زنگ مقاومت و مهر در مدارس صومعه‌سرا طنین‌انداز شد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : سه شنبه ۱ مهر ۹۳ - ۱۵:۳۴

  کد خبر : 24749

  زنگ مقاومت و مهر در مدارس صومعه‌سرا طنین‌انداز شد

  واران نیوز: زنگ مقاومت و ایثار به مناسبت هفته دفاع مقدس و آغاز سال تحصیلی جدید با حضور مسئولان شهرستانی در مدارس صومعه‌سرا طنین‌انداز شد.

  به گزارش واران نیوز،فرماندار صومعه‌سرا ظهر امروز در جمع دانش‌ آموزان مدرسه شهیدعظیم صدیقی این شهرستان، اظهار کرد: یکی از مدارس مهم و شاخص شهرستان که دانش‌اموزان نخبه در آن تحصیل می‌کنند مدرسه شهید عظیم صدیقی است.

  غلام‌حسین رجبی افزود: سال تحصیلی جدید برای دانش‌ آموزان باید همراه با رشد و بالندگی در فرهنگ غنی کشورمان باشد.

  وی گفت: بدون شک در سال اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیریت جهادی انگیزه همه دست‌اندرکاران علمی و فرهنگی جامعه  برای گسترش فرهنگ غنی و اصیل ایرانی است.

  فرماندار صومعه‌سرا تصریح کرد: سال‌ها است که در کشورمان شروع سال تحصیلی با عطر دل‌انگیز شهدای دفاع مقدس همراه شده است.

  رجبی خاطرنشان کرد: دانش‌ آموزان جز به علم به چیز دیگری تعهد نکنند، تنها چیزی که می‌تواند کشور را نجات دهد علم همراه با تعهد است.

  در ادامه رئیس گروه طرح و برنامه ریزی اداره کل آموزش و پرورش گیلان اظهار کرد: مقوله علم سبب یادگیری و یاددهی است که از مهمترین آموزه‌های دینی محسوب می‌شود.

  داوود انصاری با بیان اینکه خداوند کل جهان را با نظم و ترتیب خاصی آفریده است، افزود: جمع شدن دانش‌آموزان با این نظم و خاص در یک مکان نشان از نظم و ترتیب جهان خلقت دارد.

  وی با بیان اینکه انسان ذاتا کنجکاو است و یادگیری را دوست دارد، گفت: این کنجکاوی وی سبب شد که تمام درهای علم را به روی خود باز کند تا جایی که به کره ماه نفوذ کند.

  رئیس گروه طرح و برنامه‌ریزی اداره کل آموزش و پرورش گیلان با بیان اینکه امروزه در همه عرصه‌های علمی در کشور حرفی برای گفتن داریم، گفت: دانش‌ آموزان باید تلاش کنند در همه عرصه‌های سیاسی،علمی، فرهنگی و المپیادها در کشور و جهان موفق ظاهر شوند.

  ۱۵ هزار دانش‌ آموز وارد کلاس‌های درس صومعه‌سرا شدند

  در ادامه مجید آلیانی ، اظهار کرد: دانش‌آموزان باید در مدارس مهارت‌های زندگی بیاموزند.

  وی با بیان اینکه دانش‌اموزان باید در تمام رشته‌های تحصیلی فعالیت و رشد داشته باشند، افزود: وظیفه داریم که با مشورت مشاوران آگاه دانش‌ آموزان را در همه ابعاد تربیت کنیم تا رشد کنند.

  رئیس آموزش و پرورش صومعه‌سرا گفت: در ایران همه در آسایش و امنیت زندگی می‌کنند ولی در کشورهای همسایه این امنیت وجود ندارد.

  آلیانی با بیان اینکه ما مدیون شهدایی هستیم که از جان خود گذشتند تا ما در امنیت و آسایش زندگی کنیم، تصریح کرد: ما اول باید تربیت پیدا کنیم و بعد از تربیت، علم یاد بگیریم.

  وی با بیان اینکه امروز بالغ بر ۱۵ هزار دانش‌ آموز در سطح شهرستان وارد کلاس‌های درس می‌شوند، خاطرنشان کرد:  یک هزار نفر دانش‌آموزان پیش‌دبستانی، هفت هزار و ۸۰۰ نفر در مقطع ابتدایی، دو هزار و ۶۷۳ نفر متوسطه اول و سه هزار و ۷۷۰ نفر متوسطه دوم هستند.

  رئیس آموزش و پرورش صومعه‌سرا تاکید کرد: آموزش و پرورش ما امروز در مسیر کیفیت‌بخشی و ایجاد فضای پرشور و نشاط امید و سرزندگی در محیط‌های مدرسه سعی و تلاش همه‌جانبه دارد و انتظار می‌رود در این مسیر گام‌های جدی و اساسی برداشته شود.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro