خلوص نیت رزمندگان سبب پیروزی جنگ تحمیلی شد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : جمعه ۴ مهر ۹۳ - ۱۷:۳۱

  کد خبر : 24919

  خلوص نیت رزمندگان سبب پیروزی جنگ تحمیلی شد

  واران نیوز: فرمانده سپاه ناحیه صومعه سرا با بیان اینکه با وجود اینکه در جنگ تحملی هشت سال دفاع مقدس با دست خالی با دشمن نبرد می‌کردیم، گفت: خلوص نیت رزمندگان و شهدا سبب پیروزی در این جنگ نابرابر شد.

  فرمانده سپاه صومعه سرا در قبل از خطبه های نماز جمعه این هفته در مصلی شهرستان صومعه سرا ضمن تبریک و تهنیت ایام هفته دفاع مقدس به تمام خانواده های شهدا و رزمندگان آزادگان و ایثارگران گفت : در ایران از شروع انقلاب اسلامی در سال ۵۷ تا شروع جنگ شرایط خاص و چالش های حاکم شد کیا عاشوری افزود : پس از پایان جنگ سرد توازن قدرت به هم خورد و غرب با شعار های به ظاهر فریبنده نظیر دموکراسی و حقوق بشر از لحاظ قدرت در جایگاه بالایی قرار گرفت .

  وی با اشاره به اینکه با پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری پیر فرزانه توازن قدرت بهم خورد افزود : انقلابی که متفاوت و متعارض با نظام سلطه بود و این تفاوت سبب شد تا غرب جهت مقابله با ایران کشورهای منطقه را باخود همراه کند و صدور اندیشه های انقلاب را در ذهن آن ها کشور گشایی تلقی کند .

  فرمانده سپاه صومعه سرا افزود : وجود جریان های سیاسی نظیر ضد انقلاب و ملی مذهب ها که از انقلاب سهم می خواستند و شعار جدایی دین از سیاست را سر می دادند ترور انقلابیون را در برنامه خود داشتند و غائله کردستان وگنبد را ایجاد کردند . وی فضای آن زمان را بحرانی دانست و افزود : از لحاظ اقتصادی به لحاظ وابستگی کشور به تکنولوژی غرب و متخصصان اقتصادما فلج شده و از لحاظ فرهنگی هم هنوز فضای غرب برکشور ما حاکم بود . وی افزود : وقتی صدام به جلوی دوربین آمد و قرارداد ۱۹۷۵ الجزایر را پاره کرد و در ۳۱ شهریور ۵۹ جنگ را آغاز کرد .

   

  وی به سخن حضرت امام که فرمود جنگ نابرابر جنگ اسلام و کفر است اشاره کرد و اظهار داشت : بیش از ۲۷ کشور نیروی نظامی فرستاده بودند و ۴۰ کشور این جنگ را پشتیبانی می کرد ند عاشوری افزود : تنها کشور سوریه در کنار ما بود و این کشور از منافع خود گذشت و لوله نفتی که از عراق به مدیترانه می رفت را قطع نمود . وی افزود : رمز موفقیت های که بدست آوردیم خلوص و ایثار رزمندگان و رهبری حضرت امام بود .

   

  فرمانده سپاه صومعه سرا خاطر نشان ساخت : امروز هم در جنگ نرم نیازمند همان روحیه ای هستیم که افتخارات در جنگ و آزادی خرمشهر را به ما داد ه است . وی ایران را به عنوان یک قدرت جهانی در منطقه دانست و گفت : ایران اسلامی به عنوان یک قدرت ژئو پلتیک سیاسی در منطقه نیست بلکه یک منظومه ای چند وجهی از تحولات سیاسی ، اقتصادی ،جغرافیایی است که بدون حضور ایران هیچ مشکلی در منطقه حل نخواهد شد .

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro