برگزاری یادواره شهدای فرهنگی در صومعه‌سرا

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : دوشنبه ۲۴ شهریور ۹۳ - ۱۹:۵۶

  کد خبر : 24694

  برگزاری یادواره شهدای فرهنگی در صومعه‌سرا

  واران نیوز:فرمانده سپاه ناحیه صومعه‌سرا از برگزاری یادواره شهدای فرهنگی این شهرستان در هفته دفاع مقدس خبر داد و گفت: در هفته دفاع مقدس بیش از صد برنامه پیش‌بینی شده است.

  به گزارش واران نیوز، کیا عاشوری عصر امروز در جلسه برنامه ریزی دفاع مقدس اظهار کرد: در هشت سال دفاع مقدس، با وجود اینکه ایران یک کشور تنها و بدون ابزار جنگی بود در مقابل چندین کشور که دارای تجهیزات جنگی کامل بودند ایستاد.
  وی افزود: در این هشت سال رزمندگان با دفاع از خاک جمهوری اسلامی ایران نگذاشتند حتی یک وجب از ان به دست دشمن بیفتد و کشور متجاوزگر عراق شناخته شد.
  فرمانده سپاه ناحیه صومعه‌سرا گفت: خون شهدا و رشادت‌های بی‌نظیر رزمندگان استوانه‌ای برای رشد انقلاب اسلامی ایران شد.
  عاشوری با بیان اینکه امام حسین(ع) و واقعه عاشورا باعث سربلندی اسلام شد، تصریح کرد: قطعا جنگ هشت سال دفاع مقدس این انقلاب را برای همیشه در طول تاریخ زنده نگه خواهد داشت.
  وی با اشاره به اینکه جنگ هشت سال دفاع مقدس با باور الهی قرین شده بود، خاطرنشان کرد: هر چیزی که با باور الهی آمیخته شود قطعا ماندگار می‌ماند.
  فرمانده سپاه ناحیه صومعه‌سرا تاکید کرد: باید برنامه‌های هفته دفاع مقدس به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که نسل‌های سوم و چهارم بتوانند انقلاب اسلامی را درک کنند.
  عاشوری اظهار کرد: جنگ هشت سال دفاع مقدس، ایران را در برابر قطب‌های قدرتمند جهانی مقاوم کرد و رشادت‌های شهدا و رزمندگان باید به نسل جوان انتقال داده شود تا باعث تقویت سبک زندگی اسلامی شود.
  وی با بیان اینکه بیش از ۱۰۰ برنامه برای هفته دفاع مقدس پیش‌بینی شده است، افزود: ویزیت رایگان، تجلیل از رزمندگان، گلباران مزار شهدا، برگزاری سه یادواره شهدا در سطح روستاها، برگزاری یک یادواره شهدای فرهنگی از جمله برنامه‌های این هفته است.
  فرمانده سپاه ناحیه صومعه‌سرا گفت: افتتاح پروژه‌های اقتصاد مقاومتی، نشست‌های بصیرتی در راستای آسیب‌های ماهواره و دجال‌واره، افتتاح حوزه مقاومت کسما و پیاده روی خانوادگی با اهدای جوایز از دیگر برنامه‌های هفته دفاع مقدس در این شهرستان است.
  در ادامه حسن اقاجانی، شهردار این شهرستان اظهار کرد: زنده نگه داشتن یاد شهیدان باید در اولویت کاری همه مسئولان باشد.
  وی افزود: امروز ما باید شکرگزار دستاورد های نظام مقدس جمهوری اسلامی باشیم زیرا این دستاوردها حاصل تلاش رزمندگان در هشت سال جنگ تحمیلی و خون شهداء است.
  شهردار صومعه‌سرا با بیان اینکه باید وصیت‌نامه ۵۰۰ شهید بزرگوار این شهرستان جمع‌اوری و در قالب یک کتاب چاپ شود، گفت: ۹۹درصد وصایای شهدا در رابطه با تنها نگذاشتن ولایت فقیه و حجاب و دفاع از ناموس است.
  آقاجانی تصریح کرد: چاپ وصاصای شهید می‌تواند تاثیرگذاری خوبی بر روی نسل سوم و چهارم داشته باشد.
  در ادامه جلسه مسئول فرهنگی دانشکده فنی صومعه‌سرا گفت: بیش از هفت دانشگاه و حوزه علمیه دراین شهرستان فعالیت می کنند.
  حقی با بیان اینکه هفته دفاع مقدس مقارن با شروع سال تحصیلی جدید و ورود سه هزار دانشجو به دانشگاه‌ها است، افزود: این امر بهترین فرصت است که جوانان را با رشادت‌های شهدا آشنا کنیم.
  وی تصریح کرد: همایش تجلیل از اساتید و بسیجیان فعال دانشکده علمی و کاربری، برگزاری یادمان شهدا، برگزاری نمایشگاه عکس و گلباران مزار شهدا از برنامه‌های ین نهاد در هفته دفاع مقدس است.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro