کارگاه تخصصی زکات با حضور 21 نفر از ائمه جماعات صومعه‌سرا برگزار شد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۲۷ شهریور ۹۳ - ۰:۵۳

  کد خبر : 24708

  کارگاه تخصصی زکات با حضور ۲۱ نفر از ائمه جماعات صومعه‌سرا برگزار شد

  مسئول زکات کمیته امدادامام خمینی(ره) صومعه‌سرا گفت: کارگاه اموزشی و تخصصی یک روزه زکات با حضور ۲۱ نفر از ائمه جماعات در کمیته امداد امام خمینی(ره) این شهرستان برگزار شد.

  به گزارش واران‌نیوز، حجت الاسلام علی افسرده صبح امروز د رکارگاه آموزشی و تخصصی زکات اظهار کرد: این کارگاه با حضور ۲۱ نفر از ائمه جماعات این شهرستان برگزار شده است.

  وی افزود: منظور از زکات به معنی مطلق وجوه شرعیه اعم از خمس، کفارات و صدقات است که زکات فقهی یکی از موارد واجب و مورد تاکید فراوان در قران است.

  مسئول زکات کمیته امداد امام خمینی(ره) صومعه‌سرا گفت: در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نامگذاری شده باید با بهره‌گیری از ظرفیت زکات بستر را برای رفع بخشی از مشکلات اقتصادی نیازمندان و اجرای پروژه‌های عمرانی فراهم کرد.

  افسرده با بیان اینکه فرم‌های اشتراک زکات بین مردم توزیع شده است، تصریح کرد: تا کنون بیش از ۴۰۰ فرم زکات پر و تحویل دبیرخانه زکات داده شده است.

  وی خاطرنشان کرد: اکثر کارخانه‌های برنجکوبی صومعه‌سرا فرم اشتراک زکات را پر کرده‌اند و به نیازمندان برنج اهدا می‌کنند.

  در ادامه مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) صومعه‌سرا تاکید کرد: در مورد زکات تبلیغ ان بر عهده روحانیون و اجرای ان بر عهده کمیته امداد است.

  علیرضا محمدی اظهار کرد: پرداخت زکات باعث افزایش رزق و روزی و برکت محصولات است و ائمه جماعات باید این امر را به مردم برسانند.

  وی افزود: با توجه به شعار فرهنگ و اقتصاد با عزم ملی و مدیریت جهادی در سال جاری باید با فرهنگ‌‏سازی آن‏طور که شایسته است برای احیای زکات گام‌‏های موثری برداریم.

  مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) صومعه‌سرا با بیان اینکه در سال ۹۲، فطریه جمع شده سیصد و چهل میلیون ریال بود، گفت: در سال جاری رشد ۱۳۰ درصدی در این امر داشته‌اند و دو میلیارد و ۳۶۰ میلیون ریال فطریه از سطح شهرستان جمع‌اوری کرده‌اند.

  محمدی تصریح کرد:فطریه و زکات جمع‌اوری شده در هر محل، بین نیازمندان همان‌جا توزیع می‌شود. وی خاطرنشان کرد: باید جلسات متنوعی برای ترویج فرهنگ زکات با طرح مسجد محوری برگزار کرد.

  انتهای‌پیام/

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro