افتتاح 5 پروژه عمرانی و تولیدی جهاد کشاورزی

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : چهارشنبه ۲۹ مرداد ۹۳ - ۲۱:۴۳

  کد خبر : 23953

  افتتاح ۵ پروژه عمرانی و تولیدی جهاد کشاورزی

  مدیر جهاد کشاورزی صومعه‌ سرا از افتتاح ۵ پروژه عمرانی و تولیدی این نهاد در هفته دولت خبر داد و گفت: برای افتتاح این پروژه‌ها بالغ بر یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان اعتبار هزینه شده است.

  احمد پادیاب در گفت‌وگو با خبرنگار واران نیوز، ضمن تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهید رجایی و باهنر اظهار کرد: در هفته دولت پنج پروژه عمرانی و تولیدی با اعتبار هزینه شده بالغ بر یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان در دست افتتاح دارند.

  وی افزود: اعتقاد این سازمان بر ان است که توسعه در بخش کشاورزی باید همه جانبه باشد و به همین خاطر سیاسیت‌هایی که در جهاد کشاورزی پیشه کرده‌اند، اجرای طرح‌های زیرساختی، صنایع تبدیلی و طرح‌هایی که ایجاد اشتغال می‌شود است.

  مدیر جهاد کشاورزی صومعه‌ سرا گفت: ایجاد طرح و نوسازی اراضی سنتی که در سال جاری حدود دو هزار هکتار نقشه برداری طراحی انجام گرفته که برای اجرای پروژه آماده است و از پاییز کار خود را اغاز می‌کنند.

  پادیاب تصریح کرد: این طرح سبب می‌شود که کاشت، داشت، برداشت مکانیزه و مدیریت مزرعه برای کشاورزان کاهش پیدا کند و افزایش تولید در واحد سطح و کاهش هزینه‌های تولید داشته باشند.

  وی خاطرنشان کرد: مدرن سازی کارخانجات شالی کوبی که در این راستا ضایعات کیفی کاهش و بازار پسندی برنج برای متقاضیان بالا برود که کشاورز با قیمت مناسب تری به بازار فروش عرضه کند.

  مدیر جهاد کشاورزی صومعه‌ سرا با بیان اینکه مکانیزسیون کشاورزی یکی از اهداف اصلی جهاد کشاورزی است تا بتوانند ماشین‌الات کشاورزی را در داخل مزرعه بفرستند، تاکید کرد: در این راستا موفقیت خوبی در سطح روستاها حاکم شده و تعداد زیادی از ماشین‌الات کاشت، داشت، برداشت و به خصوص کمباین برنج را در سطح شهرستان توسعه داده‌اند تا بتوانند هزینه های تولید را پایین بیاورند.

  پادیاب به تولید کشت و توسعه ان در سطح شهرستان اشاره و اظهار کرد: روی کشت دوم در این شهرستان بسایر کار می‌شود و هر ساله در این راستا سیر صعودی دارند.

  وی افزود: برای ایجاد اشتغال،  مشاغل خانگی و طرح های بزرگی چون گاوداری و مرغداری را در دستور کار قرار داده‌اند تا بتوانند هم تولید گوشت سفید در شهرستان داشته باشند و هم ایجاد اشتغال در سطح شهرستان را افزایش دهند.

  مدیر جهاد کشاورزی صومعه‌ سرا با بیان اینکه توسعه در بخش کشاورزی باید همه جانبه باشد، گفت: نباید یک بخش از کشاورزی توسعه پیدا کند و بخش دیگر دست نخورده باقی بماند که این کار ناهنجاری به وجود می آورد و این نهاد را به اهداف خود نمی‌رساند.

  پادیاب با اشاره به اینکه در هفته دولت پنج پروژه برای افتتاح دارند، تصریح کرد: پروژه احیا و بازسازی آب بندان برای تامین آب زراعی کشاورزان و پروژه دیگر احیا و لایروبی انهار زراعی به طول ۷۰ کیلومتر بوده با توجه به اینکه این شهرستان ۲۸ هزار هکتار اراضی شالیزاری دارد و ۲۵ هزار هکتار ان از شبکه سد سفید رود تامین آب زراعی می شود لایروبی انهار بسایر حائز اهمیت است.

  وی خاطرنشان کرد: احیای آب بندان‌ها برای ذخیره آب برای کشاورزان و برای استفاده از پرورش ماهیان گرم‌ابی است.

  مدیر جهاد کشاورزی صومعه‌ سرا تاکید کرد: توسعه مرغداری گوشتی دو هزار قطعه‌ای، توسعه مرغ گوشتی ۲۵ هزار قطعه‌ای و پرورش گاو شیری مدرن از دیگر پروژه‌های تولیدی این نهاد در هفته دولت است که ایجاد اشتغال کرده و تاثیر مثبتی در تولید گوشت سفید، قرمز وشیر دارد.

  پادیاب افزود: با جذب اعتبارات استانی و ملی برای توسعه بخش کشاورزی در راستای ایجاد اشتغال گام‌های بلندی برداشته می‌شود.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro