تئاتر خیابانی با موضوع دفاع مقدس در صومعه‌سرا اجرا شود

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۲۳ شهریور ۹۳ - ۱۷:۲۹

  کد خبر : 24658

  تئاتر خیابانی با موضوع دفاع مقدس در صومعه‌سرا اجرا شود

  امام جمعه صومعه‌سرا با بیان اینکه در هفته دفاع مقدس تئاتر خیابانی در این شهرستان برگزار شود، گفت: نمایش خیابانی تاثیرگذاری بیشتری بر روی افراد دارد.

  به گزارش واران نیوز، حجت‌الاسلام اسماعیل صدیقی ظهر امروز در جلسه شورای فرهنگی این شهرستان اظهار کرد: همیشه تاریخ باید حماسه هشت سال دفاع مقدس را زنده نگاه داریم.
  وی افزود: هشت سال دفاع مقدس باعث تثبیت انقلاب اسلامی است و باید فرهنگ شهادت و پایداری تداوم یابد و وظیفه مضاعفی بر دوش همگان است.
  امام جمعه صومعه‌ سرا گفت: مبارزه و پایداری رزمندگان و ایثارگران مسلمانان غزه همان مقاومت رزمندگان هشت سال دفاع مقدس جمهوری اسلامی ایران است.
  صدیقی تصریح کرد: سبب پیروزی مسلمانان غزه در جنگ ۵۰ روزه الگوبرداری از همان مقاومت و پایداری هشت ساله دفاع مقدس انقلاب اسلامی است.
  وی خاطرنشان کرد: با پیروزی مسلمانان غزه جبهه جدیدی در اسلام فراهم شد و به نابودی مستکبران جهانی نزدیکتر شدیم.
  امام جمعه صومعه‌سرا تاکید کرد: برای بقای همیشگی انقلاب اسلامی باید موضوع مقاومت و پیروزی ۸ سال دفاع مقدس را به رخ جهانیان بکشیم.
  صدیقی اظهار کرد: اگر می‌خواهیم ایران و انقلاب اسلامی همیشه زنده بماند باید همیشه رشادت‌ها و آرمان‌های شهدا را زنده نگه داریم و نباید از این آرمان‌ها فاصله بگیریم که دچار انحراف نشویم.
  وی افزود: وظیفه ذاتی اصحاب فرهنگ و هنر است که رشادت‌های شهدا و رزمندگان و ایثارگران را به مردم و نسل جوان جامعه نشان دهند.
  امام جمعه صومعه‌سرا با بیان اینکه هر چیزی که با هنر آمیخته شود ماندگار است، گفت: هنرمندان شهرستان نمایشی را با موضوع دفاع مقدس از دل و جان بسازند و در خیابان‌ها اجرا کنند که تاثیرگذاری فراوانی دارد.
  صدیقی تصریح کرد: از دیگر کارهایی که باید انجام گیرد مجموع اشعار حماسی شاعران شهرستان در زمینه دفاع مقدس جمع‌اوری و به چاپ برسد.
  وی خاطرنشان کرد: برنامه‌های اجرایی در هفته دفاع مقدس باید باشکوهتر از سال‌های گذشته در شهرستان برگزار شود و تاثیرگذاری آن بیشتر باشد.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro