰ نفر در جمعیت هلال احمر

  رئیس جمعیت هلال احمر صومعه سرا با بیان اینکه بیش از ۶۰۰ نفر در جمعیت هلال احمر شهرستان عضو هستند، گفت: بیش از ۲۶۰ نفر در همه مراسمات و برنامه‎ها حضور فعال و چشمگیری دارند.

  واران نیوز: رضا سلیمی، رئیس هلال احمر صومعه‌ سرا در گفت‌وگو با خبرنگار ما در گیلان، اظهار کرد: طبق احادیث نجات جان انسان در اولویت همه کارها قرار دارد که این امر برابر با نجات یک جامعه است.

  وی با بیان اینکه در راستای چگونگی نجات جان انسان ها کلاس‌های آموزشی زیادی برای تمام اقشار جامعه به خصوص قشر دانش‌آموز و دانشجو برگزار می‎شود، افزود: سعیشان بر این است که جامعه را به سمت اموزش پیش ببرند و قدم های موثری را در این جهت بردارند.

  رئیس جمعیت هلال احمر صومعه‌ سرا با بیان اینکه این نهاد فعالیت‌های متنوعی دارد، گفت: اهم فعالیت های آن در حوزه جوانان، امداد و نجات و داوطلبین است که امداد و نجات مهمترین عامل در کارهای امداد محوری، و در حوزه داوطلبان استفاده از توان توانمندان در جهت نیاز نیازمندان است.

  سلیمی تصریح کرد: با مساعدت خیرین شهرستان که در دو طرح همای رحمت و فرشتگان رحمت همکاری نیکوکارانه دارند در سال به بیش از ۱۵۰ نفر از افراد نیازمند که شناسایی می شوند کمک می شود.

  وی خاطرنشان کرد: در یک ماه اخیر اعزام یکی از جوانان جمعیت هلال احمر برای شرکت در کلاس‌های مربی گری امداد کمک های اولیه در مشهد را داشته اند که بعد از این دوره فرد می تواند برای جوانان علاقه مند شهرستان کلاس آموزشی بگذارد.

  سلیمی متذکر شد: اعضا و دبیران کانون‌های دانشجویی،آزاد و طلاب را برای آموزش به اردوگاه های انزلی و مشهد مقدس اعزام می کنند.

  رئیس جمعیت هلال احمر صومعه‌ سرا با بیان اینکه کلاس های امداد و نجات در گروه های مختلف سنی برادران و خواهران برگزار می شود، تاکید کرد: کلاس خیاطی از دیگر اموزش هایی است که با حداقل هزینه به علاقه مندان آموزش می دهند.

  سلیمی با اشاره به اینکه با هماهنگی سازمان انتقال خون و حضور در این اداره، اعضا و داوطلبین وامدادگران و کارمندان خون خود را اهدا کردند، اظهار کرد: فرم اهدای عضو بین اعضا و امدادگران این نهاد توزیع شده است.

  وی با بیان اینکه تشکیل دو تیم مذاکرات اجتماعی دختر و پسر را در جمعیت هلال احمر صومعه سرا داشته اند، افزود: هر کدام از این تیم ها سرگروهی برای تیم خود انتخاب می‌کردند که برای آموزش به استان اعزام می‌شدند.

  سلیمی با بیان اینکه بیش از ۶۰۰ نفر در جمعیت هلال احمر شهرستان عضو هستند، اظهار کرد: بیش از ۲۶۰ نفر در همه مراسمات و برنامه‌ها حضور فعال و چشمگیری دارند.

  رئیس جمعیت هلال احمر صومعه سرا گفت: با توجه به تعامل خوبی که با فرماندار شهرستان داشته اند توانستند در حوزه امداد و نجات یک زمین به مساحت یک هزار متر مربع خریداری کنند.

  سلیمی تصریح کرد: در هفته بلایای طبیعی با حضور مسئولان شهرستانی و استانی کلنگ ساخت امداد و نجات جاده ای بر زمین می‎خورد.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro