استحصال 1200 تن برنج سفید در صومعه‌سرا

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : چهارشنبه ۲ مهر ۹۳ - ۲۱:۱۰

  کد خبر : 24771

  استحصال ۱۲۰۰ تن برنج سفید در صومعه‌سرا

  واران نیوز: مدیر جهاد کشاورزی صومعه‌سرا با بیان اینکه از سه هزار هکتار که به کشت راتون اختصاص یافته، حدود ۲۴۰ هزار تن شلتوک برداشت شد، گفت: پیش‌بینی می‌شود از این میزان شلتوک حدود یک هزار و دویست تن برنج سفید استحصال شود.

   

  احمد پادیاب در گفت‌وگو با خبرنگار واران نیوز، با بیان اینکه در سال جاری حدود سه هزار هکتار از اراضی شالیزاری این شهرستان توسط کشاورزان به پرورش راتون اختصاص داده شد، اظهار کرد: با توجه به اینکه پرورش راتون هزینه کاشت و برداشت ندارد از نظر اقتصادی برای کشاورزان مفید و سودآور است.
  وی با بیان اینکه از این سه هزار هکتار حدود ۲۴۰ هزار تن شلتوک برداشت شود، افزود: پیش‌بینی می‌شود از این میزان شلتوک، حدود یک هزار و دویست تن برنج سفید به ارزش ریالی هفت میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان استحصال ‌شود.
  مدیر جهاد کشاورزی صومعه‌سرا با اشاره به اینکه امسال بعد از برداشت برنج در شهریور ماه بارندگی‌های مناسبی نبوده و با کمبود آب مواجه بودند، گفت: به وسیله آموزش‌هایی که در سطح روستاها به کشاورزان داده‌اند و توصیه‌های ترویجی که به انها شد، بعضی از آنها که منابع آبی داشتند اقدام به پرورش راتون کردند.
  پادیاب تصریح کرد: در سال گذشته با توجه به شرایط اب و هوایی مناسب، پرورش راتون بیشتری را در سطح شهرستان داشتند.
  وی با بیان اینکه ۱۲ هزار هکتار از اراضی این شهرستان به صورت نظارتی به کشت دوم اختصاص یافته است،خاطرنشان کرد: کشت دوم شامل راتون، گیاهان علوفه‌ای، سبزیجات برگی شامل انواع سبزیجات مانند جعفری، ترب، تربچه و پاچ باقلا که در سطح روستاها ترویج شده، است.
  انتهای‌پیام/

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro