زنگ ایثار و شجاعت در مدارس صومعه سرا نواخته شد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : سه شنبه ۹ آبان ۹۱ - ۱۶:۰۶

  کد خبر : 2420

  زنگ ایثار و شجاعت در مدارس صومعه سرا نواخته شد

  به نوشته واران نیوز به نقل از ایرنا : فرمانده سپاه صومعه سرا روز دوشنبه در این آیین که در …

  به نوشته واران نیوز به نقل از ایرنا : فرمانده سپاه صومعه سرا روز دوشنبه در این آیین که در مدرسه راهنمایی تحصیلی شهید عظیم صدیقی این شهرستان برگزار شد، گفت: مهمترین رسالت دانش آموزان، پیروی از سیره شهدا و مجاهدت علمی است که در این خصوص باید شهید فهمیده و دیگر شهدای دانش آموز را بهترین الگو خود قرار داد.

  سرهنگ پاسدار ˈولی مهدوی نیاˈ اضافه کرد: ولایت پذیری شهید فهمیده موجب شد تا این دانش آموز بسیجی قله های رفیع الهی را پیموده و به فیض عظیم شهادت نائل شود.

  وی زنگ مقاومت و ایثار را نمادی از یادآوری رشادت های نوجوانان این مرز و بوم دانست و افزود: اکنون وظیفه شما جوانان این است که با سلاح ایمان، تقوا و علم دستاوردهای شهیدان را پاس بدارید.

  سرهنگ مهدوی نیا، مکتب اسلام را بزرگترین مکتب و پیامبر(ص) و ائمه اطهار(ع) را بزرگترین معلمان این مکتب بر شمرد و گفت: دانش آموزان کشور ما در چنین مکتبی آموزش‌های دینی و اسلامی خود را فرا می گیرند که سبب شد در دوران هشت ساله جنگ تحمیلی دانش‌آموزان با آموزش در این مکتب و با این آموزه‌ها در دفاع از کشور جان خود را فدا کنند.

  وی ادامه داد: سالروز شهادت نوجوان بسیجی حسین فهمیده نمونه ای شاخص از ۳۶ هزار شهید دانش آموز است که با اطاعت از ولایت در راه پاسداری از انقلاب اسلامی سنگرهای تعلیم و تربیت را رها کرده و به سنگرهای جهاد نبرد حق علیه باطل روی آوردند.

  سرهنگ مهدوی نیا، افکار دانش‌آموز بسیجی را افکار متعالی و در نهایت انسان‌ساز دانست و ادامه داد: شهید فهمیده در راه دفاع از انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی اقدام به این کار بزرگ کرد.

  وی خطاب به دانش آموزان افزود: شما آینده سازان کشور باید با الگوگیری از شهید فهمیده و تلاش در راستای جهاد علمی توام با معنویت جلوی توطئه ها و تهدیدات دشمن را بگیرید و در راستای پیشرفت و اعتلای جامعه کوشش کنید.

  سرهنگ مهدوی نیا با بیان این که دانش‌آموزی که با تفکر بسیجی رشد کند با اطمینان خاطر می‌توان آینده کشور را به دست وی سپرد، گفت: امروز تفکر بسیجی و تبعیت مردم به ویژه نسل جوان و دانش‌آموزان از ولایت فقیه و ارزش‌های اسلامی موجب عقب‌نشینی دشمنان شده است.

  فرمانده سپاه صومعه سرا با اشاره به این که شهدای دانش آموز روزی از پشت میز و نیمکت مدرسه عازم جبهه شدند و خونشان را در برقرای امنیت و اسلام فدا کردند، یادآور شد: امروز دانش آموزان باید قدردان خون شهدا باشند و با درس خواندن راه آنها را ادامه دهند.

  شهرستان صومعه سرا با ۱۳۲هزار نفر جمعیت در ۲۵ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان قرار دارد.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro