افتتاح دبیرستان دخترانه علامه جعفری در شهرستان صومعه سرا

 • گیلان پیرترین استان کشور/ زاد و ولد در زوج های گیلانی کاهش یافت
 • تاریخ خبر : دوشنبه ۱۷ شهریور ۹۳ - ۴:۲۴

  کد خبر : 24410

  افتتاح دبیرستان دخترانه علامه جعفری در شهرستان صومعه سرا

  DSC03530

  به گزارش خبرنگار ما دبیرستان دخترانه غیر انتفاعی علامه جعفری با حضور مسئولین شهرستان صومعه سرا افتتاح شد. مدیر آموزش …

  به گزارش خبرنگار ما دبیرستان دخترانه غیر انتفاعی علامه جعفری با حضور مسئولین شهرستان صومعه سرا افتتاح شد.

  مدیر آموزش و پرورش صومعه سرا در مراسم افتتاح این مدرسه اظهارداشت : ،مدارس غیر انتفاعی به این  دلیل ساخته می شود ،که   به سلیقه خانواده ها احترام می گذارد .مجید آلیانی بااشاره به اینکه در  مدارس غیر انتفاعی ، به خوبی دانش آموز محوری و اولیا محوری صورت می گیرد افزود :امروزآموزش و پرورش باید به سمتی حرکت کنند که، سلیقه ها را دریابد و مطابق سلایق افراد تصمیم بگیرد و این که چگونه تصمیم بگیرید ، به نیاز جامعه برمی گردد.

  وی با توصیه به اینکه مبادا به جای پرداختن به مسائل آموزشی ،اولویت در کسب در آمد ومسائل مالی قرار گیرد و به دنبال در آمد زایی باشیم اظهار داشت : مسائل آموزشی از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و هدف این گونه مدارس نیز باید افزایش کیفیت آموزشی باشد.وی افزود: شاید در ابتدای کار از استقبال خوبی برخوردار نباشید ،اما نباید ناامید شوید، تا این که اولیا و دانش آموزان با این مدرسه آشنا بشوند و استقبال کنند،وی افزود :انتظاری که از این مدارس میرود این است که کیفیت آموزشی آن افزایش یابد و راندمان کار به خوبی رشد پیدا کنند.

  مدیر آموزش و پرورش صومعه سرا افزود: آموزش و پرورش باید به سمتی برود که بخش خصوصی در آن ورود پیدا کند و این چنین مدارس را بسازد و این گونه مدارس نیز با شروع به کار خود می توانند ،سلیقه افراد را مورد توجه قرار داده و مطابق سلیقه افراد عمل نماید. وی ارتقا کیفی مدیریت آموزشگاهی و جذب مشارکت های مردمی رایکی از برنامه محوری در حوزه های مختلف آموزشی دانست و اظهار داشت :  این مورد از موارد کلیدی در برنامه اجرای آموزش و پرورش می باشد و در هیچ جای دنیا به تنهایی آموزش و پرورش قادر به خدمات آموزشی و پرورشی نمی باشد .

  موسس دبیرستان دخترانه علامه جعفری ضمن تقدیر و تشکر از حضور و حمایت های مسولان گفت : رسالت آموزش پرورش را ارتقا کیفی و کمی سلامت و تامین نیروی انسانی کارآمد می دانم . مریم اعلایی افزود : مدارس از آن جهت که در شکل گیری زندگی اجتماعی تاثیر گذارند بسیار حائز اهمیت هستند.وی اظهار داشت: ما به فکر تعلیم و پرورش کسانی هستیم که قرا است سکان دار آینده ایران اسلامی باشند و از این رو وظیفه سنگینی را برعهده داریم . وی افزود : از این رو اکثر مدرسان ما دارای مدرک کارشناسی ارشد و از نیروهای با انگیزه ، هستند .

  اعلایی با اشاره به اینکه برنامه های بسیار خوب و کار آمد برای ارتقاء سطح یادگیری و علاقه مندی دانش آموزان داریم اظهار داشت : در این غیر انتفاعی دخترانه پایه های اول تا چهارم دبیرستان در رشته های ریاضی ، تجربی ، و انسانی   مشغول به تحصیل خواهند شد . موسس دبیرستان دخترانه علامه جعفری علت نامگذاری این غیر انتفاعی را شناخت بیشتر دانش آموزان با شخصیت علامه جعفری که ابن سینای زمان بود دانست و اظهار داشت : از مدیریت محترم آموزش و پرورش صومعه سرا ، کارشناس غیر انتفاعی ،و همچنین از خانواده ام که در تامین هزینه های جاری مدرسه از من حمایت کردند و از همه همکاران خوبم در آموزشگاه اندیشه پویان تقدیر و تشکر می نمایم.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.ir