بیشترین آمار تصادفات در بخش عابرین پیاده و موتورسواران است

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : دوشنبه ۲۴ شهریور ۹۳ - ۵:۱۰

  کد خبر : 24688

  بیشترین آمار تصادفات در بخش عابرین پیاده و موتورسواران است

  واران نیوز: رئیس حمل و نقل پایانه‌های غرب گیلان با بیان اینکه بیشترین آمار تصادفات در بخش عابرین پیاده و موتورسواران است، گفت: سال گذشته ۳۰ روستای صومعه‌سرا تحت آموزش موتورسواران و اهدای کلاه ایمن قرار گرفت.

  به گزارش واران نیوز، سیدمرتضی عظیمی ظهر امروز در جلسه شورای ترافیک این شهرستان اظهار کرد: هر ساله در شهریورماه امار تصادفات به دلیل تردد و مسافرت بالا است.
  وی با بیان اینکه ۲۰ روز از شهریور ماه گذشته است، افزود: طبق امار پلیس راه کشور تصادفات شهریور ماه امسال نسبت به سال گذشته کاهش داشته است و این امر می‌طلبد که در ده روز باقی مانده حضور مستمر و پررنگ در جاده‌ها داشته باشند تا تصادفی رخ ندهد.
  رئیس حمل و نقل پایانه‌های غرب گیلان با بیان اینکه در سال ۹۱ صومعه‌سرا در بخش برون شهری و راه‌های روستایی ۶۴ کشته داشته، گفت: در سال ۹۲ ، این شهرستان ۴۵ کشته در تصادفات داشته است.
  عظیمی تصریح کرد: درچهارماهه سال ۹۲ تعداد کشته شدگان در تصادفات ۱۴ نفر بوده و در چهارماهه امسال ۱۶ نفر است که ۱۴ درصد نسبت به سه ماهه سال ۹۲ رشد داشته است.
  وی خاطرنشان کرد: با شروع مدارس و به تبع به علت عدم آشنایی بسیاری از کاربران ترافیک، در نتیجه سبب تصادف می‌شود و می‌طلبد که پلیس راهور و پلیس راه در محورهای اصلی و فرعی حضور داشته باشند تا در این ده روز تعداد تصادفات کاهش یابد.
  رئیس حمل و نقل پایانه‌های غرب گیلان تاکید کرد: با توجه به اینکه هیئت وزیران بخش حمل و نقل روستا را به سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای واگذار کرده این انتظار می‌رود که شهرداران در طرح تفضیلی و طرح هادی شهر ایستگاه‌هایی در نظر بگیرند.
  عظیمی اظهار کرد: در استان گیلان در بخش حمل و نقل روستایی اولین بار این طرح در فومن اجرا شد و خودروها را واگذار کردند و خودروهای واگذار شده سمند با سود چهاردرصد از کمیته امداد و صندوق مهر امام رضا(ع) است.
  وی افزود: بنا دارند در صومعه‌سرا امسال در نیمه دوم بعضی از روستاها که وزرات کشور مناطق محروم اعلام کرده حمل و نقل روستایی را راه‌اندازی کنند.
  رئیس حمل و نقل پایانه‌های غرب گیلان با بیان اینکه بیشترین آمار تصادفات در بخش عابرین پیاده و موتورسواران است، گفت: سال گذشته ۳۰ روستای صومعه‌سرا تحت آموزش موتورسواران و اهدای کلاه ایمن قرار گرفت.
  عظیمی تصریح کرد: امسال با پیگیری‌های به عمل آمده و امار بالای تصادفات در این شهرستان ، طرح اموزش موتورسواران در چهار شهرستان پیش‌بینی شده که یکی از این شهرستان‌ها صومعه‌سرا است.
  وی خاطرنشان کرد: بحث ایمن سازی مدارس در بخش گوراب زرمیخ اجرا می‌شود.
  انتهای‌‌پیام/

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro