وضعیت قبور شهدای سه سار در شأنشان نیست

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : شنبه ۲۲ شهریور ۹۳ - ۱۹:۰۷

  کد خبر : 24641

  وضعیت قبور شهدای سه سار در شأنشان نیست

  واران نیوز: شاید نگارش این نوشتار از منظر تنگ نظران بی مسئولیت خود شاهد دیگری برای اثبات حقانیت شماست لکن …

  واران نیوز: شاید نگارش این نوشتار از منظر تنگ نظران بی مسئولیت خود شاهد دیگری برای اثبات حقانیت شماست لکن در فضایی قرار گرفتم که گاهی ندانسته و یا خودخواهانه از کنارتان گذشتم و به احساس پاکتان خندیدم و تنها خود را پسندیدم.اگر بد کردم شما به روی خود نیاوردید.به خوابم نیامدید و من را در خلوت خود پذیرا نشدید اما دیر متوجه شدم در خلوت خود گریه ها کردم.رنجیده خاطر گشتم از بی تفاوتی ها، از بی تعهدی ها، از بی مسئولیتی ها.
  زندگی دنیوی آنقدر کوتاه است که قلب ها را دور از هم نگه می دارد.قلب ها میشکنند.به فردا فکر نمیکنند که طلوعی دیگر نیز هست حتی اگر نباشیم.اما شما برای همیشه زنده اید و در پیشگاه خداوند روزی میخورید.
  همرزمان خوبم این رسم دیرین دیارمان است.این رسم بی تفاوتی و بی تعهدی متولیان شهرمان است.
  خود متوجه هستید که رسمی عجیب است با قومی فریب.من و امثال من یک روز دل به نگاهتان داشتیم،هرچند در برخی مواقع خنده ها سرد و غریب و گاه نیز گرم و آشنا بود شما برنگشتید و پایبند آرمان خود شدید و ما نیز بازماندگان این راه با قلبی شکسته به مرور زمان جذب تعلقات دنیوی شدیم و درنهایت بازیچه امور دنیوی.
  دوستان، عشق ورزی و مهرورزی غریب است.بارها به من گفتید برگرد اما من بی تفاوت…
  حال در این پیرانه سر و فارغ از مشغلیات اجرایی قلم را برمیدارم شاید نگارش این متن بتواند مقداری از تألمات جسمی ام را بزداید.امروزه در فضایی قرار گرفته ام که دوستان به تخطئه خود همت میگمارند و توجهی به پیرامون و مخاطبان خود ندارند.
  چند سالیست که ترمیم و مرمت قبور شما همرزمانم در دستور کاردولت اصولگرا قرار گرفته بود.در نهایت با بخشنامه ای به سازمان متولی ابلاغ و کوچه های روستا به نام شما مزین گردید. در ابتدای کار مردم زحمتکش روستایم به خصوص خانواده محترم شهدا، شادمان این اقدام پسندیده بودند.تابلوهایی با پایه هایی فلزی در ابتدا و انتهای خیابان یا کوچه ها نصب گردید.رنگ به کار گرفته شده روی تابلو و نوشته ها عالی بود اما با گذشت زمان با تابش نور خورشید تابستانی، تازه متوجه شدیم که آن تابلو نوشته ها برچسب پلاستیکی بیش نبوده!به مرور از تابلوها کنده شدند.قبور مقدستان نیز به سرنوشت تابلو دچار گردید.سنگ های مرمر واردتی از کشور چین با آن رنگ و لعاب و زرق و برق خود گواه است.
  بعد از سپری شدن یک سال زمین نشست کرد بتون ها فروریخت و به تبع آن نیز سنگ ها آویزان. منظره ای ایجاد گردید که دل هر رهگذر را به درد می آورد.هرچند درطی این سال ها والدینتان نیز به شما پیوستند و دیگر وابستگان شما در پیچ و خم مشکلات اقتصادی و کاری توان پیگیری نیافتند.
  از شما رخصت میطلبم و یکبار برای همیشه و با صراحت از متولیان بنیاد شهید شهرستان صومعه سرا میخواهم:
  آیا این توهین به شهدا نیست؟
  آیا رواست که حقوق معنوی شهدا متأذی به انواع ایذاء شود؟
  آیا امنیت فعلی جامعه مدیون خون های شهدای گران قدرمان نبوده؟
  آیا سزاست این خدمتگزاران صدیق که اسلحه برداشتند و از ناموس،اسلام و خاک کشور بدون هیچ چشمداشتی در راه آرمان های انقلاب دفاع کردند این چنین مورد کم لطفی قرار گیرند؟
  شهدای گرانقدر روستای سه سار گلایه این ناملایمات را به جز به درگاه ایزد منان به کجا ببرند؟
  باور بفرمایید زمانیکه رهگذران فاتحه ای برای شهدا میخوانند از دیدن قبور آنها خجالت میکشند.
  نگارنده برحسب وظیفه و با رجای واثق بر شرح صدر کریمان، بر خود فرض دانستم که اقدام ناصواب متولی امر این پروژه را به استحضار شهدای والامقام روستایم رسانده و از وجود آنها طلب مغفرت نمایم و با قلمی کردن چند سطر بر طی طریق صواب ، اقدام نمایم که شاید مسئولین بنیاد شهید شهرستان صومعه سرا در جهت برطرف کردن کاستی ها، گام مثبتی بردارند و با بازسازی مجدد قبور شهدای روستای سه سار دل دردمندان به خصوص خانواده محترم شهدا را شاد نمایند هرچند این بازنگری و تغییرات هزینه هایی را میطلبد که آن نیز در جای خود قابل پیگیریست لیکن در پایان این دلنوشته ، سؤالاتی به ذهن متبادر میگردد که شایسته و بایسته است مسئولین محترم بنیاد شهید استان گیلان و شهرستان صومعه سرا جوابگوی آن باشند:
  ۱-چرا در ترمیم و بازسازی قبور شهدای روستای سه سار کوتاهی شده؟
  ۲-چرا دستگاه متولی به وظیفه قانونی خود در خصوص نظارت بر پروژه سهل انگاری نموده؟
  ۳- پیمانکار بی تعهد و بی مسئولیت را چه کسانی معرفی نموده اند؟
  ۴- آیا پیمانکار در کم فروشی و کم کاری در ترمیم این پروژه جوابگو هست؟
  ۵- آیا حسن انجام کار در قرارداد با پیمانکار مدنظر قرار گرفته است؟
  در پایان از مسئول محترم بنیاد شهید شهرستان صومعه سرا خاضعانه خواستارم اگر بیلان کاری در قالب بردار، نمودار و کتابچه به بالادستی ارسال نموده و یا نسخه ای از آن در کتابخانه اداره خود قرار داده!!چه بهتر است در فرصت به دست آمد به کارهای عمرانی که انجام گرفته سرکشی نموده چه بسا اینگونه پروژه ها در سایر روستاها نیز وجود داشته باشد و در نهایت وجدان خود را با خدای خود و شهدا و خانواده محترم شهدا، قاضی نماید که عملکرد او از مطلوبیت و رضایتمندی برخوردار بوده یا نه؟
  والسلام جامانده همرزمان شهدای سه سار
  فریدون فیض زاده

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro