۱۵۰ هکتار از اراضی تالابی صومعه‌ سرا طعمه حریق شد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۶ شهریور ۹۳ - ۱۷:۵۷

  کد خبر : 24251

  ۱۵۰ هکتار از اراضی تالابی صومعه‌ سرا طعمه حریق شد

  مدیرکل حفاظت محیط‌زیست گیلان با بیان اینکه با ۸۰ درصد کاهش سوزاندن ضایعات کشاورزی در استان مواجه هستیم، گفت: ۱۵۰ هکتار از اراضی تالابی و نیزارهای منطقه حفاظت شده سیاه کشیم صومعه‌سرا طعمه حریق شد.

  به گزارش واران نیوز به نقل از تسنیم: محمدرضا برجی بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه نقش رسانه درانعکاس اخبار دولت بسیار موثر است، اظهار کرد: مهترین نقشی رسانه‌ها در ایام تابستان امسال برای محیط زیست ایفا کردند اطلاع‌رسانی در زمینه کنترل پسماندهای کشاورزی بود که همکاری مردم را دراین زمینه به دنبال داشت.

  وی افزود: به طوری که امسال شاهد کاهش چشمگیر این پدیده مضر در استان بودیم  و با همین اطلاع رسانی تا ۸۰ درصد با کاهش سوزاندن کاه و کلش مواجه شدیم که در مقایسه با عملکرد اجرایی ماموران محیط زیست بسیار بهتر و موثرتر است.

  ۱۵۰ هکتار از اراضی تالابی سیاه کشیم صومعه‌سرا طعمه حریق شد

  مدیرکل حفاظت محیط‌زیست گیلان با اشاره به حریق روستاهای چمثقال، نرگستان و گاوکده در منطقه حفاظت شده سیاه کشیم صومعه‌سرا، گفت: این آتش سوزی از قسمت مرکزی تالاب شروع شد و به دلیل عدم دسترسی به مکان مذکور، اطفا حریق به صورت کامل امکان پذیر نبود.

  برجی تصریح کرد: رطوبت بالا، شدت آتش سوزی را کمتر کرد و به محض اطلاع اداره حفاظت محیط زیست صومعه سرا، مامورین یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان به محل مذکور اعزام شده و به وسیله یک دستگاه تراکتور و یک آتش بر، موفق به مهار آتش شدند.

  وی افزود: دلیل عمده عدم اطفا کامل حریق، وزش بادهای شدید در منطقه بود که منجر به تسریع پیشروی آتش شد و از آنجا که احتمال انتشار آن به سمت بافت مسکونی وجود داشت دو دستگاه ماشین آتش‌نشانی نیز به کمک یک دستگاه تراکتور در محل مستقر شدند.

  مدیرکل حفاظت محیط‌زیست گیلان خاطرنشان کرد: این آتش‌سوزی که از ۳۱ مرداد شروع شده بود سرانجام با تلاش‌های مستمر پرسنل حفاظت محیط زیست شهرستان صومعه‌سرا دوم شهریور به طورکامل مهار شد.

  برجی با بیان اینکه در این بین یک دستگاه تراکتور به دلیل استفاده مستمر دچار ترکیدگی رادیاتور شده که منجر به آسیب جدی رئیس اداره حفاظت محیط زیست صومعه سرا شد،افزود:  حدود ۱۵۰هکتار از ارضی تالابی و نیزارهای بکر منطقه حفاظت شده سیاه کشیم در این آتش سوزی سوخت.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro