برگزاری جشنواره 8 تعاونی برتر سال 93 درصومعه‌ سرا

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۱۳ شهریور ۹۳ - ۱۹:۴۷

  کد خبر : 24376

  برگزاری جشنواره ۸ تعاونی برتر سال ۹۳ درصومعه‌ سرا

  رئیس تعاون، کار و رفاه اجتماعی از برگزاری جشنوراه هشت تعاونی برتر این شهرستان در سال ۹۳ خبر داد و گفت: این جشنواره روز دوشنبه ۱۷ شهریور ماه سال جاری در کانون شهید بهشتی این شهرستان برگزار می‌شود.

  حسین بالو در گفت‌وگو با خبرنگار واران نیوز، ضمن تبریک هفته تعاون اظهار کرد: هر ساله به مناسبت هفته تعاون ۱۲ تا ۱۸ شهریور ماه برنامه‌های مختلفی در شهرستان برگزار می‌شود.
  وی با اشاره به دیدگاه‌های مسئولان نظام در حمایت از بخش تعاون افزود: تعاون یکی از بخش‌های اقتصادی در کشور است که می‌تواند در توسعه اقتصادی کشور نقش بسزایی داشته باشد.

  رئیس تعاون، کار و رفاه اجتماعی به بخش تشکیل شرکت‌های تعاونی در صومعه‌ سرا اشاره کرد و گفت: تعاونی صنعتی با سه تعاونی و ۲۱ اعضا، تعاونی کشاورزی با ۵ تعاونی و ۴۰ اعضا و یک تعاونی خدماتی با هفت اعضا تشکیل شده است.

  بالو با بیان اینکه در بخش آموزش و نظارت کارهای مفیدی انجام داده‌اند، تصریح کرد: تعداد کل دوره‌های آموزشی برگزار شده ۱۵ مورد بوده که در این دوره‌ها دو هزارو ۸۸۰ نفر در ۲۸۰ ساعت آموزش دیده‌اند.
  وی با بیان اینکه ۱۶ مورد بازدید و تکمیل فرم پیشرفته فیزیکی داشته‌اند، خاطرنشان کرد: تعداد صدور موافقت‌ نامه تشکل تعاونی ۸ مورد بوده است.
  رئیس تعاون، کار و رفاه اجتماعی به بازدید و تکمیل ۷۲ مورد فرم نظارتی اشاره و تاکید کرد: دو بار کمیسیون ماده ۵ را برگزار کرده‌اند.
  بالو اظهار کرد: با مبلغ تسهیلات پرداختی ۲۲ میلیارد ریال برای ۳۲ نفر در حوزه تعاون اشتغالزایی کرده‌اند.
  وی افزود: هفته تعاون به روزهای تعاون، امام، میثاق و ولایت، تعاون، عدالت اجتماعی و رفاه پایدار، تعاون، معنویت و همبستگی اسلامی، تعاونی‌های برتر تدبیری برای امید به آینده بهتر، تعاون، کارآفرینی، اشتغال و حمایت از تولید ملی، تعاون، عزم ملی و مدیریت جهادی در اقتصاد مقاومتی، تعاون، فرهنگ و کیان خانواده، مشارکت اقتصادی و بهبود معیشت نامگذاری شده است.
  رئیس تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: گلباران مزار شهدا، دیدار با امام جمعه و فرماندار، بازدید از تعاونی‌ها و واحدهای تولیدی شهرستان، حضور رئیس اداره و کارکنان در نماز جمعه و سخنرانی رئیس اداره پیش از خطبه نماز جمعه، از جمله برنامه‌های هفته تعاون در صومعه‌ سرا است.
  بالو تصریح کرد: دیدار با خانواده معظم شهدا، برگزاری جشنواره تعاونی‌های برتر صومعه‌ سرا، برگزاری جشنواره غذاهای سنتی و صنایع دستی بانوان تعاونگر، دیدار تعاونگران با رئیس اداره و بررسی مشکلات تعاونی‌ها از دیگر برنامه‌های این نهاد در این هفته است.
  وی به تشکیل تعاونی خبرنگاران اشاره کرد و افزود: در صورت تحقق این موضوع خبرنگاران می‌توانند کانون تبلیغاتی شهرستان را در دست خود بگیرند و با هماهنگی فرمانداری تمامی ادارات کارهای تبلیغاتی خود را به خبرنگاران بسپارند.
  انتهایپیام/

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro