امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Saturday, 3 June , 2023
امروز : شنبه, ۱۳ خرداد , ۱۴۰۲ - 15 ذو القعدة 1444
شناسه خبر : 2481
  پرینتخانه » اخبار روز ایران و جهان, اقتصادی تاریخ انتشار : 02 نوامبر 2012 - 19:12 |

بازار خودرو ایران+قیمت روز

باشگاه خبرنگاران، این هفته در بازار خودرو کشور باز هم قیمت ها رشد کردند، رشدی که البته بیشتر و شدیدتر در بازار وارداتی ها به چشم آمد. هرچند نرخ ارز در این هفته چندان رشد نکرد، اما قیمت خودروهای وارداتی افزایش شدیدی را به خود دید و تا مرز ۱۰ میلیون تومان صعود کرد. در […]

باشگاه خبرنگاران، این هفته در بازار خودرو کشور باز هم قیمت ها رشد کردند، رشدی که البته بیشتر و شدیدتر در بازار وارداتی ها به چشم آمد.

هرچند نرخ ارز در این هفته چندان رشد نکرد، اما قیمت خودروهای وارداتی افزایش شدیدی را به خود دید و تا مرز ۱۰ میلیون تومان صعود کرد. در بین خودروهای داخلی نیز افزایش قیمت هایی قابل توجه رخ داد تا نشان داده شود بازار هنوز هم به آرامش نرسیده است.

 
آن طور که خبر می رسد، هم اکنون در بازار وارداتی ها، هیوندایی IX55 حدود ۱۷۰ میلیون تومان خرید و فروش می شود و این موضوع از رشد قیمت ۱۰ میلیون تومانی آن حکایت دارد.

دیگر مدل هیوندایی به نام IX35 نیز که پیشترها حول و حوش ۷۰ میلیون تومان به فروش می رسید، در حال حاضر ۱۴۰ میلیون تومان قیمت دارد و این به آن معنا است که افزایش قیمتی ۲۰ میلیونی گریبان آن را طی یکی دو هفته گذشته، گرفته است.

در بین دیگر محصولات هیوندایی، سوناتا هماکنون ۱۲۵ میلیون تومان به فروش میرود و آزرا هم ۱۵۵ میلیون تومان خرید و فروش میشود.

به گفته فعالان بازار، علاوه بر مدل های ذکر شده هیوندایی، مدل های i30 و سانتافه این محصول نیز افزایش قیمت را تجربه کرده اند.

i30  در حال حاضر ۹۰ میلیون تومان قیمت دارد که نشان از رشد قیمت ۱۲ میلیون تومانی آن طی دو سه هفته گذشته دارد.

سانتافه هم که ۱۵ میلیون گران شده هم اکنون ۱۳۰ میلیون تومان به فروش می رسد. از هیوندایی که بگذریم، محصولات کیا نیز افزایش قیمت شدیدی داشته اند و در این بین، اسپورتیج ۲۰ میلیون تومان رشد قیمت داشته است و هم اکنون ۱۲۵ میلیون تومان خرید و فروش میشود.

سراتو نیز که ۱۰ میلیون گرانی را تجربه کرده، هماکنون ۸۵ میلیون تومان خرید و فروش میشود. دیگر مدل کیا به نام اپتیما نیز در حال حاضر ۱۱۵ میلیون تومان به فروش می رسد و این موضوع نشان میدهد، اپتیما ۱۰ میلیون افزایش قیمت داشته است.

به گفته فعالان بازار، تویوتا کرولا نیز قیمتی برابر ۹۰ میلیون تومان دارد. همچنین تویوتا اوریون نیز در حال حاضر ۱۳۰ میلیون تومان به فروش میرسد.

اوریون نیز نزدیک به ۱۵ میلیون تومان رشد قیمت در دو سه هفته گذشته داشته است، اما آن طور که فعالان بازار می گویند: در بازار خودروهای داخلی، ۲۰۶ تیپ ۲ که هفته گذشته رشدی میلیونی را تجربه کرده بود، این هفته تثبیت قیمت را تجربه کرد.

این خودرو هماکنون ۳۱ میلیون تومان خرید و فروش میشود. در بین دیگر مدل های ۲۰۶، تیپ ۶ نیز هفته گذشته افزایش چهار میلیونی داشت، اما این هفته ثابت ماند و تغییری نکرد. تیپ ۶ هم اکنون ۴۰ میلیون تومان خرید و فروش می شود.

همچنین از بازار مدل های صندوق دار پژو ۲۰۶ نیز خبر می رسد که V8 و V9 ثبات قیمت داشته اند، اما V20 گرانی را تجربه کرده است.

در حال حاضر ۲۰۶ مدل V8 قیمتی برابر با ۳۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان دارد. همچنین مدل V9 نیز که هفته گذشته رشد قیمت شدیدی را به خود دید این هفته ثابت ماند و ۴۱ میلیون تومان به فروش رفت. با این حال، ۲۰۶ مدل V20 دو میلیون تومان گران شد و قیمت آن به ۲۹ میلیون تومان رسید.

 
این در حالی است که قیمت پژو ۲۰۷ طی هفته جاری ثابت ماند و تغییر خاصی نکرد. به گفته فعالان بازار، هماکنون ۲۰۷ اتومات قیمتی برابر با ۴۴ میلیون تومان دارد.

این خودرو دو سه هفته پیش چهار میلیون ارزان شد، اما دوباره هفته گذشته افزایش قیمت را به خود دید و دوباره ۴۴ میلیونی شد.

در بین دیگر محصولات ایران خودرو اما در حال حاضر پژو ۴۰۵ دوگانه سوز قیمتی برابر با ۲۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان دارد. این خودرو همچنین در مدل TU5 قیمتی برابر با ۱۹ میلیون تومان به خود می بیند.

از بازار پارس نیز خبر می رسد قیمت مدل اتومات آن به ۳۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان رسیده و مدل سال آن نیز ۲۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان خرید و فروش میشود.

در بین مدل های سمند نیز در حال حاضر سمند SE نیز با قیمتی معادل ۱۹ میلیون تومان به فروش میرود. این خودرو طی هفته جاری تغییر قیمت خاصی نداشت، اما هفته گذشته چهار میلیون گران شد.

از سمند که بگذریم، به سوزوکی گرندویتارا میرسیم، خودرویی که هماکنون در مدل فول و کلاس ۸ خود ۹۲ میلیون تومان قیمت دارد.

به گفته نمایشگاهداران خودرو پایتخت، ویتارا در مدل کلاس ۵ و اتومات خود ۸۹ میلیون تومان به فروش میرسد، اما در بین دیگر خودروهای داخلی، این هفته مگان باز هم گران شد.

این خودرو که این هفته ۵۰۰ هزار تومان افزایش قیمت داشت، هم اکنون ۵۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان خرید و فروش میشود.

ماکسیما نیز که این هفته دو میلیون تومان گران شده، هم اکنون ۸۷ میلیون تومان خرید و فروش می شود.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.