همایش نکوداشت امامزادگان صومعه‌ سرا برگزار شد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : دوشنبه ۱۰ شهریور ۹۳ - ۱۹:۳۹

  کد خبر : 24326

  همایش نکوداشت امامزادگان صومعه‌ سرا برگزار شد

  همایش نکوداشت امامزادگان صومعه‌سرا در امامزادگان سید سلیمان و سید ابراهیم روستای دهنده این شهرستان برگزار شد.

  به گزارش واران‌نیوز، فرماندار صومعه‌سرا در همایش نکوداشت امامزداگان این شهرستان در امامزادگان سید سلیمان و سید ابراهیم دهنده اظهار کرد: با توجه به تحریم مضاعفی که در طی دو سال هستیم بودجه سالانه در حد اندک محقق شده است.


  غلام حسین رجبی با بیان اینکه ۳۰۰ میلیون تومان برای مساجد شهرستان برنامه ریزی شده است، افزود: این اعتبار به مساجدی تعلق می‌گیرد که در طول سال فعال هستند و شاهد برنامه‌های فرهنگی بیشتری در انها هستیم.
  وی با بیان اینکه زیرساخت دینی صومعه‌سرا بالا است، گفت: در این شهرستان مساجد بسیاری وجود دارد که اکثرا فعال هستند.
  فرماندار صومعه‌سرا تصریح کرد: در صورت داشتن بودجه کافی به مساجد و امامزادگان شهرستان کمک ویژه‌ای می‌شود.


  امامزادگان وجیها‌عندالله هستند
  در ادامه این همایش امام جمعه موقت صومعه‌سرا خاطرنشان کرد: باتوجه به اینکه این شهرستان ظرفیت خوبی در زمینه بقاع متبرکه دارد لازم است که عموم مردم با شأن و منزلت این اشخاص بزرگوار آشنایی بیشتری پیدا کنند.
  حجت الاسلام فرنوش اقدامی با بیان اینکه ما می‌خواهیم که در پناه بقاع متبرکه مردم در آرامش زندگی کنند، تاکید کرد: همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند امامزادگان و بقاع متبرکه باید به قطب فرهنگی تبدیل شوند.
  وی اظهار کرد: با توجه به اینکه توسلات، بسیار نافع است مردم باید به این امامزاده‌ها بیشتر سر بزنند و این بزرگواران همچون میوه‌ها که هر کدام یک ویتامین خاصی دارند، هر کدامشان خواص و آثاری دارند.
  امام جمعه موقت صومعه‌سرا افزود: از محبت اهل بیت نباید دست برداشت و همه چیز در محبت است.
  اقدامی گفت:امامزادگان در پیشگاه خداوند به خاطر محبوبیت، تقوا و معنویت صاحب قرب و منزلت بس رفیعی هستند و در یک کلمه وجیها‌عندالله هستند.

  افتتاح مسجد صاحب‌الزمان دهنده

  در ادامه همایش مسجد صاحب‌الزمان روستای دهنده با حضور مسئولان شهرستانی افتتاح شد.
  در حاشیه افتتاح رئیس اوقاف و امور خیریه صومعه‌سرا تصریح کرد: این مسجد با زیر بنای ۳۸۰ متر مربع و با اعتبار ۲۰۰ میلیون تومان ساخته شده است.
  عزیز خادم شریف خاطرنشان کرد: با توکل به خداوند متعال و توجهات خاص آقا امام زمان(عج) همزمان با دهه کرامت و روز ملی تکریم و بزرگداشت امامزادگان مسجد صاحب الزمان(عج) روستای دهنده با کمک‌های مردمی و خیرین منطقه افتتاح گردید.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro