امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Sunday, 4 December , 2022
امروز : یکشنبه, ۱۳ آذر , ۱۴۰۱ - 11 جماد أول 1444
شناسه خبر : 2453
  پرینتخانه » اخبار روز ایران و جهان, فرهنگی تاریخ انتشار : 31 اکتبر 2012 - 12:21 |

ایرانی ها می خواهند به طور مداوم پیشرفت کنند

احمدالرحل دانشجوی PHD دانشگاه تربیت مدرس تهران عضو هیئت مرکزی جمعیت مودت حدود ۱۰ سال است که در ایران زندگی می کند و دکتری عموی خود  را در ایران اخذ نموده و اکنون در حال تحصیل در مقطع PHD علوم تشریح می باشد. پیک دانشجو: نظر شما در باره کشور و مردم ایران چیست؟ الرحل: […]

ایرانی ها می خواهند به طور مداوم پیشرفت کنند

احمدالرحل دانشجوی PHD دانشگاه تربیت مدرس تهران عضو هیئت مرکزی جمعیت مودت حدود ۱۰ سال است که در ایران زندگی می کند و دکتری عموی خود  را در ایران اخذ نموده و اکنون در حال تحصیل در مقطع PHD علوم تشریح می باشد.

پیک دانشجو: نظر شما در باره کشور و مردم ایران چیست؟

الرحل: زمانی که وارد ایران شدم ایران به این اندازه در زمینه علمی پیشرفت نکرده بود و یا به عبارت بهتر پیشرفتش رسانه ای نشده بود. به ما می گفتند که می خواهی بروی ایران تا روحانی و یا علوم حوزوی را فرا بگیری؟ اما بعد از ورود به ایران و شناخت اولیه از این کشور ،  متوجه شدم که ایرانی ها می خواهند به طور مداوم پیشرفت کنند و خودشان را با بهترین های دنیا و کشور های غربی و امریکایی مقایسه کنند. و در این مسیر بیان می کنند که ما می توانیم و تلاش هم می کنیم.

پیک دانشجو: برداشت شما از انقلاب اسلامی چیست؟

الرحل: به فرموده آقا حضرت آیت الله خامنه ای (حفظه الله) انقلاب ایران بدون نام خمینی هیچ جا شناخته شده نیست در تمام  دنیا انقلاب اسلامی ایران را با نام انقلاب خمینی می شناسند. آنها نمی خواهند که اینگونه جلوه دهند. نمی خواهند بگویند و رسانه ای کنند که این انقلاب ، انقلاب ناب محمدی (ص) است. بلکه می خواهند اینگونه جلوه دهند که مانند همه انقلاب های دنیا مثل کشور های دیگر (استالین و لنین) این هم یک انقلاب حقیقی و انسانی است نه اسلامی؛ نه برای مردم مستضعف و مستحق.

به نظر ما که آمده ایم و به نظر ما شیعیان اگر انقلاب خمینی نبود ما جرات نمی کردیم که به کسی بگوییم “ما می توانیم“. این واقعا کلمه ای نیست که بشود راحت از آن گذشت. واقعا این خیلی مهم است. مثلا در کشوری مثل عربستان که مسابقه “خوشگل ترین بز” را برگذار می کنند ، در مقابل در ایران  شبیه سازی حیوانات را انجام می دهند. تا زمانیکه ما از امکانات آنها استفاده می کنیم همیشه تحت ولایت آنها هستیم. حتی کشوری مثل مصر که بزرگترین کشور جهان عرب است تمام دستورات و فرمان ها را از غرب و امریکا می گیرند. حتی کشوری مثل عربستان که خودشان را خادم الحرمین می نامند در واقع خائن الحرمین هستند ، به جای محور بودن جهان اسلام خودش باز تحت ولایت اروپایی ها و امریکایی ها هستند.

آنها می خواهند که ایران را یک کشور پیشرفت نکرده نشان بدهند  در حالیکه در واقعیت ایران خیلی پیشرفت کرده ، حتی در ارتباط با فرستادن ماهواره در دنیا کلی صدا براه انداخته است . پیشرفت ایران در بحث نانو تکنولوژی ، فرستادن ماهواره و هسته ای واقعا فقط بخاطر کلمه ما می توانیم بوده است.

متاسفانه آنها دنبال تفرقه هستند. الان مردم یمنی درحال کشتن سوری ها هستند حتی آنها فقط قصد ندارند شیعه را بکشند؛ آنها فقط می خواهند بکشند. آنها نظر دارند که دعوا به پا کنند ما این شعار را برای خودمان تابلو کردیم که باید به خودمان بگوییم، “می توانیم” و می خواهیم در کشور خودمان سوریه این را انجام دهیم.

 پیک دانشجو: نظر شما درباره بیداری اسلامی چیست؟

الرحل: کلمه الحق یراد بها الباطل مثل کلمه ی حقی هستند که در واقع کار باطل را  می کنند. در واقع حاکمانی مستکبر و سلطه جو هستند و به دنبال پول و منافع شخصی. حتی خودشان همیشه در اروپا حساب های بانکی دارند که هر وقت برکنار شدند برای خودشان پول اندوخته کرده باشند. آنها آدم های باطلی هستند این ملت ها آدمی می خواهند که در فکر پیشرفت باشد. خواسته های مردم حق است.

پیک دانشجو: شما اسم اتفاقات اخیر در منطقه را چه می نامید؟ بهار عربی یا بیداری اسلامی؟

الرحل:مطالبه حق. مردم حق را می خواهند مردم می خواهند هرکس به حق خودش برسد.

متاسفانه ما در کشورمان کسی مثل خمینی نداریم ،کسی با مقبولیت خمینی.کشور های عربی فقط یک رهبر می خواهند.هر انقلابی هم ملت می خواهد هم رهبر. ملت هست اما رهبر نیست.

پیک دانشجو: اتفاقات سوریه را چگونه تلقی می کنید؟

الرحل: سوریه در واقع در حال جنگ جهانی داخلی است. خود بشار اسد می گوید و اعتراف می کند که کشور دچار فساد است نیاز به اصلاحات داریم و می گوید که من هم معتقد به اصلاحات هستم. مردم نیز در ابتدا حق داشتند اما کشور های آمریکایی و اسرائیلی و غربی از این وضعیت خوششان آمد و استفاده سوء میکنند.

الآن اسرائیل خیلی خوشحال است. آنها فقط به فکر کشتن هستند فرقی ندارد که در مقابلشان چه کسانی هستند بلکه فقط می خواهند بکشند. در واقع دچار تفکرات بنیادگرایی هستند.

پیک دانشجو: بنظر شما اتفاقات سوریه پشتوانه مردمی ندارد؟

الرحل: به نظر من در ابتدا پشتوانه بود اما بعد از اعترافات بشار اسد دیگر پشتوانه مردمی نیست بلکه مثل فتنه ایران افراد دیگر و غربی ها و اسرائیلی ها دارند به این وضعیت دامن می زنند.

پیک دانشجو: توصیه شما به جوانان چیست؟

الراحل: یدالله مع الجماعه    باید با هم باشیم و دست همدیگر را بگیریم . متحد باشیم و درد همدیگر را درک کنیم.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.