افتتاح 4 پروژه آب رسانی در صومعه‌ سرا

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : چهارشنبه ۵ شهریور ۹۳ - ۲۲:۴۹

  کد خبر : 24206

  افتتاح ۴ پروژه آب رسانی در صومعه‌ سرا

  مدیر آب منطقه‌ای فومنات از افتتاح همزمان چهار پروژه آبرسانی در چهارمین روز از هفته دولت در این شهرستان خبر داد و گفت: بالغ بر ۷ میلیارد ریال برای این پروژه ها اعتبار هزینه شده است.

  به گزارش واران نیوز، مدیر اب منطقه‌ای فومنات ظهر امروز در حاشیه افتتاح ۴ پروژه عمرانی آبرسانی بخش مرکزی این شهرستان، اظهار کرد: همزمان ۴ پروژه شرکت سهامی آب منطقه ای گیلان شا مل حفر وتجهیز چاه آب عمیق کهنه سر حفر و تجهیز چاه عمیق نفوت، احداث بند انحرافی مناره بازار و دیواره سازی رودخانه نوخاله جعفری با اعتباری بالغ بر۷میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.


  محمد طاهری با بیان اینکه پروژه حفر چاه عمیق روستای کهنه سر به صورت نمادین امروز به بهره برداری رسید، افزود: این طرح به منظور تامین آب کمکی و با هدف بهبود در امر آبرسانی بهینه و تامین آب حدود سی هزار هکتار از اراضی شالیزاری این روستا اجرا شده است.
  وی گفت: عمق این چاه به طول یکصد و یازده متر است که میزان آبدهی آن در هر ثانیه بیست لیتر می‌باشد.


  مدیر اب منطقه‌ای فومنات با بیان اینکه اعتبار هزینه شده برای حفر این چاه یکصد و ۴۵ میلیون تومان است، تصریح کرد: حدود ۸۷ میلیون تومان آن مربوط به انجام عملیات برق رسانی به طول ۶۵۰ متر است.


  طاهری خاطرنشان کرد: قبل از حفر چاه مذکور توزیع آب در سطح زراعی به دلیل نوبت بندی آب به سختی انجام می‌گرفت و هم اکنون با افتتاح این چاه توزیع آب به سهولت انجام می‌شود.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro