کلاس‌های آموزش نیروهای طرح سرشماری کشاورزی در صومعه‌ سرا افتتاح شد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : دوشنبه ۲۴ شهریور ۹۳ - ۱۹:۵۶

  کد خبر : 24702

  کلاس‌های آموزش نیروهای طرح سرشماری کشاورزی در صومعه‌ سرا افتتاح شد

  کلاس‌های آموزشی نیروهای طرح سرشماری کشاورزی امروز با حضور مدیر جهاد کشاوری و معاون فرماندار صومعه‌سرا در این شهرستان افتتاح شد.

  به گزارش واران نیوز، محمد مهدی مظفری عصر امروز در حاشیه افتتاح کلاس سرشماری کشاورزی اظهار کرد: سرشماری کشاورزی یکی از مهمترین برنامه‌های دولت برای برنامه‌ریزی کلان اقتصادی کشور مورد توجه است.
  وی افزود: برای کسب اطلاعات درست در سطح روستاها باید نیروها امادگی لازم را داشته باشند تا برنامه‌ریزی‌های دولت در بخش اقتصاد و کشاورزی به درستی صورت گیرد.
  معاون فرماندار صومعه‌سرا گفت: این طرح برای نخستین بار به صورت تمام الکترونیک با استفاده از تبلت و آمارگیران بومی در شهرستان اجرا می شود.
  مظفری با بیان اینکه امکان اینکه مردم در ارائه اطلاعات درست سختگیری کنند، تصریح کرد: نیروهای امارگیر باید انها را متقاعد نمایند که این امار هیچ ارتباطی با یارانه ندارد.
  وی خاطرنشان کرد: نیروهای امارگیر باید اگاهی درستی از نحوه اجرای طرح داشته باشند و در کلاس‌های آموزشی حضور مستمر بدارند و به طور صحیح مطالب را یادگیری نمایند.
  معاون فرماندار صومعه‌سرا تاکید کرد: مهمترین هدف برگزاری این سرشماری تعیین چهارچوب آماری برای آمارگیری‌ها و شناسایی بهره‌برداران کشاورزی و همچنین تولید اطلاعات ساختاری در سطوح جغرافیای کوچک با قابلیت ارائه در طبقه‌بندی‌های مختلف است.
  مظفری اظهار کرد: لازمه شناخت و برنامه‌ریزی در هر حوزه، داشتن آمار پایه است و برگزاری سرشماری کشاورزی این آمار را در اختیار برنامه ریزان قرار می‌دهد.
  در ادامه مدیر جهاد کشاورزی صومعه‌سرا افزود: اطلاعات درستی که افراد در کلاس‌ها کسب می‌کنند می‌توانند ان را از کشاورزان دریافت نمایند.
  احمد پادیاب گفت: اگر آمار درستی نداشته باشیم مطمئنا تصمیم‌گیری‌های درستی در بخش کشاورزی نمی‌توان گرفت.
  وی تصریح کرد: آمار درست می‌تواند پایه و اساس تصمیم‌گیری‌ها قرار بگیرد و سبب نتیجه‌گیری و رسیدن به هدف ‌شود.
  مدیر جهاد کشاورزی صومعه‌سرا با بیان اینکه یکی از مشکلات کشاورزی بخش استان گیلان برنج است، خاطرنشان کرد: قیمت برنج هم اکنون در استان بسیار پایین امده و این به دلیل نداشتن آمار درست است.
  پادیاب تاکید کرد: مسئولان عالی رتبه چون آمار درستی از تولید سرانه برنج در کشور ندارند، برنج‌های خارجی زیادی را وارد ایران می‌کنند در نتیجه قیمت برنج ایرانی کاهش پیدا می‌کند.
  وی با بیان اینکه صومعه‌سرا از نظرکشاورزی جایگاه بسیار بالایی در سطح استان و کشور دارد، اظهار کرد: این شهرستان با داشتن ۲۸ هزار هکتار زمین شالیزاری مقام دوم استانی و با یازده هزار هکتار صنوبرکاری مقام اول کشاورزی را دارد.
  مدیر جهاد کشاورزی صومعه‌سرا افزود: ۱۳۶ واحد مرغداری با برداشت هر دوره سه میلیون و ۹۰۰ هزار قطعه مرغ در این شهرستان است که مقام اول مرغداری گوشتی در سطح استان است.
  پادیاب گفت: این شهرستان تنوعی از محصولات کشاورزی از جمله نیشکر، توت فرنگی، خربزه، صیفی‌کاری، و غیره را دارا است.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro